Skocz do zawartości


Zdjęcie

pojedynki kravaciarzy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_gwynbleid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

pojedynki kravaciarzy
Mam pytanie do wszystkich zoriętowanych. Tak dużo dowiadujemy się o pojedynkach pana Bryla, Harrisa, a czy ktoś może coś powiedzieć o stoczonych walkach pana Adamczyka lub innych przedstawicieli krav magi?
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy

Mam pytanie do wszystkich zoriętowanych. Tak dużo dowiadujemy się o pojedynkach pana Bryla, Harrisa, a czy ktoś może coś powiedzieć o stoczonych walkach pana Adamczyka lub innych przedstawicieli krav magi?


A ja chetnie dowiem sie tez o pojedynkach Harrisa. Gdzie o tym czytales?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy

Mam pytanie do wszystkich zoriętowanych. Tak dużo dowiadujemy się o pojedynkach pana Bryla, Harrisa


Własnie w tym problem, że nie tak dużo - i nie wiadomo co faktem a co reklamą :roll:

a czy ktoś może coś powiedzieć o stoczonych walkach pana Adamczyka lub innych przedstawicieli krav magi?


Oj tak - bardzo ciekawa kwestia - chętnie bym poczytał na ten temat :)
  • 0

budo_gwynbleid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
z tym harrisem to właściwie przesadziłem, fakt. Wiem o nim ogólnikowe sprawy. Chodzi mi raczej o informacje walk przedstawicieli kravki.
  • 0

budo_cybx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
Krav Maga jest dość skutecznym stylem komandosów nastawionym na szybkie totalne obezwładnienie lub zabicie przeciwnika, ale trzeba pamiętać, że Krav Mag stworzył Izrael- czyli Żydzi. Nie od dzisiaj wiadomo, iż Ci są doskonałym organizatorami, sprycarzami itd.
Uważam, że hałas zrobiony wokół KM jest w znaczniej mierze przereklamowany traktuje całość jako Żydowski chwyt marketingowy - oni naprawdę są mistrzami komercji, przekonywania i perswazji.
Ta opinnia nie wzieła się z niczego ;) . KM jest w dużej mierze nastawiony na zysk a "sława" jaką posiada bardzo mu w tym pomaga.
Co do kompetencji polskich instruktorów KM hmm... może ja się po prostu w tej kwestii nie wypowiem. :D Większość przeszła po prostu roczne lub 2 letnie przeszkolenia m.in w Izraelu... a jak można nauczyć się stylu w tak krótkim czasie ? można ale powierzchownie...
P.S
Nie wiem ile w tym prawdy ( pewnie nie dużo ;) ) ale słyszałem że niejaki Tomasz Adamski przyszedł do jednego z mistrzów JJ i porosił żeby ten nauczył go paru technik aby mógł obronić się na ulicy.
Tę historyjkę należy traktować z przymróżeniem oka ale jednak coś musi być na rzeczy...
Od razu chcę uprzedzić że w żaden sposób nie atakuję lub nie neguję ani samego stylu ani polskich instruktorów kravki. Uważam że i tak najważniejszy jest nauczyciel KM pod okiem naprawdę dobrego instruktora to znakomity i bardzo skuteczny styl. Jest dość niebezpieczny więc uważam że powinno się ściślej kontrolować osoby które się uczy. To jednak zupełnie inna historia
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
Hehehe, swietnie blysnales Cybx ;) Szkoda tylko ze nie na temat. Szczegolnie podoba mi sie fragment z Tomaszem Adamskim :-)
Jesli cala twoja wiedza jest taka jak o tym nazwisku to gratuluje ;)

A co do walk Adamczyka - niestety nie mam pojecia o zadnych szczegolach.
  • 0

budo_klingon
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
Czytam z zainteresowaniem wyzej zamieszczone posty, i przyznam ze jest niestety duzo prawdy w wypowiedzie Pana Cybx. Prosze wybaczyc ale 100 pln za trening 2x w tygodniu to cholernie duzo szmalu. Nominacje do grup zaawansowanych tylko i wylacznie w przypadku zdania egzaminu (tez nie taniego), seminaria 2 dniowe za 50 pln (niezrzeszeni 80). Dla porownania treningi Thai Box'u, odbywajace sie codziennie, prowadzone przez BARDZO doswiadczonego szkoleniowca 40 pln. Bjj prowadzone przez wybitnego szkoleniowca 100 pln - treningi 6 razy w tygodniu.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy

Czytam z zainteresowaniem wyzej zamieszczone posty, i przyznam ze jest niestety duzo prawdy w wypowiedzie Pana Cybx. Prosze wybaczyc ale 100 pln za trening 2x w tygodniu to cholernie duzo szmalu. Nominacje do grup zaawansowanych tylko i wylacznie w przypadku zdania egzaminu (tez nie taniego), seminaria 2 dniowe za 50 pln (niezrzeszeni 80). Dla porownania treningi Thai Box'u, odbywajace sie codziennie, prowadzone przez BARDZO doswiadczonego szkoleniowca 40 pln. Bjj prowadzone przez wybitnego szkoleniowca 100 pln - treningi 6 razy w tygodniu.


Kupa kasy. Koniec swiata, jak w ogole ludzi na to stac???

Czy Twoim zdaniem nominacje do grup zaawansowanych powinni otrzymywac wszyscy chetni z ulicy?

Ja, jesli bylbym zaawansowany to nie chcialbym cwiczyc z takimi herbatnikami jak ja.

Przeciez to normalne. Czlowieku w ogole nie wiem o co Ci chodzi.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy

Co do kompetencji polskich instruktorów KM hmm... może ja się po prostu w tej kwestii nie wypowiem. :D Większość przeszła po prostu roczne lub 2 letnie przeszkolenia m.in w Izraelu... a jak można nauczyć się stylu w tak krótkim czasie ? można ale powierzchownie...


Czesc.
Mozesz podac nazwiska i zrodlo? Ja mimo szczerych checi nie uzyskalem takich informacji ( kto gdzie i ile sie szkolil).
  • 0

budo_klingon
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy

Czy Twoim zdaniem nominacje do grup zaawansowanych powinni otrzymywac wszyscy chetni z ulicy?


Oczywiscie ze nie, ale selekcjonowanie na zasadzie nie przystapisz do egzaminow to niemasz wstepu do zaawansowanych jest chyba lekka przesada?? Tym bardziej ze bylem jednym z najlepszych zawodnikow (nie bylem osoba z ulicy) i na tzw. sparingach z nikim niemialem najmniejszego problemu?? Pozatym moje doswiadczenie w sportach walki wynosi kolo 15 lat i zdanie na P1 to raczej latwa sprawa.
  • 0

budo_ateesiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
PODOBNO ( mnie przy tym nie było) Duieb ucząc Adamczyka zmuszał go do walk w marsylskich gettach, wiem na pewno że zarówno Marcin Michalik jak i Hawryszko walczyli z powodzeniem zarówno na ulicy, jak i z zapaśnikami i bokserami, jak i thai-bokserami, nie pytajcie o nazwiska nie interesowałem się nimi, mnie to wisi
  • 0

budo_gwynbleid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
dzięki za powrót do tematu :-) Ja również słyszałem o tym, że adamczyk by przetestować swoje umiejętności bił się z menelami w barach, ale są to wiadomości przedstawione przez redaktorkę jednej z gazet i nie muszą być one prawdą. Czekam na więcej informacji
  • 0

budo_cybx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy

Hehehe, swietnie blysnales Cybx ;) Szkoda tylko ze nie na temat. Szczegolnie podoba mi sie fragment z Tomaszem Adamskim :-)
Jesli cala twoja wiedza jest taka jak o tym nazwisku to gratuluje ;)

A co do walk Adamczyka - niestety nie mam pojecia o zadnych szczegolach.


hmm...świetnie błysnąłem ? Nie rozumiem ja po prostu napisałem post...
w którym wyraziłem swoją opinnię na temat KM, polskich instruktorach i ich rzekomych "walk" i jest to jak najbardziej na temat.
Nie próbuj pouczać mnie ironicznymi tekstami w sprawie mojej wiedzy.
Nie znasz mnie a ja nie znam ( i nie mam zamiaru ) Ciebie więc wykaż trochę szacunku osobie o której nie masz najmniejszego pojęcia. :evil:

Co do T. ADAMCZYKA to nie napisałem że było tak na 100% tylko słyszałem to przez osoby trzecie... Szanuje tego człowiek gdyż naprawdę mu się udało wg jego biografii jest to jeden z największych fighterów w Polsce i nie tylko...jak jest naprawdę tego nie wiemy.
:lol: A jeśli chodzi o Adamskiego hehe przepraszam jest taki trener kick-boxingu...pomyłka :oops:

Jeśli natomiast chodzi o szkolenia instruktorów nie poinformowanym przypomnę że KM trafiła do Polski pod koniec 1995 roku. Czyli stosunkowo niedawno...wcześniej dzisiejsi ćwiczyli inne style np. karate kyokushin. Wcześniej naprawdę nie mieli nic wspólnego z tym stylem...
Na marginesie nie sądzę, że ktoś z Was płaci mniej niż 80 zł za treningi 2 w tygodniu 8)
  • 0

budo_gwynbleid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
jak widać to moje ironiczne teksty są dla ciecie tajemnicą. Moja wypowiedź była skierowana do ciebie gdyż tylko ty napisałeś na temat i chciałem by inne osoby go kontynułowały. Nie wiem w jaki sposób wymyśliłeś sobie że ja podważam Twoją wiedzę. Raczej chciałem by inni pisali tak jak ty bo tego oczekiwałem od nich. Nie martw się ja też nie chcę cię bliżej poznać :D
  • 0

budo_cybx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
Chyba nie dokładnie przeczytałeś mój post...
Zaszło jakieś nie porozumienie nie pisałem do Ciebie ( no chyba że Ty i SaszaK to ta sama osoba ) ale to Niego.

Pozdrawiam!!
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
klingon: 100 zlotych to nie jest cholernie duzo szmalu. to 25 dolarow. tyle kosztuja powiedzmy drozsze plyty z muzyka, tyle kosztuja zwykle spodnie, tyle kosztuje 5/4 biletow do kina...kurcze pewnie ze ktos na tym zarabia ale czy zarabia duzo? powiedzmy wiecej niz makler gieldowy czy prawnik? hmmm nie sadze... co do warunku przechodzenia do grupy zaawansowanej po zdaniu egzaminu spotkalem sie z tym na kung fu, chociazby a przeciez bodajze dokladnie na tym polegaja pasy czyli tkw, judo, karate itd itp maja to samo. oczywiscie za egzaminy sie placi. ale to chyba ok. skonczmy wreszcie z tym socjalizmem. ludzie zarabiaja i maja do tego prawo. dziala wolny rynek, konkurencja, a treningi sa nieobowiazkowe. wiec gdzie problem? ze czesci ludzi na to nie stac? coz, na mercedesy tez, co za wrtedny swiat :roll: [/code]
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy

Szczegolnie podoba mi sie fragment z Tomaszem Adamskim :-) Jesli cala twoja wiedza jest taka jak o tym nazwisku to gratuluje ;)


Dokładnie! Jesli ktos myli nawet nazwisko Tomasza Adamczyka - to sorry, ale ma sie DUŻE wątpliwosci co do całokształtu wiedzy w temacie (tej osoby).

Co do tego: że instruktorzy KM w Polsce mają tylko 1-2 lata przeszkolenia w Izraelu - to jakas wielka pomyłka. Np. Krzysztof Sawicki (stopień G5) musi trenować co najmniej 5-6 lat - widać to po jego technikach, prowadzeniu treningu itp. Bywają prowadzący treningi o niższych kwalifikacjach - ale te osoby dopiero się uczą na wyższe stopnie!
(pomijam już przypadki prowadzenia treningów przez oszustów...)
Tak czy inaczej - rażących błędów w metodyce treningu, podejsciu itp. - u instruktorów KM nie stwierdziłem! (na pewno są lepsi niż prowadzący w sekcjach kung-fu - "styl modliszki", aikido czy JJ w których bywałem)...

Gdy podaje się jakies przypadki błędów, słabego poziomu PROSZĘ PISAĆ: GDZIE? KIEDY? IMIĘ I NAZWISKO INSTRUKTORA, STOPIEŃ, SEKCJA ITP. ITD. Bez takich informacji - wszelkie pogłoski można uznać za błędne!

Stopnie KM:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy

Oczywiscie ze nie, ale selekcjonowanie na zasadzie nie przystapisz do egzaminow to niemasz wstepu do zaawansowanych jest chyba lekka przesada??


Eee - tam - to samo jest np. w TKD - i dobrze - bo osoby przychodzące z ulicy dostałyby straszny wycisk :lol:

Pozatym moje doswiadczenie w sportach walki wynosi kolo 15 lat


Zależy jakich - np. goscie po 15 latach aikido :lol: 8)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy

Ja również słyszałem o tym, że adamczyk by przetestować swoje umiejętności bił się z menelami w barach, ale są to wiadomości przedstawione przez redaktorkę jednej z gazet i nie muszą być one prawdą.


Ehh co za brednie - "redaktorka" chyba brała mocne srodki rotfl
Jak coś podawać to najlepiej fakty! Menele prezentują zbyt niski poziom na konfrontacje...
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: pojedynki kravaciarzy
Sporo z tego co słychać o KM to reklama i reklamiarstwo, choć reklama w większości prawdziwa, oparta na faktach.

Co do tego że Adamczyk bił się w Marsylii, panowie trochę pokory, nie dajmy się zwarjować, zasada że czego 2,3 świadków nie potwierdzi jest wątpliwe, jest słuszna. Tworzenie mitów wokół swojej osoby, hmm, to chyba jakieś problemy z niedowartościowaniem własnej osoby.

Co do ceny to dobry produkt jakim jest KM kosztuje.

No i błąd w wiadomościach: żaden z krajowych instruktorów nie był rok w Izraelu, nikogo na to po prostu nie stać, mogli być na kursach po tydzień czy dwa.

Pozdrowienia żegnaj gienia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024