Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bić dziadka?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_wise_mushin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Bić dziadka?
Wyobraźcie sobie następującą sytuację:
Wieczorem idzie przez miasto mistrz aikido, powiedzmy 8 dan, w wieku 60-70 lat. Podchodzi do niego 4-5 ludzi z zamiarem obrabowania/nastukania/nastraszenia. Ich wrażenie może być takie:
"idzie jakiś dziadek, chodźcie, zabawimy się". Co wtedy zrobi wymieniony mistrz? Z jednej strony zdaję sobie sprawę, że poświecił on całe życie aikido i ma technikę dopracowaną do perfekcji, ale z drugiej strony ciężko jest mi wyobrazić sobie go na ulicy broniącego się przed grupą chcących mu zrobić poważną krzywdę kolesi. Jestem bardzo ciekaw jak wyobrażacie sobie takie zajście :?:
  • 0

budo_wise_mushin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?
Moim zdaniem będzie on za wszelką cenę chciał uniknąć obrony fizycznej. Człowiek będący na tak wysokim "poziomie wtajemniczenia" zapewne rozumie, że takie rozwiązanie nic by nie dało. Jeżeliby natomiast musiał przejść do rękoczynów (bo napastnicy nie zważając na nic rzuciliby się na niego), to myślę że starałby się bronić skutecznie, ale żeby nie zrobić krzywdy agresorom.
Czyli nie na zasadzie: "lepiej mnie nie atakujcie, to wyjdzie to nam wszystkim na dobre, ale jak już zaatakujecie to zabiję :evil: !!!" Takie jest moje zdanie i tutaj chyba troszkę ujawnia się istota aikido, jak powiedział sensei Sato: "the greatest sense of aikido is to have friends everywhere".
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?
no i co tu odpowiedziec...

wiesz bedac brzdacem czytalem o Funakoshim, jak to go rabusie napadli a on mimo iz juz wielkim mistrzem byl oddal im wszystko co mial (znaczy sie jakies ciasteczka) a oni nic mu nie zrobili, a na droge przestrzegli jeszcze ze inni zlodzieje w okolicy grasuja...

Bajek jeszcze wiele innych bylo

Wiesz naprawde wielka sprawa jest tak komus spuscic lanie, zeby wiedzial za co i dlaczego dostal

prawie pewne jest ze sie nie obrazi
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?
Jakby to był rzeczywiście mistrz aikido, tak jak napisałeś 8 dan (70 lat) po z pewnością będzie otoczony gronem swoich uchideshi i konkluzja jest taka, że:
- po pierwsze widząc taka bandę nikt ich nie zaatakuje,
- po drugie młodzi adepci się zabawią,
- po trzecie straci kolejny rower..... :) :) :)

S.
  • 0

budo_wise_mushin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?

Jakby to był rzeczywiście mistrz aikido, tak jak napisałeś 8 dan (70 lat) po z pewnością będzie otoczony gronem swoich uchideshi i konkluzja jest taka, że:
- po pierwsze widząc taka bandę nikt ich nie zaatakuje,
- po drugie młodzi adepci się zabawią


Zgadzam się, ale przyjmując założenie, że jest sam można dojść do ciekawszych wniosków. Czekam na opinie :roll:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?

- po trzecie straci kolejny rower..... :) :) :)

S.

To jakiś przytyk do mistrza JW o którym chodzą słuchy, ze mu nastukali i zabrali rower :?: :) :wink: Ale to pewnie wredna plotka rozsiewana przez maluczkich :lol: A może coś jest na rzeczy :?:
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?
a wyobrazcie sobie taka sytuacje:

przylatuje na ziemie ufoludek, taki 70cio letni, idzie ulica i idzie sobie banda wrednych. strasznych typow co oczywiscie chca od niego te jego ciasteczka czy tam rower... podchodza, strasza... i wtedy ufoludek mysli sobie: uzyc lasera z palca czy nie?
jak myslicie co zrobi ufoludek?

odp.
a) uzyje smiercoinosnej broni -> palucho-lasera
B) zniknie
c) zmieni sie w potwora i zje ta cala bande razem z adidasami

dzwon teraz: 0 700 UFOLUDEK
!!!
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?

Jestem bardzo ciekaw jak wyobrażacie sobie takie zajście :?:


Jeden dziadek by sie obronil a inny nie. To zalezy jak cwiczyli w zyciu. Bo to zalezy jak wiadomo od czlowieka a nie od wielkosci jego stopnia :) .
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?
Fajowy temat ;)
A tak swoją drogą to pragnę zauważyć, że jeśli ma on 8 dan aikido to wątpię, zeby nie miał kilku danów w kilku innych sztukach.
  • 0

budo_wise_mushin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?

Jeden dziadek by sie obronil a inny nie. To zalezy jak cwiczyli w zyciu. Bo to zalezy jak wiadomo od czlowieka a nie od wielkosci jego stopnia :) .


Nie chodzi mi o to, czy da rady się obronić czy nie. Pytam o to, jak myślicie, co człowiek doskonale "znający" aikido bedzie robił w takiej sytuacji, jakie wybierze wyjście (czy uciekać, czy zabić, czy wołać o pomoc itp.)
Stopień (8 dan) podałem orientacyjnie, aby scharakteryzować go jako kogoś doskonale "znającego " aikido.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?
Zaden z nas nie ma ósmego dana, a nawet gdyby....
to gdyby babcia wąsy miała....
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?

Wyobraźcie sobie następującą sytuację:
Wieczorem idzie przez miasto mistrz aikido, powiedzmy 8 dan, w wieku 60-70 lat. Podchodzi do niego 4-5 ludzi z zamiarem obrabowania/nastukania/nastraszenia. Ich wrażenie może być takie:
"idzie jakiś dziadek, chodźcie, zabawimy się". Co wtedy zrobi wymieniony mistrz? Z jednej strony zdaję sobie sprawę, że poświecił on całe życie aikido i ma technikę dopracowaną do perfekcji, ale z drugiej strony ciężko jest mi wyobrazić sobie go na ulicy broniącego się przed grupą chcących mu zrobić poważną krzywdę kolesi. Jestem bardzo ciekaw jak wyobrażacie sobie takie zajście :?:


Cóż fajny był z niego Dziadek. :)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?


- po trzecie straci kolejny rower..... :) :) :)

S.

To jakiś przytyk do mistrza JW o którym chodzą słuchy, ze mu nastukali i zabrali rower :?: :) :wink: Ale to pewnie wredna plotka rozsiewana przez maluczkich :lol: A może coś jest na rzeczy :?:


Soma słyszałeś??? 8O :lol:

Bedzie dym!! :twisted: :) :wink:
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?


- po trzecie straci kolejny rower..... :) :) :)

S.

To jakiś przytyk do mistrza JW o którym chodzą słuchy, ze mu nastukali i zabrali rower :?: :) :wink: Ale to pewnie wredna plotka rozsiewana przez maluczkich :lol: A może coś jest na rzeczy :?:


Soma słyszałeś??? 8O :lol:

Bedzie dym!! :twisted: :) :wink:

Słyszałem , słyszałem ...
O tej przygodzie słyszałem z dwóch zródeł . Od jego dawnego przyjaciela oraz od chłopaków z Bydgoszczy . Obie wersje się pokrywały . Aby było śmiesznie , krótko po tej przygodzie , miszcz J.W , prowadził staż w Bydgoszczy . Na tym stażu chwalił się że co prawda stracił zęby ale pokonał kilku przeciwników .
Niestety , policja przyjęła inne zgłoszenie .
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?
hehehehehe okrutna potwarz!!!!
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?
tak okrutna, ze nawet sie nie odzywam, choc co chwila ten bzdet jak bumerang na powraca...
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?

tak okrutna, ze nawet sie nie odzywam, choc co chwila ten bzdet jak bumerang na powraca...


Przypomniało mi się jeszcze jedno powiedzenie - odnośnie tego tematu i czy aikido jest w stanie obronić kogoś jeszcze: "Kiedy wrogów kupa i Herkules" dupa :wink:

Każda sytuacja jest inna i każdy jest inny:
odpowiedź a: może się obronić
odpowiedź b: nie może się obronić
odpowiedź c: obie odpowiedzi są poprawne

wybieram c
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?
niestety ale taka jest prawda, każdemu może się zdarzyć mały łomot w życiu, mnie się zdażył i nie jest to tajemnica :twisted:

co do stwierdzenia co zrobi dziadek, to bym bardziej się zastanowił jakie jest jego nastawienie psychiczne do gostków, którzy mają interes :evil:
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?

aikido i ma technikę dopracowaną do perfekcji, ale z drugiej strony ciężko jest mi wyobrazić sobie go na ulicy broniącego się przed grupą chcących mu zrobić poważną krzywdę kolesi. Jestem bardzo ciekaw jak wyobrażacie sobie takie zajście :?:


dlaczego "ciężko Ci sobie wyobrazić"? ja sobie nie musze wyobrażać takiej sytuacji, bo one naprawdę się zdarzyły. Ponieważ jednak jestem na publicznym kanale, nie będę podawał przykładów.
Silvio
  • 0

budo_wise_mushin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bić dziadka?

dlaczego "ciężko Ci sobie wyobrazić"? ja sobie nie musze wyobrażać takiej sytuacji, bo one naprawdę się zdarzyły.


Nie przeczę, ale czy brał w nich udział sensei w wieku... starszym. Jeżeli tak, to jakie wyjście z sytuacji wybrał?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024