Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepsza taktyka na walke...ZAWODY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Najlepsza taktyka na walke...ZAWODY
Witam,
Jaka wg was jest najskuteczniejsza taktyka walki na zawodach? Sam sie przekonalem, ze "do przodu" na hama nie przynosi efektow, jesli chodzi o bardziej myslacych przeciwnikow... zaczelem uzywac systemu: jak mam kontraatakowac to dung joomok/ jurugi, koncze jakims dollyo (ew. yop), natomiast jak sam atakuje to cos w rodzaju pchniecia typu ap chagi, rece, jakis yop. Zamiast pchac sie do przodu, kraze na boki. Jezeli koncentruje sie na jednym ataku to dung joomok/goro chagi, odskok i znowu na boki. Taka technika czasami udaje mi sie zaskoczyc bardziej doswiadczonych, starszych przeciwnikow. Chcialbym bardzo, zeby wypowiedzial sie trener Wołek, gdyz na pewno zna sie na tych klockach i na pewno jeszcze nie zapomnial jak to bylo na walkach za zawodach ;)
pzdr CarpeDiem
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza taktyka na walke...ZAWODY
wiesz.. taktyka jest dobierana indywidualnie, sam wiesz najlepiej w jakich technikach czujesz sie najlepiej, do jakich masz predyspozycje itd. powiem ci ze dung joomoka i goro chagi to ja w ogole nie trawie :) nie ma jednej najlepszej taktyki... chociaz moze jest: traf i nie daj sie trafic :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza taktyka na walke...ZAWODY
Zgadzam się z moro... jak sobie wybierzesz jedną taktykę na stałe, to Cie szybko rozmontują. Taktyka to rzecz płynna, musisz umieć ją dostosować do tego, co robi przeciwnik - tak, aby jemu walczyło się możliwie najmniej wygodnie.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza taktyka na walke...ZAWODY
No właśnie też uważam że taktyka to sprawa indywidualna.
Może zależeć od najróżniejszych elementów : inaczej będzie walczył ktoś kto ma dłuższe nogi za to krótszy zasięg rąk, inaczej jak masz długie i duże łapska, ale jesteś nienajwyższy.
Przy moich 188 cm, lubie zaczynać kopnięciami ( ap, dollyo ), póżniej tylka zaakcentować rękami i znowu chagi, ale tak jak napisałeś CarpeDiem - spokojnie, najpierw przemyśleć, nie na żywioł. 8)

"Nie ma przeciwników niepokonanych, są tylko źle trafieni". :wink:
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza taktyka na walke...ZAWODY
Witam,
W sumie odkad kazano mi zalozyc rekawice od pierwszych sparringow uzywalem techniki : "do przodu". Jak sie jednak spotkalem z przeciwnikami, ktorzy duzo mysla podczas walki zamiast nacierac nieco sie zdziwilem. Poza tym teraz prawdopodobnie bede mial na zawodach goscia, ktory tez duzo mysli, wiec musze opracowac cos skutecznego. Moj kolega z klubu, b. dobry zawodnik zawsze przegrywa z tym drugim, bo podczas pchania sie na hama daje przeciwnikowi duzo okazji do skracania. W/w przeze mnie taktyka pozwala mi na stawienie godnego oporu.
pzdr Wolek
PS dzieki za rady i wasze taktyki
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza taktyka na walke...ZAWODY
CarpeDiem : bedziesz w Legnicy ? W jakiej kat ?
W ogole kto z was bedzie na Pucharze Polski w Legnicy ?
  • 0

budo_majki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza taktyka na walke...ZAWODY
ja bede... w juniorach w kat. do 70kg... i (chyba) w ukladach...
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza taktyka na walke...ZAWODY
:) Raczej nie, moze jako widz. Ja jestem jeszcze juniorem mlodszym, wiec swoje zawody mam w Łęcznej 1 marca :) A w startuje w kategorii do 60 kg, moze jeszcze uda mi sie cos wywalczyc w ukladach. Czas pokaze...
pzdr CarpeDiem
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza taktyka na walke...ZAWODY
a bedzie ktos z was w POznaniu 1 i 2.03 na WTF?? alnbo 29.03 na MP Juniorow? :)


A co do taktyki, to ja zazwyczaj po pierwszej rundzie dowiaduje sie od trenera, co mam robic, co robila zle do tej pory i w ten sposob obmyslam dalsza taktyke. A nie bede powtarzac, bo wszyscy juz powiedzieli i ja tez tak uwazam, ze taktyka to sprawa bardzo indywidualna i zalezna od przeciwnika :wink:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepsza taktyka na walke...ZAWODY
1 marca, jak się urwę z roboty w piątek, to będę w Poznaniu. 29 marca raczej na bank.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024