Skocz do zawartości


Zdjęcie

wiek a trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_kitashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

wiek a trening
Wiem ze moze dziwne pytanie ale chcialbym sie dowiedziec czy 18 lat na karku to nie za stary wiek na podjecie sie treniwania sztuk walki. Nie za bardzo wiem tez co wybrac. Wiem ze pewnie opinie sie rozbiegna, ale chcialbym jakis argumentow za trenowaniem konkretnego stylu niz innego
pozdrawiam
BTW no i moze poleca ktos cos ciekawego w toruniu?
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening
Takich topików to jush na pęczki było... Najpierw Ty odpowiedz sobie na pytanie dlaczego MA. Co do wieku...nie bądź śmieszny!
Dopuki możesz się ruszać- nie jest za późno!!!! :D
Jak interesuje Cię karate shotokan (które za chwilę 1500 osób Ci odradzi :) ), to w Toruniu jest całkiem niezgorszy klub. 8)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening
kitashi, napisz czego oczekujesz od treningu, co chcesz osiągnąć i ile masz na to czasu/pieniędzy.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening
moj najmlodszy uczen mial 4.5 roku - najstarszy 76 lat.. lapiesz sie w granicach bledu
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening
co tu duzo gadac... jestes z torunia to wal na TKD ITF do lech-medu :wink: ..tematow takich jak tan faktycznie jest na peczki, az sie dziwie ze kudzie jeszcze takie pisza.
  • 0

budo_kitashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening
W sumie MA od dawna mnie interesowaly ale jakos zawsze nie wiadomo czemu to odkladalem i nigdzie nie uczeszczalem na teningi. Czasu raczej mam duzo i chcialbym sie powaznie i z zamalem temu poswiecic na pieniadze tez zbyt uwagi nie klade jesli naucze sie czegos ciekawego i mile spedze czas. Chcialbym przedewszystkim trenowac zeby poprawic sobie kondycje i ciekawie spiedzic czas ktory w wiekszosci bezmyslnie trace na glupstwa. No i tez chcialbym sie nauczyc czegos pozytecznego i skutecznego co pozwoli mi sie w razie takiej sytucaji skutecznie obronic. (mieszkam w dzielnicy w ktorej mozna niezle sobie wyrobic bieganie :) )Kiedys dawno temu trenowalem chyba rok shotohan ale nie zabardzo mi sie podobalo. Tak ostani myslalem o MA polegajacym na wykorzystaniu sily przeciwnika. Ogolnie myslalem nad BJJ( w sumie malo o tym wiem ale jak sie rozejzalem na forum to jest chwalone ), aikido ( nie mam z byt dobrze sbudowanej postury wiec nie wiem czy dam sobie rade i czy jest skuteczne) no ale sam nie wiem moze cos innego....
pozdrawiam
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening

Tak ostani myslalem o MA polegajacym na wykorzystaniu sily przeciwnika. Ogolnie myslalem nad BJJ( w sumie malo o tym wiem ale jak sie rozejzalem na forum to jest chwalone ), aikido ( nie mam z byt dobrze sbudowanej postury wiec nie wiem czy dam sobie rade i czy jest skuteczne) no ale sam nie wiem moze cos innego....

Nie wierz tym, którzy mówią, że siła jest niepotrzebna... oczywiście własna siła. To, że pisze/mówi się, że ktoś ćwiczący styl X poradzi sobie z cięższym przeciwnikiem to nie do końca prawda. Siła jest potrzebna również dobremu (i lekkiemu) technikowi, więc nie wierz li tylko w "wykorzystywanie siły przeciwnika" - swój wkład też trzeba mieć. :)
  • 0

budo_kitashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening
wiem ze sila jest potrzebna bo sam przeciwnik to sie na pewno na ulicy czy macie nie polozy. Dlatego napisalem ze w zwiasku z aikido gdzie sa rozne dzwignie to nie wiem czy sobie dam rade ( na macie moze tak ale w prawdziwej sytucaji?) Zwoja droga troche ostanio cwicze na silowni i trenuje gibkosc. W kazdym razie chce sie nauczyc czegos co po paru latach praktyki pozwoli byc pewnym ze jestem w stanie sie obronic
  • 0

budo_kitashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening
poprawka: moze nie byc pewnym ale miec jakies poczucie bezpieczenstwa bo pewnosci to nigdy nie bedzie mialo
pozdrawiam
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening
dobrze , ze napisales ta poprawke , bo juz chcialem skomentowac inaczej :)
nie martw sie o sile , jezeli podoba ci sie aikido idz na nie , trening napewno cie wzmocni :wink:
  • 0

budo_kitashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening
a zna ktos moze jakas sekcje w toriniu na BJJ i ewentualnie moze mi przyblizyc styl tej sztuki. A tak poza tym to chyba sie przejde po roznych klubach i pobczajam troche ja to sie wszystko ma...
  • 0

budo_ann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening
Rozbrajają mnie texty typu "...mam 15,20,25... lat czy nie jest za późno,żeby zacząć ćwiczyć SW...." Nie wiem skąd bierze się w narodzie przeswiadczenie,że aby zajmowac się MA, trzeba zacząć w przedszkolu. :wink:
  • 0

budo_capsco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nad Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening
Polska to taki wstydliwy naród no i chce coś osiągnąć małym kosztem :)
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening

Wiem ze moze dziwne pytanie ale chcialbym sie dowiedziec czy 18 lat na karku to nie za stary wiek na podjecie sie treniwania sztuk walki.


Heee... Nic, tylko sie przescieradlem nakryc i czolgac w kierunku najblizszego cmentarza... 18 lat.. i ty jeszcze zyjesz .. ?? :wink: :)

BTW no i moze poleca ktos cos ciekawego w toruniu?



Ehmm... Pierniczki... ? :) :wink:
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening

Rozbrajają mnie texty typu "...mam 15,20,25... lat czy nie jest za późno,żeby zacząć ćwiczyć SW...." Nie wiem skąd bierze się w narodzie przeswiadczenie,że aby zajmowac się MA, trzeba zacząć w przedszkolu. :wink:


Moze dlatego, ze w pewien sposob to pomaga.. ? :wink: A na pewno nie zaszkodzi... 8)
  • 0

budo_j3ndr3k
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening
nie wiem czy masz bjj w toruniu ale najbardziej pokrewne style to judo i zapasy. nawet jak potem będziesz się chciał zająć bjj, to te dadzą ci dobre podstawy. a same w sobie też są świetne. na pewno znajdziesz u siebie co najmniej jedno z nich
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening
18 stka to idealny wiek.A co trenować polecam Aikido.
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening
....acha słyszałem że w Toruniu jest klub Aikido ale nie mam namiarów.
  • 0

budo_kitashi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening
tez slyszalem (ikeda). Podobno nawet dobry. Kto wie czy moze sie nie skusze
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: wiek a trening

Wiem ze moze dziwne pytanie ale chcialbym sie dowiedziec czy 18 lat na karku to nie za stary wiek na podjecie sie treniwania sztuk walki. Nie za bardzo wiem tez co wybrac. Wiem ze pewnie opinie sie rozbiegna, ale chcialbym jakis argumentow za trenowaniem konkretnego stylu niz innego
pozdrawiam
BTW no i moze poleca ktos cos ciekawego w toruniu?


W kazdym wieku mozna sie wziasc za trening. Wazne aby wysilek poswiecany treningowi byl stopniowany. Nie mozna rzucac sie od razu w mocny wir cwiczen. Czym pozniej sie zaczyna tym jest gorzej. Chodzi mi tu o kondycje,rozciagniecie itd.

Chyba ze sa jakies wady serca..ktore dyskwalifikuja z cwiczen. W takim przypadku nic sie nie poradzi.

A od czego zaczac cwiczyc to tez zalezy od tego co Cie interesuje.Jezeli konkretnie styl chwytany to bjj,judo. Jak lepiej widzialbys sie na czyms uderzanym to box,kickboxing,karate. A z mieszanego shidokan.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024