Skocz do zawartości


Zdjęcie

Viet Vo Dao


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Wysłany: 25 Lip 2003 12:58
Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Hehehe....no tak, dzięki za posty, ale ja naprawdę nie jestem przeciwnikiem UFC, wręcz przeciwnie, jestem zagorzałym fanem MMA, ale to nie zmienia faktu że moje uwagi dotyczące "chemików" są trafne

A co do VVD, to mam pytanko do mistrza - Kiedy możemy się spodziewać że Mistrz zaszczyci nas swoją obecnością w Gdańsku ??



"Mistrz" -:) bedzie na przełomie wrzesnia i października - zrobimy wspólny staz z kolegami z Kempo
pozdrawiam
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Jeszcze a'propos wietnamskich sztuk walki, znalazłem ostatnio w necie stronę poświęconą Vo-Quyen, o której to sztuce przyznam się nigdy nie słyszałem, czy moge liczyć na klika informacji na ten temat od fachowców :) Pozdrawiam.
  • 0

budo_shostack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Super, czekamy z niecierpliwością :D
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
W Wietnamie dzieli się sztuki walki na trzy grupy
1 - Vovinam Viet Vo Dao, ktore jest miksem tradycyjnych systemów wietnamskich - Vo Thuat, Vat - zapasów tradycyjnych, Judo/Jiu Jitsu i Muay Thay. Z tej sztuki walki powstał na swiecie kierunek International VVD
2 - Vo Co Truyen - to tradycyjne, najczesciej rodzinne systemy walki wręcz
3 - inne sztuki i sporty walki z poza Wietnamu.

W Wietnamie istnieje Federacja tradycyjnych sztuk walki Vo Co Truyen ( nowe okreslenie Vo Thuat ), ktore ma w swoim wykazie około 50 sklasyfikowanych szkól rodzinnych.

na terenie Europy ( w tym i w Polsce ), Azji , czy Stanów działa wiele nowo powstałch systemów, których korzenie sięgaja rodzinnych szkół VCT - nie mylić ich z systemem Viet Vo Dao.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

na tej stronie jest historia wietnamskich sztuk walki
zainteresowanych zapraszam na strony internetowego pisma o MA - NEI JIA

pod tym adresem znajdziecie wykaz ( aktualny ) artykułów o róznych sztukach walki.
Jezeli chodzi o MA z Wietnamu szukajcie pod moim skromnym nzawiskiem
pozdro
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wykaz
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Wielkie dzięki :D
  • 0

budo_shostack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
VVD ma elementy Muay Thai ?, nie wiedziałem :D , hehe..
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao

znalazłem ostatnio w necie stronę poświęconą Vo-Quyen


Nie wiem, czy to to była ta stronka, czy cos innego: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Najlepiej szukac informacji bezposrednio u ludzi z Vo Quyen.

Ja widzialem tylko raz pokaz Vo Quyen. Nie podobalo mi sie za bardzo, ale to był tylko pokaz form w wykonaniu szeregowych cwiczacych, a nie ludzi z wysokimi stopniami. Raz zdarzylo mi sie rozmawiac z panem La Duc Trung, ktory był nawet sklonny pozwolic mi przyjsc i obejrzec ich trening, bo przyjezdzal raz na jakis czas do W-wy i prowadził seminaria chyba na Wilczej. Ale poniewaz zgodzil sie na to bez widocznego entuzjazmu, a ja by sie tam pojawic musialbym sie wczesniej umawiac dzwoniac do niego na komorke, to nie mialem smialosci by mu glowe zawracac i treningu nie obejrzalem.

Ten pokaz ktory widzialem, sprawial wrazenie, ze trening Vo Quyen mocno sie rozni od Vovinam.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao

Ten pokaz ktory widzialem, sprawial wrazenie, ze trening Vo Quyen mocno sie rozni od Vovinam

.


Różni sie zasadniczo, inna metodyka, inna mechanika ruchu
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao

VVD ma elementy Muay Thai ?, nie wiedziałem :D , hehe..

Kiedys dyzurny opis stylu brzmial: kopniecia podobne do Taekwondo, praca rak podobna jak w Thai boksie, rzuty i dzwignie nieco podobne do Aikido.

Z tego wszystkiego wtedy najbardziej mnie wtedy zniechecal ten Thai boks...

Czesto mi sie zdarzaly po kolezenskich sparringach rozmowy w stylu:
- Ej, a co ty cwiczyles?
- VVD
- Tak myslalem...
- Tak? A po czym poznales?
- Eee, bo wy tak trzymacie rece i po sposobie poruszania sie...
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao

Dodam jeszcze, że instruktorzy VVD są młodzi, piękni, bogaci (wewnętrznie), świetnie wykształceni, kobiety za nimi szleją, a na dodatek w wietnamskich budkach zamawiają jedzenie po wietnamsku. :)


To o zamawianiu zarcia po wietnamsku to przechwalki... Nawet Mistrz RJ by wymiekl w takiej sytuacji :-)
  • 0

budo_shostack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Hehe, no tak , ale nie znaczy to że Thai jest jakiś zły , osobiście jak się z kimś sparuje to nigdy nie wiedzą co trenuje :D , zawsze albo mówią teakwondo albo karate - a ja przecierz staram się jak najbardziej stosować się do VietVo :)
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao

Dodam jeszcze, że instruktorzy VVD są młodzi, piękni, bogaci (wewnętrznie), świetnie wykształceni, kobiety za nimi szleją, a na dodatek w wietnamskich budkach zamawiają jedzenie po wietnamsku. :)


To o zamawianiu zarcia po wietnamsku to przechwalki... Nawet Mistrz RJ by wymiekl w takiej sytuacji :-)


Absolutnie się nie zgadzam, "NASZ MISTRZ" mówi płynniej po wietnamsku niż niejeden białoruski sprzedawca w budzie z wietnamskim jedzeniem :)

Z tego co pamiętam po wietnamsku wyrażenie "toi muon an" (sorry ale tylko fonetycznie umiem to zapisać) znaczy mniej więcej - "chcę jeść" lub "jestem głodny", a zatem po wypowiedzeniu tej frazy, pokazujemy w karcie lub na ścianie gdzie wypisane jest menu (elementy języka migowego) co zamawiamy i wszystko jest jasne.

PZDR.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao

Z tego co pamiętam po wietnamsku wyrażenie "toi muon an" (sorry ale tylko fonetycznie umiem to zapisać) znaczy mniej więcej - "chcę jeść" lub "jestem głodny"


Robercie!

Wypluwam swoje slowa, tfu! tfu!

Napisales to i przetlumaczyles bezblednie, pominales jedynie tony, ktore i tak nie zostalyby tu wyswietlone!

Toi [to^i] = ja
muon [muo^'n] = chciec
an [a(n] = jesc

Wytlumacz mi tylko prosze, jak na migi pokazujesz, "ale bez ostrego sosu i z dodatkowa porcja ryzu" :-)
  • 0

budo_shostack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
to jak powiedzieć "Poproszę tego surowego węgorza w złoto-brązowym sosie karomelowym" :)
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Shostack, nie zamawiaj wegorzy, sa tluste i (moim zdaniem) niezbyt smaczne...

U nas w knajpie nejlepsze danie to bylo "Thit lon tam bot ran" - ciekawe, czy ktos przetlumaczy?
  • 0

budo_shostack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Więc ja się tego podejmę :D

"Thit lon tam bot ran" - więc jak by to po polsku brzmiało - "Tit lon tam bot ran"

A teraz po kolei - "Thit" - to chyba wietnamska odmiana , angielskiego słowa "Tit" - czyli Cycek :)

"Lon" - to skrócone angielkie Long - czyli mamy już Long Tit - Długi Cycek -hmmm... brzmi zachęcająco :)

"Tam" - czyli poprostu polskie TAM (kierunek)

"Bot Ran" - z angielskiego Boat Run - wyścig łodek :)

Więc mamy "Długiego Cycka Tam gdzie są wyścigi łódek" :D

I co, nadaje się na tłumacza ??
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao
Tak w ogole to przepraszam za to popisywanie sie znajomoscia menu z wietnamskich knajp... Kiedys (dawno temu) pracowalem w wietnamskiej knajpie. Znalem na pamiec cale menu i wszelkie wyrazenia potrzebne do przekazania zyczen klientow w kuchni - co bylo powodem wielkiego zadowolenia kucharzy, ktorzy wczesniej musieli porozumiewac sie z kelnerem za pomoca numerow dan w menu - co nie pozwalalo na wyrazenie takich niuansow jak "bez ostrego sosu" albo "a zamiast wieprzowiny poprosze cielecine". Teraz juz pewnie moja wymowa jest na tyle skazona, ze stala sie niezrozumiala, ale wtedy bylem bardzo biegly w te klocki.

Czasami bardzo sie to przydawalo, jako iz od czasu do czasu rozni goscie probowali sie ponabijac z biednego kelnera. Przychodzila taki grupka, a glowny zartownis zamawial dla wszystkich - trzymal karte tak bym nie mogl czytac razem z nim i niemilosiernie kaleczac czytal wietnamskie nazwy dan. Ja sobie notowalem na karteczce nic nie mowiac. A potem w drzwiach do kuchni przekazywalem zamowienie po wietnamsku, niby cichym glosem, ale tak, by goscie to slyszeli. (bez popisywania sie to zwykle zostawialem im karteczke na ktorej bylo zamowienie po wietnamsku) Zawsze potem mialem extra napiwek. Czasem ktos zamawial jeszcze cos dodatkowo, zeby mnie zagiac. Ze wszystkich prob wyszedlem zwyciesko, z jednym wyjatkiem. Kiedys jakis gosc polecil mi ustalic z jakiego gatunku ryby jest przygotowane jedno z dan - jedyne co udalo mi sie wyciagnac od kucharzy to, ze jest to "ca bien" czyli "ryba morska" - taka tez odpowiedz przekazalem klientowi. :-)
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Viet Vo Dao

I co, nadaje się na tłumacza ??


Byles bardzo blisko.
thit = mieso
lo'n = wieprzowe
tam, bot - juz nie pamietam znaczenia
ran = smazyc (o ile mnie pamiec nie zawodzi)

Na polski przeklada sie to jako "schabowy po Hanojsku", co jak sama nazwa wskazuje jest tradycyjna potrawa Wietnamczykow.

Jest toladnie przybrany kotlet schabowy z usunietym kazdym sciegienkiem, rozbity i rozplywajacy sie w ustach... usamazony podaje sie na kamionce, skwierczacy i pryskajacy maslem z rozgrzanej kamionki... :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 najnowszych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024