Skocz do zawartości


Zdjęcie

Magia stali Strider'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Mnie oczywiscie zainteresowal SLCC (dziura na chwyt i taki plaski! Uwielbiam to, bo to dobre walory do codziennego noszenia. Bo jesli miewam zle sny, to tylko taki, ze ten jeden raz w zyciu, w czasie akcji "wylecial" mi noz z reki, a przed akcja z pochwy).
Noszenie noza jako "neck" to nie dla mnie... Ja nawet ciezko w tej roli znosilem LaGriffe i... w koncu trafil do kieszeni spodni. Zastanawia mnie, to juz, ze przy ktorym nozu z kolei (poprzednio MOD Razorback), uwazacie, ze takiej wielkosci noz mozna nosic w poziomie? Wiec jak pytam, gdzie, zeby nie wystawal? Przeciez to 10 cm ostrza i tyle samo rekojesci? Nawet na plecach jakis jego koniec bedzie sie nieco wychylal....

Jak ktos moze wiecej o SLCC to prosze. Nie za szeroki, nie za krotkie otrze, zbyt mala penetracja? Opinie, linki (obrazki zeby byl 1:1 i nie pod katem, bo to zawsze zmienia rzeczywisty ksztalt), klasyfikacja - uytkowy, obronca, fajter (np. noz na noz), a moze wszystko na raz, albo nic... Typy pochew i... czy ktos z Was ma, albo mial. Bo chetnie wzialbym go sobie do lapy. porownanie np. Razorback, do kerambita Laci Szabo etc.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
A moze "pod ulice" lepszy bedzie SLCC (dwusieczny) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
albo "tantowaty" - MSC
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A ten juz tymczasems sold, aczkolwiek nie jestem jakims fanem tanto, ale to "tanto" amerykanskie i Striderowskie zrobilo na mnie wrazenie. bede wiecej juz ogaladal. Bo to niebezpieczne... Co z domu moge jeszcze sprzedaC? zastanowmy sie... Tracka? nie... Chodz juz stary, ale nadal jary. Wiem? Nowe video i DVD, mojej drugiej polowy! Siedzenie przeciez przed ekranem jest szkodliwe dla zdrowia! A ja musze dbac o zdrowie moich bliskich.
K_P
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a

Wciaz zdumiewaja mnie "pomysly" na "sprawdzenie" noza.
Rzeczywiscie puszki kiedys otwierano bagnetami, bo nie wymyslono jeszcze wowczas noza do konserw. Zreszta jaki zolnierz, bierze teraz ze soba ciezkie konserwy?
K_P

kubuś rozumiem że sie nie dopier...ale ja nieraz jem tam gdzie musze i nie mam otwieracza do konserw..(do butelek mam)..;-)..zresztą tak jak ktos tu wspomniał>nóż to narzędzie do wykonywania czynności które akurat są do wykonania....do samoobrony mi raczej nie posłuży a zuzywać si9ę ma prawo..spoko.szkoda go nieraz tego bucka, ale juz zbieram na stridera AR..;-)..
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a

Jak ktos moze wiecej o SLCC to prosze. Nie za szeroki, nie za krotkie otrze, zbyt mala penetracja? Opinie, linki (obrazki zeby byl 1:1 i nie pod katem, bo to zawsze zmienia rzeczywisty ksztalt...


SLCC... cóż, piękny neck Micka Stridera. Stal BG42 o grubości circa 0.120" hartowana przez Paul'a Bos'a (osobiście). Czasem piszą, że jest z S30V, ale Mick wyraźnie mi napisał, że SLCC robi z BG42. Są wersje BeadBlasted, są TigerStripe ale ostatnio je oksyduje na czarno. Piękny, surowy i głęboki, czarny kolor. Najlepiej nosić go na małym TecLock'u poziomo na pasku. Rękojeść zapewnie BARDZO wygodny chwyt. Aha, do tej dziurki nie pakuje sie palca! Ona po pierwsze ma odciążyć nóż (w koncu neck ma być lekki) a po drugie można na niej wykonać dodatkowy oplot dookoła rękojeści. Pochwa z kydexu - wygodna, doskonale dopasowana do konkretnego noża a nie ze sztancy. Po jednej stronie odbite logo Stridera (Tak BTW, są to skrzydła husarskie a między nimi klasyczny, długi bagnet) a po drugiej "M. Strider". Co można więcej napisać... tnie jak diabli, wchodzi jak w masło. Jak ktoś potrzebuje penetracji, to jest też wersja z podwójnym ostrzem (ostry "swedge" idzie od czubka do około połowy ostrza na górze). W tej wersji (SLCC Double Dedge) szlif główny schodzi od połowy wysokości klingi co zmniejsza, w stosunku do wersji z pełnym płaskim szlifem, płynność i lekkość cięcia - coś za coś, jak to w życiu. A niżej fotki - obie strony i specjalnie dla Kubusia "poglądówka porównawcza" z LaGriffe Emersona.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
cougar, bo takie uzywanie jakiegos "dziela sztuki" to dla mnie profanacja i nie chodzi mi o to, czy wytrzyma, czy nie.
K_P
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Ale Strider stworzył to dzieło sztuki do określonych celów
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Dzieki Piter! Nie wklada sie palca? :roll: Masz jakies zdjecie - chodzi mi o noszenie w ukladzie pionowym.
K_P
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a

Nie wklada sie palca?


Nie! Trzymasz go po prostu w łapie... ale leży idealnie. Do pchnięć świetnie się o wnętrze dłoni opiera. Fotka poniżej.

Wojo, może zrobisz jakąś sesję foto SLCC... wiszący, na pasku itp. co?

Dołączona grafika
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a

cougar, bo takie uzywanie jakiegos "dziela sztuki" to dla mnie profanacja i nie chodzi mi o to, czy wytrzyma, czy nie.
K_P

kubuś..bo dla mnie nóż to przede wszystkim narzędzie (nawet przy zmianie opony w motocyklu sie przydał)...nie przeczę, że też lubię ładne noże..ale wolę stridery>surowe i maxymalnie proste a bardzo wytrzymałe i znoszące moje różne zachcianki..już polubiłem bucka własnie za prostotę i masę.. :) ...nawet bym wybrał jakiegoś długiego stridera ze stałym ostrzem ale żal mi się z nim rozstwać w "cywilnym" noszeniu..dlatego folder..
  • 0

budo_wojohunt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
sesja foto w drodze, potwierdzam w lapce trzyma sie swietnie
prostota i moc ot co
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Troche mi zapal opadl jak sie dowiedzialem, ze nie mozna tam wetknac palca. Ale... Czy kos ma w skali 1:1, w normalnym rzucie MICK STRIDER CUSTOM SLCC NIGHTMARE, tego "tantowatego"? Bylbym wdzieczny.
K_P
PS. Czekam na obiecane zdjecia. Kurcza... mglby byc jakies 2 cm dluzszy...
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Kubuś, chcesz dorobic sobie ze zdjęcia? kiedyś pisałes żeby ci podać szabo kerambita w 1:1, moge ci odrysować kształt w acadzie tylko czy potem odczytasz rysunek .dwg?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Sam to nie zrobie napewno, bo talentu i wiedzy w tym kierunku nie przejawiam. (Na dokladke czasu jeszcze nie mam). Ale mam znajomego kowala, moze by za pare groszy... (choc watpie, bo to pijak nieslowny jaksam s....) Owszem... tak marna kopia nie zastapi oryginalu, ale "treningowo" mozna pomachac - jest wtedy "jakies" wyobrazenie rzeczywistosci. Kiedys tak np. zrobiono mi pazurka (La Griffe), a dopiero pozniej mialem oryginal. A tak nota bene, oryginal okazal sie troche mniejszy.
Bo juz mialem w swojej histori wypadki, ze cos mi sie w necie podobalo i sprowadzalem, a tu dupa blada nie "lezalo" mi wcale. Np. ka-bar, gerber combat i jeszcze by sie cos znalazlo.
K_P
PS. Nie znam tego programu, ale moze sie cos urzezbi. Oczywiscie wolalbym cdr, albo jakiegos jpg.
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
przeslę ci rysunki wydrukowane w skali, podaj jeszcze tego kerambita szabo o którego ci chodziło, sam pewnie tez to zrobie ale musiałbys poczekac jeszcze trochę na wykonanie bo musiałbym jakaś stal lepszą sprowadzić, a auto cada to w każdym biurze projektowym ci odczytaja , architekci albo budowlańcy, ale może byc pappier jeśli wolisz
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Military kerambit Szabo. Rozumiem, ze zabierasz sie za "rzezbienie" w... metalu. Jak cos zrobisz to daj znac.
K_P
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
czyli rozumiem , że z zestawu papier, obrazek czy stal wybierasz stal :D , jak miałbys jeszcze jakies konkretne wymiary (wymuś) szczególnie wymiary rekojesci srednica otworu niepełnego i pełnego , i powinno wystarczyć żeby dobrze zeskalowac
  • 0

budo_wojohunt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
kolejne kilka zdjec SLCC dla zainteresowanych
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
w drodze sesja z SnG
a to cos na apetyt
Dołączona grafika
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
to juz wiosna! pierwsze stridery widać spod sniegu :)
dzieki wojo za sesje, piekne ehh kwiatuszki
i niedyskretne pytanie jaka jest grubośc klingi nad samym szlifem krawedzi tnącej oraz kąt wyskość szlifu krawędzi
pozdrawiam
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
dzięki za zdjecie z miarką (nareszcie ktoś mnie rozumie... :) )
zdjęcia niezłe atrystycznie: fakturki wrzosów, traw i płaski gładki striderek jako dominanta, kryształki jako akcent, kompozycja z przkątnymi dalszych planów (no i miarka oczywiście) supersesja wojo
pozdrawiam
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Magia stali Strider'a
Striderowcy - male pytanka
- czy pojedynczy liners w SnG zapewnia wystarczajaca sztywnosc konstrukcji ?
- czy G10 nie ma tendencji do "rozchwiania" osi ostrza ?
- goraca prosba do Wojohunta jakies fotki porownawcze z innym nozykiem "popularnym" jakis emersonik albo cus innego (jak by sie dalo oczywista) - z gory dzieki wielgachne

pozdro
slaw 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024