Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czesc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Czesc
Jestem tu nowy i chcialem sie przywitac :)
Mam jednak jedno pytanie - czy uczenie sie sztuki walki z ksiazki jest dobrym sposobem nauki ?? wiem ze nic nie zastapi dobrego treningu ale w moim miescie raczej nie ma mozliwosci uczeszczania na rozne spotkania , sa treningi capoiery na ktore chodze.Jednak bardzo spodobal mi sie styl KM :)

pozdrawiam...
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czesc
Nic nie zastąpi ćwiczeń z trenerem. Błędy, które popełniasz sam możesz nie zauważać i często nie potrafić eliminować. Drugą ważną rzeczą jest samo ćwiczenie. Musi być partner, który tak jak ty chce sie czegoś nauczyć z ksiązki. Trzeba temu poswięcić sporo czasu i efekt może nie byc tak dobry jak przy klasycznym treningu. Ale w końcu po cos są te książki próbuj - powodzenia :D
Pozdrawiam i Witam za razem :)
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: Czesc

Jestem tu nowy i chcialem sie przywitac :)
Mam jednak jedno pytanie - czy uczenie sie sztuki walki z ksiazki jest dobrym sposobem nauki ?? wiem ze nic nie zastapi dobrego treningu ale w moim miescie raczej nie ma mozliwosci uczeszczania na rozne spotkania , sa treningi capoiery na ktore chodze.Jednak bardzo spodobal mi sie styl KM :)
pozdrawiam...


Jeżeli masz możliwość to nie rezygnuj.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :idea:
Capoeira to wbrew pozorom całkiem fajna SW :)

Nic nie zastąpi ćwiczeń z trenerem. Błędy, które popełniasz sam możesz nie zauważać i często nie potrafić eliminować. Drugą ważną rzeczą jest samo ćwiczenie. Musi być partner, który tak jak ty chce sie czegoś nauczyć z ksiązki. Trzeba temu poswięcić sporo czasu i efekt może nie byc tak dobry jak przy klasycznym treningu.


Zgadzam się w 100%.
Po co później poświęcać dwa razy więcej czsau na poprawienie tego co sam źle zrobiłeś, jeżeli od razu możesz wytrenować odpowiednie nawyki pod okiem instruktora.

Witam i życze powodzenia.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czesc
chyba nie capoeira tylko kravmaga? a nauka z ksiazki wedlug mnie to kompletna bzdura, no chyba ze masz kumpla a najlepiej kilku z ktorymi mozesz te wyczytane sztuczki przecwiczyc.
  • 0

budo_boski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Czesc
Oczywiscie, ze mozna sie uczyc z ksiazki! Jest tylko jeden warunek, trzeba miec solidna podstawe ruchowa, a to czesto wymaga wieloletniej praktyki. Bedziesz musial pochodzic troche na Capoeire - troche znaczy ponad rok:). Wyrobisz sobie wtedy podstawy koordynacji ruchowej i bedziesz mogl sobie wyobrazic caly ruch pokazany na zdjeciu w ksiazce. To bedzie pierwszy krok do treningu KM. Jednak najwazniejszy jest kontakt z trenerem. Jak juz wspomniano - on zwroci Ci uwage co robisz zle, albo jak mozesz dany ruch przystosowac do swoich predyspozycji motorycznych.
Tak reasumujac - musisz jeszcze troche poczekac z KM. Ale nie poddawaj sie, a bedziesz mial czesc treningu za soba ;)
Pozdrawiam
  • 0

budo_in_sekt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kosmosu...

Napisano Ponad rok temu

Re: Czesc
bez cwiczen z partnerem wg mnie sama ksiazka nic ci nie da...
bedzie to cos w stylu korespondencyjnego kursu jazdy na rowerze...
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czesc

Mam jednak jedno pytanie - czy uczenie sie sztuki walki z ksiazki jest dobrym sposobem nauki ??

A dlaczego tylko z książki, jest jeszcze sieć, kasety VHS, CD z filmikami?
Kiedy się nie ma co się lubi, to trudno. Ale może masz jakąś sekcję nie tego co lubisz, ale solidną. To ćwicz podstawy tam, a resztę z książki np.
Chesz ćwiczyć KravMage z kaset, co Ci szkodzi (a przeciwnie pomoże i to bardzo) pochodzić na boks lub judo. Nauczysz się uderzać lub padać pod okiem fachowca, a będziesz z kumplami dłubał wymarzony styl.

I tak porobisz masę błędów, będziesz się np. koncentrował na uderzaniu, a zapominał o prawidłowym trzymaniu głowy, gardzie itd. Od tego jest trener, żeby Ci pokazał czym to grozi.

Niezłe filmiki były na fightraining.com (jest chyba w linkach), ale na razie są nieczynni, były nieźle pokazane i skomentowane błędy.
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czesc
to z filmikami to świetna sprawa sam sie z tego pare sztuczek nauczyłem, niewiem czy to będzie z km ale pare niezłych elementów tam jest a szczególnie jeśli ćwiczysz capo to może ci sie przydać [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] także z opisami itd.
  • 0

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czesc
To samo sie zaprzecza,nauka bez cwiczen to bzdura,ksiazka jedynie moze pomoc.Wiec cwicz,cwicz cwicz....
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czesc

A dlaczego tylko z książki, jest jeszcze sieć, kasety VHS, CD z filmikami?


..., seminaria, obozy letnie...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czesc
książki to tylkoyteoria, a gfdzie praktyka, żeby działało musisz to połączyć
  • 0

budo_capsco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nad Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Czesc
Nic nie zastąpi treningów z innymi ludźmi i instruktorem. Książka to taki dodatek... Dobry do przyswojenia nazw technik.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czesc
właśnie :D :D :D

i do dowiedzenia sie o paru ciekawostkach
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024