Skocz do zawartości


Zdjęcie

Judo raz w tygodniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Judo raz w tygodniu
Mam 3 treningi kickboxingu w tygodniu - pon, śr, pt. Troszkę się naczytałem o tym, jak ważna jest wszechstronność i zachciałem dołożyć coś jeszcze. Kicka ćwiczę od ok. 4 miesięcy, teraz doszło by mi judo w czwartek (jedyny wolny termin). Czy to nie za mało, żeby nauczyć się czegoś, co choć trochę zwiększa szansę w starciu na ulicy? Może sobie odpuszczę?
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo raz w tygodniu
...
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo raz w tygodniu
to bardzo mało. Judo trzeba poświęcić więcej czasu, żeby były efekty. Poza tym raz w tygodniu to nawet może grozić kontuzją.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo raz w tygodniu
Wiem, że to bardzo mało, ale chciałbym to traktować tylko jako uzupełnienie i przygotowanie do intensywniejszego treningu stylów chwytanych (ale to dopiero jak się przeprowadzę do miasta, w którym jest możliwość ćwiczenia bjj). Grupa w moim mieście to i tak tylko dla maluchów (bodajże do 14 roku życia), więc tylko bym podglądał, próbował jak najwięcej z tego czerpać i ćwiczyć w domciu na bracie :) . Czy to ma sens? :? I jak to z tymi kontuzjami? Dlaczego mniejsza intensywność jest groźna? Proszę, wszyscy którzy to czytacie, podzielcie się swoją opinią poklon . (Bo tak dziwnie milczycie... Czy ja pytam o coś głupiego/nie lubicie mnie? :cry: )
  • 0

budo_canaris
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo raz w tygodniu
trernując KB masz napewno jakąś kondycje, ale trening judo angażuje inne partie ciała- specyficznie obciąża stawy, mięśnie, ścięgna dlatego zbyt mała intensywność nie przyzwyczji twojego ciała do takich obciążeń i przy poważniejszym np. randori może się coś stać. Oczywiście mowa tu o normalnym treningu a nie rekreacji. Nie wiem ile masz lat, ale jak jesteś starszy od tych dieci to raczej nie masz tam czego szukać i też niestety nie oczeku że czegoś się tam z nimi nauczysz (no najwyżej padów). Ale to tylko moja opinia może zła :?
pozdrawiam
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo raz w tygodniu
Wielkie dzięki. Lat mam 17, niedawno zdjąłem gips (kolano), więc - niestety - z judo na razie rezygnuję... :(
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo raz w tygodniu
Cwiczac raz w tygodniu nikt do Ciebie jednego nie bedzie cyklu treningowego dopasowywal- czykle treningowe sa robione dla cwiczenia rekreacyjnego na 2 razy w tygodniu. Po prostu kiedy grupa bedzie sie posuwac z programem do przodu Ty zaczniesz sie nie wyrabiac przez co zaczniesz przyspieszac nauke technik zaczna sie robic bledy i zle nawyki. To jest stanowczo za malo no chyba ze jest to cala sekcja cwiczaca 1 raz w tygodniu jako uzupelnienie do czegos wtedy tak moze cos takiego byc.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo raz w tygodniu
Treningi judo odbywają się dość często, bo 4x w tygodniu, ale pozostałe 3 kolidują z moimi treningami kickboxingu. Chciałem tylko podpatrzeć, nauczyć się choć troszkę... Ale macie rację, zdobycie jakichkolwiek umiejętności wymaga od nas poświęcenia, zaangażowania i... czasu.
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo raz w tygodniu
Gratulacje za dobrze wyciągnięte wnioski :!: :!: :!:
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Judo raz w tygodniu
W chwili obecnej treningów judo w moim mieście jest 5 w tygodniu, trwają one 2 godziny. Mojej dziewczynie podoba się ten styl, a to jest jeszcze jeden bardzo ważny argument przemawiający za tym, by zacząć chodzić na treningi. Ćwiczą młodsi ode mnie, ale podobno sekcja jest dość dobra, myślę że czegoś mogę się nauczyć. Obecna grupa początkująca ćwiczy od kilku miesięcy i to może być problem, ale chyba potrafiłbym nadrobić zaległości. Kwestia tygodnia i napiszę, czy ćwiczę judo, czy nie :wink: .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024