Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwon-do ogólnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie

TKD Jest chyba przede wszystkim sportem

No bez przesady...



no nie wogóle - jako jedyny z MA jest na olimpiadzie :)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
Ale olimpijskie TKD WTF to nie całe taekwondo i to że jest na olimpiadzie to nie znaczy, że to jest tylko sport - no bez przesady...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie

to że jest na olimpiadzie to nie znaczy, że to jest tylko sport - no bez przesady...

to nie jest tylko sport- to jest AZ sport :!: :idea: :wink:
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie

to że jest na olimpiadzie to nie znaczy, że to jest tylko sport - no bez przesady...

to nie jest tylko sport- to jest AZ sport :!: :idea: :wink:





Mój Człowiek :) :)

AZ TYLKO I PRZEDE WszystkiM :P
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie

Ale olimpijskie TKD WTF to nie całe taekwondo i to że jest na olimpiadzie to nie znaczy, że to jest tylko sport - no bez przesady...



ale jednakowoż (:)) to go wyróznia z posrod innych MA i z tego trza być DUMNYM a nie sie tego wstydzić :twisted:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
Oczywiście że taekwondo to sport, temu nie przecze, rywalizacja sportowa jest w nim bardzo ważna ale nigdy się nie zgodze, że najważniejsza i że to jedynie sport!
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
dumnym to mozna bylo byc z boksu/zapaspw/pankrationu w najlepszym czasie antycznych igrzysk olimpijskich. teraz... mimo iz igrzyska nowozytne maja swoj prestiz to ...to juz nie jest to o co chodzi :wink:
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie

dumnym to mozna bylo byc z boksu/zapaspw/pankrationu w najlepszym czasie antycznych igrzysk olimpijskich. teraz... mimo iz igrzyska nowozytne maja swoj prestiz to ...to juz nie jest to o co chodzi :wink:


Ależ chodzi o to samo.
Idea współzawodnictwa istinieć będzie zawsze.
Bo każdy przecież chciałby się sprawdzić w pojedynku, a jeszcze jak by ten pojedynek niósł za sobą zaszczyty (złoty medal i Mazurek Dąbrowskiego).
Po to przecież trenujemy! Bo jeżeli ktoś trenował lub trenuje dla samej idei trenowania (zawsze jest w tym jakieś głębsze przesłanie) - nie można się wtedy w żadnym kierunku rozwinąć, dlatego że nie ma motywacji do odnoszenia sukcesów - to może czas pomyśleć o zakończeniu treningów.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
kiedys chodizlo wlasnie o idee, kiedys to igrzyska przerywaly wojny- dzisij wojny przerywaja igrzyska, zwyciezca byl tylko jeden- dzisiaj mozna powiedizec ze zwyciezcow jest 3, igrzyska olimpijskie w swojej pierwotnej postaci nie byly zywym billboardem np coca coli :) nie chodizlo o pieniadze... chodzilo o sam prestiz... komercjializacja stala sie dopiero jedna z przyczyn upadku starozytnych igrzysk olimpijskich.
a to co naisalem wczesniej tyczy sie konkretnie wypowidzi taxxa- czy faktycznie odczuwasz dume ze TKD jest dyscyplina igrzysk olimpijskich?
...ja nie jestem przeciwnikiem igrzysk, wrecz przeciwnie! tylko uwazam ze jesli widzisz czegos zalety to powinienes spojzec rowniez na wady :wink:
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
Ja terz sie ciesze, ze TKD jest na olimpiadach :) ale szkoda, ze tylko WTF :cry: .
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie

Ja dalej tkwie w przekonaniu, że tkd nadaje sie do samoobrony. Jeśli ktoś przychodzi na wszystkie treningi, daje z siebie wszystko, często sie sparuje, i wykonuje odpowiednie ćwiczenia...


... to zginie w konfrontacji z przeciwnikiem uzbrojonym w nóż, pałkę, kij czy nie odeprze szantażującego gnatem...

Tak samo TKD generalnie nie daje rozwiązań w parterze, w klinczowaniu czy różnorakich chwytach, duszeniach.

Tkwisz w przekonaniu? Przejdz na krav-maga - potrenuj z 1 rok - zobaczysz różnicę...
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie

a to co naisalem wczesniej tyczy sie konkretnie wypowidzi taxxa- czy faktycznie odczuwasz dume ze TKD jest dyscyplina igrzysk olimpijskich?
...ja nie jestem przeciwnikiem igrzysk, wrecz przeciwnie! tylko uwazam ze jesli widzisz czegos zalety to powinienes spojzec rowniez na wady :wink:



a pewnie ze mi sie to podoba qumpel mowi ze po maturce sie na cos zpiszemy - tylko na co ? on mówi ze na kickbox albo na jakies Vietvodao, a ja mówie TKD. On sie pyta "dlaczego?" a ja mówie " bo jest na olimpiadzie" i sie dyskusja kończy :wink:
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie

Oczywiście że taekwondo to sport, temu nie przecze, rywalizacja sportowa jest w nim bardzo ważna ale nigdy się nie zgodze, że najważniejsza i że to jedynie sport!


nie wiem o co ci chodzi do konc CHARLY - wygląda jakby ci sie to nie podobało ze tkd jest sportem - doszukujesz sie w tym jakiejs głębszej myśli filozoficznej (a`la Kung-Fu) czy patrzysz na TKD ze strony samoobrony (moze drogi zycia :D ) - o co ci chodzi?
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
Taxx mi się podoba, że tkd jest sportem i sam chce startować w zawodach (póki jeszcze nie jestem za stary). Ale dla mnie to też samoobrona, sztuka walki i chce trenować także jak już nie będe mógł startować w zawodach. A co z ludzmi którzy wcale nie zamierzają startować w zawodach - oni trenują taekwondo a nie sport. Gdyby tkd było jedynie sportem to by się trenowało jedynie techniki do walki sportowej, co według mnie jest bez sensu (a są kluby w których trenuje się jedynie pod zawody). To że tkd jest na olimpiadzie to fajnie, chętnie pooglądam ale to wszystko. Nie trenuje tkd olimpijskiego, a nawet jakbym trenował WTF to na olimpiade i tak bym nie pojechał, więc sport czy olimpiada nie są dla mnie priorytetami.
Czy teraz wiesz o co mi chodzi? :wink:
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
no tak oczywista ze mozna trenować tkd dla tkd - ja nie mówie ze jak tkd to tylko po to by na olimpiade (ale to jednak prestiż :) )

mozna trenować chociazby dla ogólnego rozwoju i keepowania condycji (po co ja to napisałem właściwie? )
  • 0

budo_eternite22
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
He he a ja sie nie zgodze z zadnym z was :) (chyba)
Ja zaczalem niedawno trenowac tkd WTF , a prawdopodobnie nigdy w zawodach nie wystartuje. Ale pomimo tego jest to dla mnie sport. Tak jak dla tysiecy ludzi grajacych w tenisa rekreacyjnie, gra ta jest sportem. Ja oczekuje od tkd , ze pozwoli mi poprawic sprawnosc fizyczna, ewentualnie kiedys w dalekiej przyszlosci :D pozwoli uniknac klopotow lub zmniejszyc ich skutki. Nie wiem czy tkd sie do samoobrony nadaje, jestem baaardzo poczatkujacy, ale wydaje mi sie, jestem prawie pewien, ze osoba majaca spore pojecie o tkd ma wieksze szanse w sytuacji podbramkowej ( pozna pora, ciemna ulica itd :) )od osoby, ktora o tkd pojecia nie ma. A czy szanse te pozwola uniknac szpitala np. to juz inna kwestia.
Jescze jedno: moje spostrezenia. Otoz regularne treningi tkd poprawiaja mi nastroj, mam ostatnio bardziej optymistyczne podejscia do zycia. Widze jakies postepy w swojej kondycji, wiem ze to ma sens. A wieczorem wykonczony zasypiam jak niemowle. Czy tkd jest sztuka czy sportem? Moim zdaniem jednym i drugim
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
brawo dla tego pana!
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
No i o to mi chodziło, że jest jednym i drugim i nie można mówić że jest jedynie sportem lub że nim nie jest.
Mam dokładnie takie samo podejście do tkd, dzięki treningom też świetnie się czuje, lepiej sypiam - nie ma to jak trening po całym dniu pracy :)
Na początku jak zaczynałem to też myślałem że nie będe startował w zawodach, ale czym dłużej trenuje nabieram coraz większej ochoty na zawody :twisted:
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
no ja tez nie u wazam ze tkd jest po to by bylo na olimpiadze (sam bede sie zapisywał w celach kondycji ogólnopojętej (zrzucenia kilku kilów)) ale nie wiedziałem po prostu dlaczego Ci sie tak w pewien sposób nie podobał ten fakt (powiedzmy ze nie było w twoim stwierdzeniu aprobaty:)).


Popieram eternita w jego wypowiedzi.


i moze skończmy wątek olimpiady :?:
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwon-do ogólnie
Wiecie co... myślałem, że na ziemii nie ma już mądrych, rozsądnych i mających swoje poglądy ludzi. ale jednak... Wszystko co piszecie to prawda. Ja terz ćwicze taekwon-do dla sportu ale i zarazem dzięki temu mam bardziej pozytywne nastawienie do zycia. WSZYSTKO DZIĘKI TKD.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024