Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening Senseja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Senseja
Oto jak wyglada prawdziwy dzien sensei'a co pozwala mu ciagle sie doskonalic w aikido:

Budza go pierwsze promienie slonca. Natychmiast pograza sie w recytacji mantry ktora laczy go bezposrednio z yamato-damashii i recytujac doka przylacza sie za pomaca kotodama do swietej wibracji wszechswiata. Nastepnie przychodzi czas na codzienne misogi - antyczny rytual oczyszczania pod 30 metrowym wodospadem. Tam, bez wahania utrzymujac stan kannagara, sensei trwa w bezruchu 1.5 godziny. Tymczasem 5 uchideshi juz od paru godzin wyrabuja drzewo na ogrzewanie wody na kapiel senseia.

Woda na kapiel jest goraca akurat jak sensei wychodzi z porannego transu medytacyjnego. Po kapieli sensei prowadzi poranny trening, na koniec treningu wszyscy uchideshi atakuja cala grupa senseia, ktory tnac Swietym Mieczem Dajacym Zycie powala wszystkich na ziemie poteznym kiai
Ei!!!!
Yaa!!!!!
Iei!!!!


Po treningu sensei zaczyna wlasciwy trening osobisty w kaplicy Shinto jednoczac sie z Izu-no-me-no-kami wykonujac chinkon kishin.
W poludnie, cialo i dusza sensei'a wypelnione swietlistym blaskiem boskiej manifestacji Drogi Miecza pojawia sie na kolejnym treningu ktory stanowi mila przerwe dla pracujacy w polu uchideshi.
Po poludniowym posilku ktory uchideshi przygotowuja doslownie pomiedzy kolejnymi ukemi, sensei pozwala Najstarszemu Uczniowi prowadzic trening Ogolnodostepny Dla Poczatkujacych, sam przygladajac sie uwaznie z kata tatami.
4 kolejne treningi sa przeznaczone dla miejscowej elity milicyjno - wojskowej i uchideshi robia wylacznie za uke dla dygnitarzy. Sensei przechadza sie pomiedzy nimi wybierajac co bardziej dorodnych osilkow zeby zademonstrowac moc kokyu-ryokyu. Nigdy nie potwarza tej samej techniki 2 razy ,co praktycznie wyklucza mozliwosc ze ktos moze go zablokowac czy pokonac.
Dopiero ostatni trening, po ciemku w gorach nad przepascia, przeznaczony wylacznie dla uchideshi zawiera wyzsze wtajemniczenie, ukryte techniki ze zwoju Hidden Mokuroku ktory sensei otrzymal z nagla i niespodziewanie od swojego nauczyciela wiele lat wstecz. Na tym treningu sensei uzywa ostrego miecza i kazda pomylka uchideshi konczy sie ich kalectwem.
Przed snem sensei ponownie wykonuje misogi za pomaca zimnej wody pod wodospadem i recytacje swietych wersetow Kojiki i Nihonto. To pozwala mu coraz pelniej zrozumiec moc AIKI.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Senseja
Czy my może mamy w polsze wodospady?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Senseja

Czy my może mamy w polsze wodospady?

Takich dobrych "specyfików", jak za Wielką Wodą, to też nie mamy. :lol:

P.S.
A wodospady są, no może nie 30-metrowe.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Senseja

Czesc!
Kiedy już kto cwiczy parenascie lat i posiada kwalifikacje, pozwalajace mu nosic miano Sensei, to zaczyna prowadzic treningi.
W takim razie gdzie, kiedy (oprocz stazy) sensei doskonali SWOJE umiejetnosci?

Z góry dziekuję

Pozdrawiam


No dobra, jak juz sie wszyscy wyprodukowali to teraz kolej na mnie :D

U nas doskonalenie nauczycieli, w głównej mierze odbywa się na tzw. stazach nauczycielskich (EFE). Relacje z takiego stazu napisałem poniżej. Staz taki trwa zazwyczaj ok. 20 godzin. Więc zakres przekazywanej wiedzy jest naprawde olbrzymi. Sam uczestniczyłem przez pare lat w stazach tego cyklu. Taki staz jest dosc podobny do normalnego stazu, z tą małą róznicą, że przekazywana wiedza dotyczy również sposobu prowadzenia zajęć, egzaminowania, itp.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Senseja

Oto jak wyglada prawdziwy dzien sensei'a co pozwala mu ciagle sie doskonalic w aikido:

Budza go pierwsze promienie slonca............ zrozumiec moc AIKI.


cholera a ja myslalem ze Ty zwykly sztywniak jestes - teraz to juz Cie nie przestane lubic :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Senseja
no tak... ale.. ale jest takie ,ze pytanie dotyczylo indywidualnego szkolenia..
Cykl szkolen dla instruktorow to co innego.
Zreszta kazdy sensej ma swoj sposob na to by byc w formie. Jak spytalem senseja Savegnago to stwierdzil,ze to jest jego sprawa.. I juz..
Np. smail preferuje trening mentalny.. i dobrze, ja wolalem ciezki trening. czyli wedle uznania.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Senseja
Tak Szczepanie,tak wlasnie jest cool i ta droga podaze (i nawet Aiki mnie powstrzyma-bom baba) :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Senseja
heh.. mam inne rzeczy do roboty niz powstrzymywania bab od aikido..
kawa, fajeczka.. kieliszek dobrego wina.. wygodny fotel.. i fu.. macromedia Dreamweaver
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Senseja

fu.. macromedia Dreamweaver


chyba chciales fe napisac ;)
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Senseja

heh.. mam inne rzeczy do roboty niz powstrzymywania bab od aikido..
kawa, fajeczka.. kieliszek dobrego wina.. wygodny fotel.. i fu.. macromedia Dreamweaver


tak,tak,wiem ,ze wielki poczciwiec z Ciebie :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening Senseja
to jest branie mnie pod wlos.. :-))
alczkolwiek w milym stylu..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024