Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Nieodwracalne"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

"Nieodwracalne"
Witam dziewczynki! :) :) :) :) :)

Mam pytanie: czy oglądała któraś z Was film "Nieodwracalne" ??
Ja obejrzałem i byłem zszokowany. Jest tam 8-minutowa scena gwałtu analnego począwszy od spotkania napastnika do skończenia stosunku.
Z pewnością kobieta popełniła błąd, ja wiem mniej więcej jaki.
To co mnie interesuje to Wasza opinia na ten temat.

  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"
Gdzie ten filmik można znaleźć?
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"
W kinie!! 8)
Tylko tam wiernie oddany będzie realizm. DIVX się nie umywa. :)
Francuski film ze względu na drastyczne sceny ( gwałt, miażdżenie głowy gaśnica )dozwolony od lat 21

  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"
To widziałem pod tytułem "gwałt". To już wiem o który chodzi. Jeszcze nie oglądałem.
  • 0

budo_sliver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"
Eeeeee "Gwałt" to nie to samo co "Nieodwracalne" to dwa różne filmy, oba z resztą teraz wyświetlane i oba dozwolone od 21 lat.
Gwałt oryg. tytuł Irreversible a Nieodwracalne oryg. tytuł Baise Moi.

Oba kontrowersyjne
wiem - czepiam sie :)
sliver
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"
Dzieki i teraz wszystko jasne. Nalezy dodać że oba francuskie :)
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"
film widziałem
scena gwałtu i katowania dziewczyny bardzo sugestywna(w sumie katowanie jest gorsze). sam film jednak troche do bani, mnie drażniło epatowanie okrucieństwem, zdjęcia kręcone przez "pijanego" scenarzystę(kamera nie zatrzymuje się chyba ani na chwilę), konwencja opowiadania filmu od końca(jak w "memento") też mnie nie wciągnęła.

poza tym za dużo schematów jeśli chodzi o gwałt. paweł drozdziak pisał gdzieś że to nie prawda że akurat kobiety skąpo ubrane są częstszym obiektem ataku ze strony męzczyzn. a tu mamy oczywiście zjawiskowo piękną monike bellucci w sukience prawie przezroczystej bez staniczka i w stringach- i znowu ktoś obejrzy film i pomysli-należało jej się sama się prosiła, wyzywający strój i tak dalej. i to nie moja opinia bo może się czepiam ale tak stwierdziała moja dziewczyna.
ale niech te kwestie rozwinie jakiś specjalista (czyt. paweł drozdziak).

pozdr.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"

To co mnie interesuje to Wasza opinia na ten temat.

moja opinia jest taka ze trezba miec na bani zeby cos takiego ogladac
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"

moja opinia jest taka ze trezba miec na bani zeby cos takiego ogladac



raczej moro trzeba mieć "na bani" żeby taki film zrobić, albo pisać recenzje że film jest kontrowersyjny ale też wart pooglądania, fascynujący etc. (recenzja w Filmie)

pozdr.
krzysiek
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"
to tez
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"
[quote name="sliver"]Eeeeee "Gwałt" to nie to samo co "Nieodwracalne" to dwa różne filmy, oba z resztą teraz wyświetlane i oba dozwolone od 21 lat.
Gwałt oryg. tytuł Irreversible a Nieodwracalne oryg. tytuł Baise Moi./quote]

Irreversible to Nieodwracalne

Tak było w kinie, więc ja nie mogę się mylić :P
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"

moja opinia jest taka ze trezba miec na bani zeby cos takiego ogladac


Bez przesady. :) :) :)
Zawsze byłem ciekawy jak wygląda gwałt, co można zrobić w takiej sytuacji stawiając sie w roli osoby trzeciej, co czuje kobieta.
Podczas oglądania sceny gwałtu zauważyłem u siebie podwyższony stan agresji o około 100%, niż podczas spotkań z niektórymi osobami. 8) Z pewnościa nie skończyłoby się w życiu realnym dobrze dla człowieka gwałtu dokonującego. Ogólnie całkiem inaczej podchodzę już do spraw gwałtu dokonanego na kobiecie, niż to miało miejsce np. rok temu. A to dzięki pewnej książce Roberta Ludluma.
Co do filmu, była też sytuacja kiedy napastnik rozpoczynał gwałcić swoją ofiarę i w oddali pojawiła się postać, która widziała co się dzieje, a nie zareagowała. To też wymaga potępienia.

  • 0

budo_sliver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"

Irreversible to Nieodwracalne

Tak było w kinie, więc ja nie mogę się mylić :P


Ahhh te twarde narkotyki :) oczywiscie mialo byc na odwrot:
Nieodwracalne = Irreversible
Gwałt = Baise Moi

A tak w ogole to cos mi swita, ze Monica Bellucci i Vincent Cassel prywatnie sa malzenstwem 8O
eeeeee.... a to w sumie film filmem, ale przyjac takie role?

sliver
  • 0

budo_natalia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z bieszczad

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"

Eeeeee "Gwałt" to nie to samo co "Nieodwracalne" to dwa różne filmy, oba z resztą teraz wyświetlane i oba dozwolone od 21 lat.
Gwałt oryg. tytuł Irreversible a Nieodwracalne oryg. tytuł Baise Moi.

Oba kontrowersyjne
wiem - czepiam sie :)
sliver



Jest taka róznica miedzy filmami.Gwałt to naprawdę kiepski film dla ludzi ktorzy lubia widziec takie tandety jak 2 dziewczyny zabijaja przez tzw,z wywalamiem mozgu. Nieodwracalnie natomiast jest filmem wyzszej klasy, jezeli psychicznie wytrzymasz -zobaczysz ze bedziesz miala/mial ciekawe spostrzezenia
  • 0

budo_natalia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z bieszczad

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"

moja opinia jest taka ze trezba miec na bani zeby cos takiego ogladac


Bez przesady. :) :) :)
Zawsze byłem ciekawy jak wygląda gwałt, co można zrobić w takiej sytuacji stawiając sie w roli osoby trzeciej, co czuje kobieta.
Podczas oglądania sceny gwałtu zauważyłem u siebie podwyższony stan agresji o około 100%, niż podczas spotkań z niektórymi osobami. 8) Z pewnościa nie skończyłoby się w życiu realnym dobrze dla człowieka gwałtu dokonującego. Ogólnie całkiem inaczej podchodzę już do spraw gwałtu dokonanego na kobiecie, niż to miało miejsce np. rok temu. A to dzięki pewnej książce Roberta Ludluma.
Co do filmu, była też sytuacja kiedy napastnik rozpoczynał gwałcić swoją ofiarę i w oddali pojawiła się postać, która widziała co się dzieje, a nie zareagowała. To też wymaga potępienia.



Co to za książka?
I jeszcze. Sama filmu nie oglądałam ale slszałam rozne opinie,recenzje,itp.Nie mam nerwow do takiego łamania kosci,np.
Jednak warto pojsc jezeli ktos zdaje sobie sprawe na co idzie.Chociaz pewnie 18 juz wpuszczą, w koncu tak rzadko patrzą na wiek.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"

Mam pytanie: czy oglądała któraś z Was film "Nieodwracalne" ??
Ja obejrzałem i byłem zszokowany. Jest tam 8-minutowa scena gwałtu analnego począwszy od spotkania napastnika do skończenia stosunku.
Z pewnością kobieta popełniła błąd, ja wiem mniej więcej jaki.
To co mnie interesuje to Wasza opinia na ten temat. [/color]


tylko opinia "dziewczynek" Cie interesuje?
bo ja byłem na nim godzine temu i przyznam, że mnie poruszył "Nieodwracalne".
To film o okropności gwałtu na kobiecie. Myślę, że każdy kto go zobaczy będzie w przyszłości uwrażliwiony na ten problem.
Sceny są drastyczne i chyba zbyt drastyczne.
Aha, ten koleś który w filmie był jej chłopakiem, to kompletny dupek. jak mógł zostawić kobietę samą w takiej szemranej dzielnicy????
A tak w ogóle to z tego co wiem, to większość gwałtów jest wtedy kiedy kobieta ma dzień płodny a także w czasie pełni księzyca.
Silvio
PS. nie idźcie na ten film. ja złapałem doła
  • 0

budo_ann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"
Dawno nie byłam na tak beznadziejnym filmie. Dochodzę do wniosku, że większość francuskich filmów jest po...... Wyszłam z kina okropnie zła. Film jest niepotrzebnie aż tak brutalny. W trakcie sceny z gaśnicą zrobiło mi sie niedobrze. :blus: Do tego "pijany" operator, do tego to cholerne czerwone, migające światło... Konwencja "skokowej retrospekcji" tylko irytowała. Totalny brak pomysłu i powielanie wzorców. Nie polecam.
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"

tylko opinia "dziewczynek" Cie interesuje?
bo ja byłem na nim godzine temu i przyznam, że mnie poruszył "Nieodwracalne".
To film o okropności gwałtu na kobiecie. Myślę, że każdy kto go zobaczy będzie w przyszłości uwrażliwiony na ten problem.
Sceny są drastyczne i chyba zbyt drastyczne.
Aha, ten koleś który w filmie był jej chłopakiem, to kompletny dupek. jak mógł zostawić kobietę samą w takiej szemranej dzielnicy????
A tak w ogóle to z tego co wiem, to większość gwałtów jest wtedy kiedy kobieta ma dzień płodny a także w czasie pełni księzyca.
Silvio
PS. nie idźcie na ten film. ja złapałem doła


Co do męża kobiety zgwałconej w tymże filmie, to był on na prochach. Nie chcę robić tu wywodów na temat szkodliwości narkotyków i innych używek, lecz wniosek nasuwa się sam.
Co do złapania doła to powiedzmy, że też ogarnął mnie smutek, gdy doszło do mnie, że i moja przyszła towarzyszka życia (choć ciężko powiedzieć czy takowa będzie - po przeczytaniu wypowiedzi na temat demoniczności kobiecych intryg odechciewa mi się jakichkolwiek związków ;) ) może zostać potraktowana w ten sposób.

  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"

Do tego "pijany" operator, do tego to cholerne czerwone, migające światło... .


a chcialabys widziec szczegoly tego, co dzialo sie w klubie "Odbytnica"? Ja mysle, ze rozchwiana kamera uratowala widzów przed chorobą psychiczna. Po wizycie w tym klubie kazdy bylby chyba nienormalny.
Silvio
  • 0

budo_abes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: "Nieodwracalne"
Dokładnie Silvio, dokładnie.
Nie mam zamiaru oglądać jak facet robi laskę drugiemu, bądź ładuje go w tyłek, no chyba, że ta pani lubi takie rzeczy to polecam sobie ściągnąć film i zwolnionym tempie oglądać ;) :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024