Skocz do zawartości


Zdjęcie

balacha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

balacha
Mam pytanie. Poniewarz nieznam sie na fachowej terminologii bjj czy mugłby mi ktos wyjasnic na czym polega technika zwana "balacha". Najlepiej jagby ktos wkleil w ten topic zdjecie takiej balachy.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: balacha

Mam pytanie. Poniewarz nieznam sie na fachowej terminologii bjj czy mugłby mi ktos wyjasnic na czym polega technika zwana "balacha". Najlepiej jagby ktos wkleil w ten topic zdjecie takiej balachy.


Dołączona grafika

To zdjecie Ude Hishigi Juji Gatame. W skrucie Juji Gatame a potocznie balacha. Dzwignia prosta na staw lokciowy. Sama technika rozni sie szczegolami od tej wystepujacej w judo dlatego tez zdjecie obrazujace to jak ta technika wyglada moze byc.

Dołączona grafika

Dołączona grafika 8)
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balacha
1. Hast, czy mógłbyś wyjaśnić czym balacha w BJJ różni się od tej z JJ lub judo ?
2. W walkach sparringowych mam problem z założeniem balachy kumplowi, który ma bardzo mocne i duże stawy łokciowe (wcześniej grał ok. 10 lat w tenis ziemny). Jak można mu ją założyć ?
Pozdrawiam, edwin
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balacha

2. W walkach sparringowych mam problem z założeniem balachy kumplowi, który ma bardzo mocne i duże stawy łokciowe (wcześniej grał ok. 10 lat w tenis ziemny). Jak można mu ją założyć ?

Tzn. ma silne ręce (nie możesz wyprostować mu ręki) czy też ma nadruchomość stawu (ręka w stawie łokciowym prostuje się więcej niż do 180 st.) ?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: balacha

1. Hast, czy mógłbyś wyjaśnić czym balacha w BJJ różni się od tej z JJ lub judo ?
2. W walkach sparringowych mam problem z założeniem balachy kumplowi, który ma bardzo mocne i duże stawy łokciowe (wcześniej grał ok. 10 lat w tenis ziemny). Jak można mu ją założyć ?
Pozdrawiam, edwin


Ad.1
Sama idea tej techniki w obu przypadkach jest identyczna.
W Bjj jest silnie kladziony nacisk na szczegoly przy wykonywaniu techniki plus wyjasnienie zasady dzialnia. Czyli co po co i dlaczego.
Dodatkowo bjj posiada ten plus ze uczy wielu sposobow dojscia do balachy jak i metod wypracowania sobie pozycji aby balache zrobic.
W judo jest kilka metod na dojscie do balachy najczesciej stosowanych i je sie walkuje do bolu.
Oba przypadki dyktowane sa przepisami sportowymi.

Ad.2
Nie mozesz zalozyc w sensie przeciwnik nie klepie nie czujac bolu ?
Ty mozesz robic technike nieprawidlowo albo masz za mala dzwignie albo to z twoim partnerem jest cos nie tak jak to slaszysz okreslil.
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balacha
Przeciwnik ma nadruchomość stawu, albowiem przy odgięciu powyzej 180 stopni nie czuje bólu, ponadto ma strasznie grube ręce. Zakładam prawidłowo balachę (przynajmniej z punktu widzenia judo czy jj) i dlatego pytałem się o różnice techniczne w balasze z bjj. Znam tylko jedną osobę, która bez uderzeń zmiękczających jest mu w stanie założyć dźwignię tak, żeby musiał klepać Przy czym balacha w jego wykonaniu to czysta siłówka – osobnik ten wyciska 185 kg na klatę, a ja tylko 105 kg.

Pozdrawiam,
Edwin

P.S. Acha, byłem kiedyś z moim kumplem ‘od balachy”na treningu aikido, na którym instruktor (ponoć jeden z najlepszych technicznie w całej Polskiej Federacji Aikido) próbował złożyć mu dxwignię typu yonkyo. Po przeszło 10 min. różnych wariantów mój kumpel dopiero oklepał .
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: balacha
Ktos mi kiedys powiedzial cos takiego.
Nie kazda dzwignia dziala na kazdego czlowieka. Sa ludzie majacy kolana z gumy i po zadnej dzwigni na noge klepac nie beda. Sa ludzie o tak zbudowanych lokciach ze zalozyc dzwignie na ten staw nie sposob. Koniec koncow sa ludzie ktorzy majac w pelni wyciagnieta dzwignie na lokiec potrafia zgiac calkowicie wlasna reke i uciec z tej techniki.
Innymi slowy jak dana dzwignia nie dziala, pomimo ze jest zalozona prawidlowo, to nalezy szukac innego sposobu skonczenia przeciwnika anizeli ta jedna technika konczaca.
A co masz na mysli z tymi "uderzeniami zmiekczajacymi" ? W sensie przeciwnik trzymawlasna reke i nie pozwala jej Tobie "wziasc" do dzwigni ?
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balacha
Pisząc o uderzeniach zmiękczających maiłem na myśli sytuację, gdy zadaję w tym przypadku kopnięcia w twarz pietą z góry. To utrudnia przeciwnikowi wyjście z dźwigni poprzez czystą siłówkę (napięcie mięśni gdy jest znacznie silniejszy ode mnie).
Masz rację, że należy zawsze znać dużą ilość dźwigni. na mojego kumpla śietnie działa kuzure ude garami (nie wiem jak to się nazywa w bjj). Ponadto gdy nie wyszła mi najnarzdiej standardowa wersja założenia balachy z gardy, to bardzo łatwo można z nim przejść trójkątne duszenie nogami.

Pozdrawiam, edwin
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: balacha

Pisząc o uderzeniach zmiękczających maiłem na myśli sytuację, gdy zadaję w tym przypadku kopnięcia w twarz pietą z góry. To utrudnia przeciwnikowi wyjście z dźwigni poprzez czystą siłówkę (napięcie mięśni gdy jest znacznie silniejszy ode mnie).
Masz rację, że należy zawsze znać dużą ilość dźwigni. na mojego kumpla śietnie działa kuzure ude garami (nie wiem jak to się nazywa w bjj). Ponadto gdy nie wyszła mi najnarzdiej standardowa wersja założenia balachy z gardy, to bardzo łatwo można z nim przejść trójkątne duszenie nogami.

Pozdrawiam, edwin


ude garami to najzwyczajniejszy klucz na reke a czy normalny czy odwrotny to tak wazne juz nie jest.
kopac nie trzeba. Zakladam ze najczesciej nasza ofiara trzyma reka wlasna i nie pozwala sobie zerwac tego chwytu. Jest na to kilka prostych mykow. Poczawszy od dzwigni na staw nadgarstkowy, wyginanie malych palcow, nacisk na miesnie przedramienia, przyciagniecie drugiej reki za lokiec blizej nas a na nacisku na twarz skaczywszy.
Odnosnie trojkata z gardy to sproboj wtedy zalozyc dzwignie wlasnie z tej pozycji, dobrze zdaje egzamin.
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: balacha
Faktycznie balacha z trójkąta zdała egzamin. DZIĘKI
Fozdrawiam, edwin
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024