Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawody w systemach typu combat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_tokaji
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Zawody w systemach typu combat
No wlasnie... ostatnio na imprezie zdarzylo mi sie pogadac chwilke z pewnym sympatycznym Ukraincem. Po chwili rozmowy okazalo sie, ku mojemu zdzwieniu ze jest mistrzem kraju i wicemistrzem Europy w rukopasznym boju (cwiczyl od 6ego roku zycia czy jakos tak). Niestety musialem sie zmyc na chwile, a jak wrocilem okazalo sie ze zapadl juz w blogi sen i nie wygladalo jakby mial sie szybko obudzic :wink: . No i tu moje pytanie, jak to jest z zawodami roznego typu w systemach combat? Czy np w Kravacie albo naszym Combacie 56 istnieje cos takiego? No i jak wyglada rywalizacja w systemach, gdzie znaczna czesc technik jest obliczona na okaleczenie przeciwnika?
  • 0

budo_kraver
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w systemach typu combat
W Krav-madze zawodów nie ma,bez kopnięć w krocze i ataków na oczy czy uderzeń łokciami nie byłaby to krav-maga.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w systemach typu combat
Uderzenia lokciami uderzeniami lokciami muay thai tez je ma ale ... krav nie zostala stworzona do urzadzania w niej turniejow.
  • 0

budo_tokaji
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w systemach typu combat
No wlasnie o to chodzi, nie wiedzialem ze da sie zaadoptowac systemy combatu do rywalizacji poniekad sportowej, stad moje zdziwienie. Ale jak sie okazalo jakos sie da i to mnie zainteresowalo. A zadna sztuka walki pierwotnie nie byla pomyslana przeciez jako dyscyplina sportowa. (Jesli byla, to nie jest chyba sztuka walki, przynajmniej ja tak to rozumiem)
  • 0

budo_forman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w systemach typu combat
No i mylicie sie, są organizowane zawody w kravce ale, na innych zasadach niż wam sie wydaje. To nie tak że np dwóch gości naparza sie az ktos wezwie ksiedza. Zawody są rozgrywane oczywiście w Izraelu i złożone przynajmniej z 2 etapów. Pierwszy to połączenie toru przeszkód ze strzelaniem (jak wiadomo jednym z elekmentów kravki jest strzelanie), a ten drugi właściwy to cieżko opisać ale wygląda to tak:
na jednym końcu pomieszczenia jest ustawiona tarcza, do ochrony tarczy jest wystawiony gośc nr.1 (full ochraniacze), zadaniem gościa nr.2 jest dostac sie do tarczy i uderzyć w nia jak najwiekszą ilość razy (jest określony czas). Oczywiście gość nr.2 ma za zadanie niedopuścić do tego. Sama walka jest tu tylko półsrodkiem do osiągniecia tarczy a nie celem. Jest to jeden rodzaj rozgrywanie zawodów czy są inne ......... :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w systemach typu combat
Zasadniczo to sie jakby rozni od pojecia turniej przyjetego dla SW co nie ...
  • 0

budo_turki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Wrocławia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w systemach typu combat
Waszym turniejem z KM bedzie starcie na ulicy. Jesli wyjdziesz z tego calo wygrales i masz pierwsze miejsce bo zawodnikow bylo dwoch(jesli jest to walka 1 na 1). Hehe oczywiscie nikomu przykrych sytuacji nie zycze no ale "kazdy jest kowalem swojego losu"..
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w systemach typu combat
Turki.
mam nafdzieje ze nie cwiczysz KM....
  • 0

budo_turki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Wrocławia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w systemach typu combat
Dlaczego masz nadzieje ze juz nie cwicze?
A tak na marginesie przestalem chodzic jakies 3 tygodnie temu.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w systemach typu combat

No wlasnie... ostatnio na imprezie zdarzylo mi sie pogadac chwilke z pewnym sympatycznym Ukraincem. Po chwili rozmowy okazalo sie, ku mojemu zdzwieniu ze jest mistrzem kraju i wicemistrzem Europy w rukopasznym boju (cwiczyl od 6ego roku zycia czy jakos tak). Niestety musialem sie zmyc na chwile, a jak wrocilem okazalo sie ze zapadl juz w blogi sen i nie wygladalo jakby mial sie szybko obudzic


Poczytaj sobie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Tam są opisane rodzaje walk w sambo, czyli właśnie rukopasznym boju.
Jak widać są też odmiany sportowe, bardzo popularne w krajach byłego ZSRR.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024