Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magia stali Strider'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Piter , obiecales cos napisac na temat wrazen z SNG ?
Dla mnie to taka "cywilna " wersja AR , ale ja go tylk otrzymalem w reku .
Ciekawy jestem jak sie sprawuje na codzien , jak sie go nosi ( za niski czy za wysoki klip , jak z dostepnoscia tego noza).Czy mozna nim pokroic pomidora , przeciac opone i jednoczesnie bez obawy zrobic dziure w metalowej beczce z paliwem ?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Jak to mówią... klient nasz pan. Striderków SnG nie było dużo i załapałem się tylko na dwie sztuki (jedna TigerStripe a jedna StoneWash) no i niestety obie miały już wcześniej chętnych "operatorów". Ale mamy tu WojoHunt'a a on na pewno coś już powiedzieć może...

Wojo, do tablicy! Prof. Seiken zadał pytanie! :)
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Ale fajoskie zdjecia! Kocham takie zblizenia i porownania. Tak trzymac! 8)
  • 0

budo_zla_karma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a

(...)Sprawa TORXów (...)

Jest jeszcze jedno 'ale': niektorych nie mozna wogole dostac (mowie o srubach), bo sa robione w systemie metrycznym czy cos takiego i trzeba je kupic w kraju gdzie posluguja sie systemem metrycznym (tak mi powiedziano w wiekszosci Wroclawskich sklepow gdy chcialem kupic torx-a do Coverta) :( Pozdr
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a

[
Strider SnG to układ "Frame Lock". Z jednej strony ostrza gruba sztaba tytanu (tworząca właśnie blokadę Frame Lock) a z drugiej jest równie grube G10. W SnG nie ma linersów jako takich, podobnie jak w Sebenzie chociażby.

nie wiem czy tu jakiegos swiętokradztwa nie popełnię ale...tak patrze na te zdjęcia i patrze i...nie zamieniłbym swojego bucka na tego SnG...jesli już to tylko na stridera AR..(na którego zresztą zbieram;) w tajemnicy przed całą rodziną),,,
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Cougar, jak to mówią "beauty is in the eye of the beholder"...
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a

Cougar, jak to mówią "beauty is in the eye of the beholder"...

jak z dziewczynami..;)
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
WojoHunt...dzieki za fotki stokrotne....dorzucam sie do prosby o kilka uwag naturu uzytkowej....czyli jak sie sprawuje SnG w uzytkowaniu na codzien, jak znajdziesz chwilke czasu rzecz jasna :wink:

z gory dzieki
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
182 USD za Bucka Stridera Fixed BG42 to duzo czy malo?;)
Dołączona grafika
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Kenjiro ,tez sie nad tym zastanawiam , i to od kilku miesiecy.JAk na Stridera to malo , jak na Bucka to duzo.
Musze sie chyba wybrac do sklepu "potrzymac" sobie ten nozyk.
Powiem szczerze ze jednak posiadanie Stridera to snobizm , juz to pisalem , nawet customy Stridera za 800 czy 1000 $ , wedlug mnie maja sie nijak do Brenda , Siski czy Hossoma.Jeden ze znanych knifemakerow , powiedzial o nozu Stridera , ze jak bedzie sobie bedzie chcial kupic naostrzony lom , to sobie kupi lom i go naostrzy i to wydajac tylko za 30 $ Popularnosc nozy jako hobby , osiagnela chyba szczyt popularnosci , uzaleznbine sa od tego tysiace ludzi w US , Kanadzie , Japonni i ich liczba zwieksza sie geometrycznie.Knifemakerzy korzystaja z tego podbijajac ceny , i jednoczesnie wiedzac ze noz i tak sie sprzeda .
Kto na tym traci , chyba ja , bo juz nigdy nie bedzie mona kupic np.Brenda # 2 za 450 $ i to prosto od Waltera.Mam tylko nadziej ze ludzie znowu znajda sobie jakies inne hobby , a ja beda mogl nareszcie znowu zaczac kupowac noze.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Piszac Hossom miales na mysli to dzielo sztuki?
Dołączona grafika
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Seiken, na pewno masz sporo racji (szczególnie z eskalacją cen) ale nie można nożykom Stridera odmówić jednego - są niezłe. Obiektywnie patrząc i nie mieszając w sprawę cen taki np. EBS, MFS, MT czy MK-1 to jednak po prostu doskonałe maszyny. Podobnie jest z nożami Busse. Sa drogie, ale są świetne. I na to, że są dobre, niestety nic się nie poradzi... na szczęście.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Piter , no juz chyba wiesz za Stridera SEAL 2000 oddal bym zone.Jednak chodzi mi o to ze Strider to jednak semi -custom , blanks wycinane sa laserem , czesc obrobki jest maszynowa , nie ma ani zadnej rekojesci ani nic specjalnego,tylko zimny kawalek stali.
Podpisuje sie 2 rekami ze sa to jedne z lepszych nozy w tym biznesie , tylko czym uzasadnic ta cene, tylko tym ze nastala moda na Stridera.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Drogie, drogie...i wcale nie jestem pewien czy to kiedykolwiek stanieje...
Zeby dac 900 czy nawet 1500 USD za custom Stridera(Busse ,Mad Doga) to chyba musialbym sie zle poczuc :blus:
Moze na sprawe inaczej bym spojrzal gdybym np. wygral w totka, lub nagle wszedl w posiadanie wielkich rezydencji jakiegos ukrytego kuzyna - milionera... :idea:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024