Skocz do zawartości


Zdjęcie

ASP 16 - baton


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

ASP 16 - baton
Od paru tygodni mam w koncu 16 calowego teleskopa firmy ASP. Najpierw przerazilem sie! Po rozpakowaniu to naprawde malenstwo (mnie jako cykliscie skojarzylo sie z nowoczesna raczka od roweru), 15 cm w wersji zlozonej. W ogole nie wyglada na bron! I to co najbardziej mnie zaskoczylo - jest bardzo lekki. I rzeczywiscie, jak mowil m.in. Seiken, mozna to wrzucic do kieszeni spodni, czy marynarki bez problemow i napewno nie zrobi np. ciezarem dziury. Napewno mala waga 16 calowego bierze sie takze stad, ze raczka raczej nie jest ze stali, tylko z jakiegos wlokna weglowego. Czy to wlokno wytrzyma np. (baton zlozony) uderzenie w szybe samochodowa, gdyby trzeba bylo ja tak wybic? Nie wiem... To moze Seiken i War odpowiedza... Napewno uderzenie w facjate bandyty wytrzyma bez problemu.
Pomyslalem sobie - jak tym walczyc? Wczesniej mialem (i mam nadal) 22 calowego tajwana, sprzet nie maly i ciezki. Zmienilem zdanie jak tym malenstwem uderzylem sie w przedramie (swiadomie) prawie tylko ruchem z nadgarstka! Moze byc bardzo skuteczne!
Oto kilka refleksji... Napewno 16 calowy ma mniejsze przyspieszenia (uderzenia cala reka) niz jego 22 calowy brat. Ale... Nie jest to jakas porazajaca dysproporcja. (Ja w ogole nie uwazam, ze tzw. niesamowita szybkosc determinuje wynik walki, uwazam, ze wieksze znaczenie ma timing).
Za to batonik ma mnostwo innych zalet - np. mozna uderzac tylko ruchem z nadgarstka. Co jest naprawde wielka zaleta - np. nie telegrafuje sie zamiarow, przeciwnik moze oberwac i nie bedzie wiedzial czym i od kogo. Bo tym nadgarstkiem mozna po pewnej wprawie uzyskiwac niesamowite przyspieszenia, kontrowac, zmieniac kierunek ruchu, oszukiwac, zwodzic, co w wiekszosci duzym teleskopem byloby raczej moim zdaniem niemozliwe.
No, i mozna go nosic 24 godziny na dobe, a jak nawet przypadkowo wypadnie z kieszeni, to napewno nie przerazi np. kolegow w pracy.
Czy zostalem fanem batona? Jeszcze nie... Mialem kontuzje lokcja i mimo, ze mam go kilka tygodni nie wiele nim machalem. (Ja w ogole nie jestem "mistrzem" takiego machania). Wydaje mi sie, ze mozna nim wykonywac podobne ruchy jak w walce nozem. Mimo, ze tym nozem od czasu do czasu sparuje (atrapami), nie wybralbym go jako urzadzenia w walce na smierc i zycie - podobnie jak batona.
Nadal bardziej naturalna i budzaca moje zaufanie jest dla mnie walka czyms, co moge zamknac w dloni i wykonywac ruchy podobne do uderzanych. Choc zdaje sobie sprawe, ze batonem np. w stosunku do kastetu, mamy wieksza liczbe celow na ciele napastnika (chocby o jego konczyny), mozna tez wymuszac bardziej skutecznie dystans i respekt (np. wobec dwoch, trzech napastnikow) niz tym pierwszym, narzedziem.
Summa sumarum - polecam.
K_P
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton
jaka cena?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton
W Polsce okolo 400 zl. Wiem, ze to dla wielu ludzi (zwlaszcza mlodych i niepracujacych) nie malo. Ja tez wczesniej mialem kilka tajwanow i czeskiego, ale jakosc ich byla bardzo kiepska. Gdybym zamiast nich od razu kupil cos profesjonalnego, to zaoszczedzilbym sobie... rozczarowan i pieniedzy. Podobnie bylo z nozami. Zamiast kupowac jakies gowno, lepiej od razu uzbierac sobie na cos porzadnego i nie mam na mysli tutaj Pumy, czy Herbertza (sa takie sobie, tez mialem), ale Emersona, Benchmade, Cold Steel - te m.in. mialem i moge polecic z reka na sercu), czy Microtech (tego jeszcze nie mam, ale bede mial).
K_P
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton

Napewno mala waga 16 calowego bierze sie takze stad, ze raczka raczej nie jest ze stali, tylko z jakiegos wlokna weglowego.


Kubus , odkrec jej "dupe" i zobaczysz , u mnie to najprawdziwsza stal.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton
Odkrecilem ponownie (teraz). Rzeczywiscie! Zwiodla mnie ta dupka-nakretka, ktora napewno nie jest z metalu. I to, ze calosc jest bardzo lekka.
Pozdrawiam
K_P
PS. Jakbys mial jakis link jak tego uzywac, to byloby OK.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton
Jak ja wziąłem do ręki tego batona to się w duchu uśmiechnąłem. Uśmiechnąłem się dlatego, że mnie rozbawiła wielkość tej zabawki i jej opakowanie. Dokładnie tak pomyślałem, zabawka dla mojej córki, mała i lekka - pomijając, że nie za bardzo legalna, ale to inna sprawa.
Ale po rozłożeniu miałem już nieco inną perspektywę wszak mimo wszystko 16 cali wydawała mi się i wciąż tak myślę odbroninę za krótka. Sądzę, że gdyby ta pałka była no 21 calowa, spełniłaby swoją rolę lekko lepiej, przeto zdecydowanie takie polecam - co bynajmniej nie dyskwalifikuje 16 :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton
Biorac pod uwage, ze to sprzet do codziennego noszenia i na dodatek jednak skrytego, wybralem te "zabaweczke" i przyznam sie, ze zdecydowanie lepiej sie w tej roli nadaje niz 22 calowy wiekszy jej brat. Ten wiekszy byl zdecydowanie mniej wygodny do noszenia. Zaswiadczam.
Pomyslalem sobie, ze rzeczywiscie to tylko 40 cm, ale jesli uzytkownik nie potrafi wymusic dystansu tym "malenstwem", to nie ludzmy sie, nie da rady i czyms wiekszym.
Wyobrazmy sobie kose o podobnej dlugosci, toc to przeciez straszliwy fajter!
K_P
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton
Milutka stronka na temat:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
z linkow budo :D [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton
No wlasnie wie ktos gdzie w wawce albo wysylkowo (chociaz wolalbym go najpierw pomacac) mozna kupic jakiegos wmiare dobrego batona? Raczej nie takiego za 400 bo tyle to w zyciu nie uzbieram ale do 250 powiedzmy? Znam jeden sklep co ciekawe w jego inetowej ofercie nic nie m o batonach :D
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton
Kubus Monadnock ma na swojej stronie , krotki kursik.

Dlugosc palki to dylemat ludzi nie tylko na tym forum :wink:
16" to idealny sprzet do noszenia , nie obciaga garnituru , nie ma problemu wsadzic ja do kieszeni krotkich spodni , nosic w torebce ( dla tych co nosza torebki).Niestety 21 " pomimo wiele lepszych wlasciwosci , juz tu sie nie sprawdz.Trzeba pojsc na kompromis , chcesz miec palke zawsze przy sobie ( hmmm) , musisz sie pogodzic z posiadaniem krotkej


:wink: :wink:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton
A moze wersję ze stopów, co? W końcu nie wali sie tymi pałkami codziennie we wszystko co popadnie, a do kilku akcji, nawet mocnych, powinna sie nadać. Widziałem je, machnąłem parę razy... wygląda to na twardy towar. No, w lampę na ulicy to tym nie waliłem bo nie moja była :(
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton

No, w lampę na ulicy to tym nie waliłem bo nie moja była :(


...no prosze chcialby miec swoja lampe uliczna , to sie nazywa ekstrawagancja...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton
:D
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton

Od paru tygodni mam w koncu 16 calowego teleskopa firmy ASP. Najpierw przerazilem sie! Po rozpakowaniu to naprawde malenstwo (mnie jako cykliscie skojarzylo sie z nowoczesna raczka od roweru),


Kubus powiedz a gdzie go dostales?
pozdrawiam
tomek
  • 0

budo_ketaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton
Piter, czy może pamiętasz jakiej firmy były te pałki ze stopów, a może znasz jakąś firmę, która robi jakieś lekkie pałki teleskopowe? Bardzo długo szukam takich pałek i nigdzie nie znalazłem.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton
ASP robi wersje airweight ze stopow lekkich. ale szukales... :P
  • 0

budo_ketaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton
Moja wina, trochę źle sprecyzowałem pytanie, ASP airweight znam, ale szukam innych firm, najlepiej tańszych. Sorry za zamieszanie :oops:
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton
Kubuś puchatek ma racje niekupować tanich to szkoda pieniędzy , ja mam czeskiego batonika hartowanego pisze made by fly hrdned police baton ile ja musze sie nim nawalić w ziemei zeby sie złożył fakt ze sie składa. Ta pałka neima zadnych blokad przyciskiem ani nic w stylu żebyście niepomysleli ze jestem idiotą ps sadząc po jej jakości wytrzyma wale w neijedna facjate anwet najgorszego bandziora :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton
To juz prawie dwa lata jak mam ASP ze stopow lekkich. Nic sie w nim nie zmienilo, czy zepsulo. Lezy sobie u mnie zupelnie... nieuzywany. I mam nadzieje, ze tak bedzie dalej.
K_P
  • 0

budo_ketaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: ASP 16 - baton
Kubuś, a ile waży ta twoja 16" ? Bo znalazłem jeszcze Monadnock Detective Ultralight 21" i ona waży 12 ounces. :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024