Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciosem na glebe!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciosem na glebe!
Sandokan ci co zaczepiaja cie na ulicy to nie ci, ktorzy chca cie potem zaciagnac na Policje by zaskarzyc cie o cos tam. Juz sobie wyobrazam sytuacje na komisariacie i wyobrazam... i jakos sobie wyobrazic nie potrafie. Mialem pare razy przyjemnosc watpliwa z takimi sytuacjami i jakos nie slysze pukania do drzwi.
I troche przesadzasz/dramatyzujesz - na wojne ?
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciosem na glebe!

I troche przesadzasz/dramatyzujesz - na wojne ?


:wink: To akurat nie ja zaczalem z przytaczaniem porad strategow wojennych...

Chodzi mi o idee "ataku wyprzedzajacego" w odpowiedzi np. na pyskowke. Przeciez nie kazda klotnia w knajpie czy na ulicy MUSI skonczyc sie bijatyka, tak wiec trudno byloby sie usprawiedliwic np. przed sadem z takiego postepowania.

"Wysoki Sadzie, fakt, przywalilem mu, ale on patrzal na mnie tak jakos... agresywnie...." :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciosem na glebe!
Rany...
Ty chyba nie zrozumiales idei. Postaram sie wiec wylozyc ci calosc po kolei.
Dochodzi do sytuacji, ze podchodzi do ciebie dwoch powiedzmy gosci. Zaczynaja byc agresywni, bluzgaja na ciebie, chca np od ciebie pieniedzy. Musisz zrozumiec, ze czlowiek uczy sie przewidywac takie sytuacje. Gdy probujesz np odejsc widzisz, ze podchodza blizej albo jeden z nich zachodzi ci droge. Wtedy jest to sygnal by dzialac. Innaczej pozniej bedziesz mial gorzej z szybkim rozwiazaniem sytuacji albo np ucieczka.

A co do przytaczania strategow to niektore prawdy sa uniwersalne.
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciosem na glebe!
Ja cie rozumiem Dzikki doskonale i masz w tym wypadku racje, ale moje watpliwosci dotyczyly takiego fragmentu:

dwa razy sprawdziłem działanie takiego "ciosu"-: kłótnia z koleżką...uspienie czujności słowem "ok-wygrałeś",odwracasz się i....szerokim zamachem prowadzisz ręke po kole


Wynika z tego ze byla to KLOTNIA z jednym kolesiem i w dodatku ZAKONCZONA. I tego dotyczyla moja krytyka !

Dopiero potem, kilka postow dalej Cougar podal dalsze szczegoly sprawy:

...a sytuacja była taka..kilka osób..nas dwóch...dąża do zwady a my przecież uczciwi ludzie nie chcemy się bić bo...bysmy wpierd...dostali..więc co?..spojrzenie po sobie i trzeba zastosować wyjście taktyczne..a więc uspienie czujności przeciwnika i...buch!!! zaskoczenie...minuta ciszy w czasie której mozna zyskać przewagę kilku metrów..to było jeszcze jak byłem w wojsku....


Co stawia sprawe w innym swietle....ale ja nie wiedzialem tego podczas pisania pierwszej odpowiedzi. I dalej podtrzymuje opinie, ze przy klotni z JEDNYM kolesiem nie nalezy go od razu walic w morde :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciosem na glebe!
masz rację...tylko trzeba zdawac sobie sprawe , że ten koles nie wie ze my go nie chcemy bić i może ciebie walnąc pierwszy ;-) ..a wtedy moze byc skucha! dlatego wszelkie kłótnie proponuje uskuteczniac jak gość jest od ciebie jak najdalej ;-) ..(patrz filmik wcześniej)...
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciosem na glebe!
Cougar ma racje jesli chodzi o trzymanie dystansu z druga osoba na ulicy. Po prostu wszelkie sprawy na "gebe" zalatwia sie z odleglosci kiedy sie juz kogos dopuszcza blizej nalezy trzymac sie w uwadze.
  • 0

budo_andrzej kubieniec
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciosem na glebe!

I dalej podtrzymuje opinie, ze przy klotni z JEDNYM kolesiem nie nalezy go od razu walic w morde


Ciekawe!!!

Myślę, że jeżeli koleś Cię walnie, to ty juz możesz nie mieć okazji odpowiedzieć, będąc kopany na ziemi.

Poza tym, jeżeli ty go profilaktycznie walniesz, to przecież jego zaboli, a nie Ciebie.

Jest z tym jakiś problem?

Pozdrawiam,

Andrzej Kubieniec
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciosem na glebe!
Andrzej to sie ladnie nazywa prewencja.
Po pierwsze zapomniales dodac, ze jesli ktos obawia sie konsekwencji wezwania przez postronnych Policji to nalezy strzelic raz porzadnie, potem poprawic i pojsc jak najszybciej w druga strone. Gwarantem jest, ze osoba ktora sie nas czepila tez pojdzie sobie bo i jej nie bedzie mila konfrontacja z wladzami.
  • 0

budo_andrzej kubieniec
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciosem na glebe!
Bardzo Ci dziękuję za uzupełnienie.
  • 0

budo_mori
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciosem na glebe!
Moim zdaniem z tą POLICJĄ to mała przesada!! Bp przecież jak pukniesz gościa to mendy zaraz się nie zlecą (chyba że to on był policjantem)!! Policja najczęściej wzywana jest dla jakichś zbiorowych bójek!! A jakimiś pojedyńczymi przypadkami tj. zajściem zaczynającym i zarazem kończącym się jednym udeżeniem to nawet się o tym nie dowiadują, bo niby z kąd!
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciosem na glebe!
Ze strony zyczliwych Mori .. zyczliwi zawsze sa .. tylko oczywiscie nie wtedy kiedy potrzeba.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024