Skocz do zawartości


Zdjęcie

pojedynki kravaciarzy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_cybx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
Panowie ja nie kwestionuje skuteczności KM i oczywiste jest, że musi być reklama, ale bez przesady. Dlaczego o innych sztukach walki ( jeżeli tak mozna nazwać KM ) nie słychać tyle ? -Oczywiście chodzi mi o reklamę.
Czy dlatego, że są gorsze ?

Jeśli ktoś uwaza, że tak...
Uważa również że ćwicząc tylko KM można pokonać każdego ćwiczącego inny "styl". To zależy od bardzo wielu czynników. Krav Maga może stwarzać co najwyżej wrażenie "O jaki ze mnie fighter nikt mnie nie pokona..." A to nie prawda...

Odpowiadając Obrońcy nie napisałem, że niektórzy instruktorzy przeszli roczne szkolenie w Izraelu tylko, że wogóle ( u niektórych ) było ono roczne lub 2-u letnie. A ile byli w Izraelu ( oczywiście nie wszyscy )dokładnie tego nie wiem...
P.S
Jeszcze raz przepraszam wszystkich których uraził "Adamski" :-) po prostu zwykła pomyłka. Wkońcu dużo mnie z kravką nie łączy a już napewno nie będę się uczył nazwisk instruktorów :wink: bo to nie o to chodzi w sztukach walki.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
obronca - i racja jest Twoja.
jaki Izrael ludzie, tacy duzi i tacy naiwni (sorki jak ktoś to wzioł do siebie)
LUDZIE ŻADEN IZRAELITA(żedek) NIE DA UPRAWNIEŃ CYWILOWI i sorki nie żydkowi !!!
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy

obronca - i racja jest Twoja.
jaki Izrael ludzie, tacy duzi i tacy naiwni (sorki jak ktoś to wzioł do siebie)
LUDZIE ŻADEN IZRAELITA(żedek) NIE DA UPRAWNIEŃ CYWILOWI i sorki nie żydkowi !!!


Jaki Izrael??

TRENING W IZRAELU 27 czerwca - 6 lipca 2003 "

" Zapraszamy na szkolenie Krav Maga oraz strzeleckie w Izraelu.
Instruktorami prowadzacymi bedą Eyal Yanilov, Tomasz Adamczyk oraz czolowi eksperci izraelscy. W programie treningi na sali oraz na ulicach, a także treningi nocne, walka w wodzie oraz zamkniętych pomieszczeniach. Poza tym elementy łączenia Krav maga z izraelska techniką i taktyka strzelecką. Część zajęć w słynnym Ośrodku Szkolenia Wingate, będącym również centrum szkolenia fizycznego armii izraelskiej.
DLA STUDENTÓW INSTYTUTU KRAV MAGA POLSKA ROZSZERZONA ILOŚĆ ZAJĘĆ SZKOLENIOWYCH ORAZ TRENINGI SPECJALNE !!!
Poza tym zwiedzanie ciekawych miejsc historycznych: Jerozolimy, twierdzy Masada i in.
Koszt treningów, zwiedzania, noclegów oraz wyżywienia 1000 $. Przelot na koszt własny.
Dla studentów Instytutu zniżki !!! Info: 0608 778 635"

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I co niedowiarki?

Poza tym w kontekscie trenera Krzysztofa Sawickiego pisałem, że trenuje 5-6 lat - NIEKONIECZNIE W IZRAELU - ALE W OGÓLE.

Żydki nie dają uprawnień nie-żydkom- BAJKI. A koreańczycy nie daja stopni instruktorskich w TAEKWON-DO,nie koreańczykom???

[/b]
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
Dajcie sobie juz spokoj z ta kravka, jesli nie interesuje was dzialania wojenne. System jak system, ani gorszy, ani lepszy od innych (militarnych). Juz i tak zbyt wiele na ten temat powiedziano. Wiecej niz jest to konieczne.
K_P
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy

Dajcie sobie juz spokoj z ta kravka, jesli nie interesuje was dzialania wojenne.


rotfl a noze, bron palna i skuteczniejsza samoobrona rotfl

System jak system, ani gorszy, ani lepszy od innych (militarnych). Juz i tak zbyt wiele na ten temat powiedziano. Wiecej niz jest to konieczne.
K_P


:lol:
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
Chłopaki takie rozmowy do niczego nie prowadzą. Czy Kravka jest komercyjan - JEST - jak najbardziej. Rozreklamowana bardzo dynamicznie wbiła sie na rynek sportów walki w bardzo krótkim czasie. Widać Żydzi znają sie na marketingu.
Cały czas musze chować łeb jak słysze coś o KraV Madze. Totalne zniszczenie w krótkim czasie, komandosi, mosad itp. Z drugiej strony co to za instruktorzy , którzy tego uczą i wogóle.
LUDZIE ja to ćwicze tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności. Nie na wojne, nie na ulice tylko na sale. Jest to taka sama rozrywka jak TKD, karate kungfu, kickiboks, bjj itp. Nie moge powiedzieć, ze mój instruktor nie ma pojęcia o tym co robi. Wcześniej długo ćwiczył bjj więc parter mam na dużym poziomie. Walczy świetnie i bardzo skutecznie (kopy i pięści very good)- mi to wystarczy.
Dorabianie do systemu chorej ideologii jest głupatą i ciągłe cytowanie jego historii. Mnie sie to już powoli znudziło czytanie wkółko tego samego. A ćwiczyć nie przestaje. Ludzie albo nie widzą co to wogóle jest za system, albo uważaja go za rewlacyjny do robienia fighterów, albo wręcz za totalne dno, wogóle go nie znająć. I to powoduje właśnie zamazanie tego systemu. A przeciez człowiek walczy systemem... nie?
Co do ceny to ja nie wiem gdzie można ćwiczyć tak tanio jak ktoś po drodze wymienił. W stolicy bjj na poziomie to kosztuje 120pln za 3razy w tyg. Karate w okolicach 80pln, joga 120pln 2x wtyg. Ja chodze na kravke 4x w tyg... Ale to stolica. Wiem że w Lublinie jest dużo taniej.
No pozdrawiama. Mam nadzieje że nikogo nie obraziłem.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy

Czy Kravka jest komercyjan - JEST - jak najbardziej. Rozreklamowana bardzo dynamicznie wbiła sie na rynek sportów walki w bardzo krótkim czasie. Widać Żydzi znają sie na marketingu.


Żydzi znają sie na marketingu - oj znają - ale w ogóle jest taka tendencja - jak pojawia się coś "nowego" (vide BJJ) :)

Cały czas musze chować łeb jak słysze coś o KraV Madze. Totalne zniszczenie w krótkim czasie, komandosi, mosad itp. Z drugiej strony co to za instruktorzy , którzy tego uczą i wogóle.


Eee - czym się przejmować. Ja olewam tych którzy nie rozumieją, że w przypadku konfrontacji z nożem BEDĄ MARTWI W 2 SEKUNDY, w przypadku broni palnej nie poradzą sobie, a w ogóle nie trenowali nic sensownego tylko jakies bzdury. Tacy osobnicy dostają wp.... na ulicy i płaczą, że to co trenowali nie działa. Szacunek dla tych którzy cwicząc JAKĄKOLWIEK ROZSĄDNĄ SZTUKĘ WALKI czy system, w dobrej sekcji, przez 2-3 lata,przykładając się na treningu - potrafią kończyć walkę w kilkanascie sekund.

NIE TOLERUJĘ TAKIEGO PODEJSCIA: trenuję daną MA tyle lat - a więc to co trenuję jest najlepsze. Nic innego nie znam i nie chcę znać. A już chociażby UFC udowodniło, że ci którzy łaczą MA (vide MMA)- wygrywają. :D

WYBÓR NAJLEPSZEJ MA POWINIEN SIĘ DOKONYWAĆ TYLKO POPRZEZ TRENING I PORÓWNANIE!!! "Ortodoksja" w tym zakresie to duży błąd. Np. karate/xxx (za xxx wstaw dowolną sztukę walki) jest najlepsze i już!

LUDZIE ja to ćwicze tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności. Nie na wojne, nie na ulice tylko na sale. Jest to taka sama rozrywka jak TKD, karate kungfu, kickiboks, bjj itp.
.


Ehh to trochę za mocno powiedziane - rozrywka. Chociaż strzelanie i walka nożem też można uznać za rozrywkę :)

A kung-fu w tych "odsłonach" co widziałem, jest nieporównywalnie słabsze od chociażby TKD czy własnie KM.

Nie moge powiedzieć, ze mój instruktor nie ma pojęcia o tym co robi. Wcześniej długo ćwiczył bjj więc parter mam na dużym poziomie. Walczy świetnie i bardzo skutecznie (kopy i pięści very good)- mi to wystarczy.


Własnie - doszlismy do sedna sprawy. NIE JEST WAŻNE gdzie trenowali instruktorzy "kravki" -w Polsce czy Izraelu - ważne że są fachowcami. Poziom który prezentują instruktorzy w Polsce jest co najmniej DOBRY. Ile czasu trenowali? Ci których widziałem co najmniej 3-4 lata (w przypadku wspomnianego przeze mnie instruktora co najmniej 5-6 lat). Kto nie chodzi na treningi czy seminaria - prosze niech się NIE wypowiada.


Ludzie albo nie widzą co to wogóle jest za system, albo uważaja go za rewlacyjny do robienia fighterów, albo wręcz za totalne dno, wogóle go nie znająć. I to powoduje właśnie zamazanie tego systemu. A przeciez człowiek walczy systemem... nie?


Zgodzę się. LUDZIE najpierw potrenujcie cos, poznajcie to - POTEM SIĘ WYPOWIADAJCIE.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
Do szanownej postaci o pseudonimie Combat:
Panie Combat czy kto tam jesteś, mam małą prośbę, skracaj pan swoje wypowiedzi do minimum konkretów. Masz pan talent do pisania rozwlekłych wypowiedzi z których mało co wynika. Trochę dyscypliny słowa, ja rozumiem że czytanie własnych postow sprawia panu przyjemność, ale niekoniecznie innym użytkownikom vortalu.

Konkretne pozdrowienia.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy

Panie Combat czy kto tam jesteś, mam małą prośbę, skracaj pan swoje wypowiedzi do minimum konkretów. Masz pan talent do pisania rozwlekłych wypowiedzi z których mało co wynika.
.


rotfl A jak chce sie cos lepiej opisac to nie mozna?????
I potem BĘDZIE 50 WĄTKÓW ZAPYTAŃ, BO KTOS CZEGOS NIE ZROZUMIE. :lol:

Gdzie można krótko - tam piszę KRÓTKO - jak tu :)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy

Panie Combat czy kto tam jesteś, mam małą prośbę, skracaj pan swoje wypowiedzi do minimum konkretów. Masz pan talent do pisania rozwlekłych wypowiedzi z których mało co wynika.
.


rotfl A jak chce sie cos lepiej opisac to nie mozna?????
I potem BĘDZIE 50 WĄTKÓW ZAPYTAŃ, BO KTOS CZEGOS NIE ZROZUMIE. :lol:

Gdzie można krótko - tam piszę KRÓTKO - jak tu :)



Mozna mozna, ale ja np. twych rozwleklych postow w ogole nie czytam.
J
  • 0

budo_cybx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
Wszystko pięknie wręcz idealne podsumowanie tego topicu z jednym wyjątkiem...napisałeś:

A przeciez człowiek walczy systemem... nie?


Z tym się nie zgodzę... wg mnie jest dokładnie odwrotnie...
Walczy człowiek a nie system !!!
Oczywiście podczas walki wykorzystuje techniki stylu czy systemu, ale walczy człowiek.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
Hehehe no dokładnie tak walczy człowiek, ale używa do tego określonego systemu - narzędzi. Zajebisty kierowca nie wygra z kiepskim w bmw jadąc maluchem. Psychika jest bardzo ważna, jednak system też nam coś daje...
Jest dokładnie tak jak napisałeś...
Pozdrawiam
  • 0

budo_wiader
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
Na marginesie nie sądzę, że ktoś z Was płaci mniej niż 80 zł za treningi 2 w tygodniu
Ja płace 75zł za 2 treningi po 2h w tygodniu.
  • 0

budo_wiader
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
Cybx napisał:
Na marginesie nie sądzę, że ktoś z Was płaci mniej niż 80 zł za treningi 2 w tygodniu 8) [/quote]

Odpowiedz:
Ja płace 75 zł za 2 treningi po 2h w tygodniu!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024