Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noz - Europa a Filipiny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz - Europa a Filipiny

czy tego typu filmy sa na ftpie bordowym?


Ja tego nie wiem, Yaku. A ci co wiedza nie chca powiedziec. Pozdro.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz - Europa a Filipiny

Gdzes sa precyzyjne opisy w necie, z rysunkami i wyjasnieniem teorii dlaczego tak a nie inaczej?

Widzisz i tu mamy problem bo ja moge to pokazac ale nie umiem tego wyjasnic.

Reszta jest w miare jasna.

Jak widze nikt nie podjał tematu, czy w naszych warunkach (zwykly, nie-super-ostry noz + grube ubranie) taktyka walki polegajaca na zadawaniu ciec sie sprawdzi...

Najlepsze sa wg mnie pchniecia. Nie pozostawiaja tylu dylematow.

I czy nasze europejskie systemy noza opierały sie na podobnych do filipinskich załozeniach...
...

Niestety nie znam sie na roznicach pomiedzy systemami filipinskimi a europejskimi na tyle by moc je nazwac. Taka roznica np jest dzialanie Kadeny de mano w zasadzie srednim dystansie a moze pol-dystansie. Walka wlasciwie przypominac ma drille, ktore sa cwiczone tzn ma stanowic tytulowy lancuch atakow i obron. Do tego dochodzily jeszcze dzwignie, rozbrojenia itp
Tak wogole to z tego co pamietam po czesci filipinskie sztuki walki korzystaja z tego co wedrowalo np z hiszpanskimi zeglarzami, najemnikami itd
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024