Skocz do zawartości


Zdjęcie

bron sprzed 1850


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

bron sprzed 1850
Nie trzeba miec pozwolenia na :
1) posiadania broni palnej wytworzonej przed rokiem 1850

Tak jest w ustawie, ale czy jest to scisle stosowane do daty produkcji czy tez podlegaja pod to repliki broni wzorowane na egzemplarzach sprzed 1850 roku ??
Czasami trudno okreslic date wykonania a jedynie szacunkowo mowi sie o wieku broni ze wzgledu na okres w jakim byla ona stosowana.
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: bron sprzed 1850
Jeśli masz ekspertyzę rzeczoznawcy, że broń jest wykonana przed 1850 rokiem, to luzik. A repliki w to nie wchodzą.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bron sprzed 1850
a bylo cos skutecznego na ulice sprzed 1850? :) tzn nie mowie o jakis morgerszternach tylko broni palnej. wyobrazilem sobie sytuacje jak zly bandzior mnie napada a ja z jakiegos samopalu robie mu dziure w brzuchu :D
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: bron sprzed 1850
polecam garłacz nabity siekancami.
  • 0

budo_sloma
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bron sprzed 1850
Colt Whitnneyville Walker,Polecam oryginalne rewolwery z przed 1850r. (np.Colt Patterson,Colt Navy,Colt Whitneyville Walker)-to zabawki na czarny proch,kapiszonowe,ale z takiego rewolweru można spokojnie strzelać single action (czyli oddać 5 lub 6 strzałów,po każdym strzale odciągając kurek).Jest do broń całkowicie skuteczna,i jeżeli trafi się odpowiednio mały model (dwa razy widziałem na Kole w W-wie),można to normalnie nosić jak współczesną broń osobistą.Oczywiści przygotowanie takiej broni do strzelania,to całkiem inna bajka.Pozdrówka.
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bron sprzed 1850

Jeśli masz ekspertyzę rzeczoznawcy, że broń jest wykonana przed 1850 rokiem, to luzik. A repliki w to nie wchodzą.


No wlasnie i tu jest czesto problem bo np podczas jarmarku dominikanskiego mozna znalezc czasami naprawde ladne zadbane sztuki broni , a sprzedajeacy czesto nic nie jest w stanie o nich powiedziec.
No i co z takim fantem zrobic, niby sprzedajacy powinien miec ekspertyze ale najczesciej to czyms takim sobie glowy nie zawracal. No i czy jesli bym powiesil sobie taki pistolet powiedzmy na scianie to moglby uchodzic za dzielo sztuki :)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: bron sprzed 1850
Sprawa jest prosta: jeśli broń palna jest sprzed 1850 roku, to można ją mieć, a jak nie jest to nie. Chyba logiczne, nie?
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: bron sprzed 1850
nie. ale to juz kwestia naszego ciala ustawodawczego ktore jak czesto odnosze wrazenie zyje zupelnie w innym swiecie co ja.
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bron sprzed 1850
Z tego co wiem w nowej ustawie znajdzie sie zapis ze zwolniona od obowiązku posiadania pozwolenia jest broń wyprodukowana przed
rokiem 1850 i jej repliki.
Ustawa obecnie wraca do sejmu po poprawkach senackich i jest szansa ze bedzie obowiazywac od 1 stycznia 2004.
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: bron sprzed 1850
kusza? wreszcie można po ulicy z kuszą?? :) hyhyhy i co z tego że cięciwa z baranich kiszek a nie carbon fiber
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: bron sprzed 1850
bodo, ile ty masz lat, że nie umiesz dobrze czytać?
W ustawie jest zapisane:

Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:
1) posiadania broni palnej wytworzonej przed rokiem 1850,


  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: bron sprzed 1850
lord, ja jestem prosty chłopak ze wsi i z czytaniem to u mnie nie bardzo
a ty chcesz zebym ustawe czytał, wystarczy mi że przebrne przez to co jest na forum a rozum mi się miesza

pozdrawiam
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: bron sprzed 1850
Wszedłeś do działu i nawet nie chciało ci sie przeczytać:
Ogłoszenie: Ustawa o broni i amuncji - wyjaśnienia - PRZECZYTAJ TO!.
Nie chce mi się tego komentować.
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: bron sprzed 1850
ok zakończmy ten watek, czytałem wcześniej ustawe , ale patrzyłem tylko pod katem broni białej,
z ostrym biciem w piersi pozdrawiam
  • 0

budo_gakusei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: bron sprzed 1850
Przepraszam za odgrzewanie tematu ale dopiero teraz po dlugiej przerwie zawitalem na forum :) Co do broni sprzed 1850 - obecna ustawa zezwala jedynie na posadanie oryginalu - repliki nie sa dozwolone. ALE - mozesz miec replike ktora jest jedynie atrapa danej broni - wlasciwie sluzaca jedynie do wspomnianego wczesniej powieszenia na scianie, warunek - replika ta nie moze byc zdolna do miotania w jakikolwiek sposob jakimikolwiek pociskami, ma miec tylko wartosc "ozdobna". Co do nowej ustawy - ustawa zostala podpisana i zatwierdzona przez sejm, wprowadza szereg (interesujacych mnie) zmian - m.in:

- zniesiono zapis o niegwintowanych lufach w wiatrowkach, dostepne beda wiatrowki gwintowane, jednak nalozono ograniczenie mocy ktore wynosic bedzie 17 J (jest to energia pocisku opuszczajacego lufe). Zakup silniejszej wiatrowki nie bedzie problemem - mozna ja nabyc rowniez bez pozwolenia jednak wtedy jest obowiazek zarejestrowac ja w okreslonych komendach policji (z tego co zrozumialem z ustawy)
- bez pozwolenia bedzie mozna nabyc i posiadac bron wyprodukowana przed rokiem 1850 i jej repliki. Replika musi byc w pelni zgodna z oryginalem, dopuszcza sie oczywiscie stosowanie lepszych wspolczesnych materialow. NIE MA broni wyprodukowanej przed 1850 na naboj scalony jaki znamy - w postaci luska + pocisk, bron ladowana jest tradycyjnie - znaczy czarny proch + odlany olowiany pocisk + przybitka + kapiszon do odpalenia calej imprezy. W ustawie jest maly bug - mianowicie czarny proch wciaz bedzie wymagal zezwolenia przy zakupie co ma zostac poprawione, inna rzecz ze u poludniowych sasiadow mozna czarny proch kupic za grosze bez problemow i sobie przywiezc. Uprzedzajac pytania - prawie wszystkie rewolwery wyprodukowane w ostatnich latach przed 1850 maja lufy gwintowane, lacznie z moim wysnionym coltem Dragoonem.
- ustawy nie da sie juz popsuc czy tez zaostrzyc - zostala ona zatwierdzona przez wiekszosc parlamentarna i podpisana przez prezydenta. Wchodzi w zycie z dniem 1 stycznia 2004

Tyle kwestii wyjasnien

Pozdrawiam

Grzesiek
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: bron sprzed 1850

Wszedłeś do działu i nawet nie chciało ci sie przeczytać:
Ogłoszenie: Ustawa o broni i amuncji - wyjaśnienia - PRZECZYTAJ TO!.
Nie chce mi się tego komentować.


He, he, i za to lubie LVB. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024