Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najciekawsz broń...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_mossberg37
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Najciekawsz broń...
Jesli nie chodzi o skuteczność, to może o emocje jakie wyzwala nunchaku, a najlepsze doświadczenia są na samym początku jak nie umiesz się jeszcze obchodzić i masz łeb cały w siniakach, albo tak jak mój kumpel ćwiczył tym w domu i rozwalił żyrandol i lustro. Ale jak ktoś już co nieco umie pokazać nunchaku to naprawdęaż się chce patrzyć, ja mam swoje od pół roku i nie mam zamiaru zmieniać na tonfe czy katane. :D
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Najciekawsz broń...

a ja pewno bedę stronniczy i subiektywny, ale napiszę, że na przykład w walce filmowej Jackie Chan pięknie ruszał miotłą i drabiną a także krzesłem składanym (ikea: 29:90). Jet Li machał wężem strażackim, także pięknie się ruszając a żółw Raphael operował bosko dwoma sztyletami sai.


kontynuująć przykłafy - to mi sie niesamowicie podoba jak w Filmie Pewnego razu w Chinach jeden z chinczyków wymiata skręconą szmatą (czyli ścierą :) )
  • 0

budo_folken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najciekawsz broń...
czy można prosić coś wiecej na temet stosunku polskiego prawa do nun chaku????????/ pliźźźźźźź :) :) :) buuuuuuuu chciałam wziąć na obóz ale jak nie legalnie to pojedzie tylko katana z wakizashi :wink: :wink:
mnie sie jeszcze podobaja "gwiazdki" i inne fajne drobiazgi do rzucania
przy okazji - wie ktos jak to sie fachowo nazywa???????
co zaś do moich osobistych preferencji to nie ma piękniejszej broni niż katana (wraz z uzupełnieniami oczywiście) sama troche macham -niestety zmuszona jestem niefachowo :wink: bez mistrza, ale moze w przyszłym semestrze to sie zmieni
i jeszcze jedna przepiękna broń- długa szarfa (ta podobna do gimnastyki artystycznej, znowu nie wiem jak sie nazywa :wink: :wink: :wink: ) to dopiero slicznie we wprawnych łapkach wygląda n_n
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najciekawsz broń...
A snajper??? Jeden strzał, jeden trup... perfekcja, precyzja, piękno (które dostrzec można tylko raz)

Dołączona grafika

:)
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najciekawsz broń...
Co do pytania o nunchaku - patrz ustawa o broni i amunicji - jest ogloszenie na forum! :evil:
A "gwiazdki" nazywaja sie shuriken (shuri-ken)
Pozdrawiam
  • 0

budo_folken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najciekawsz broń...
Dzięki podwójne :) :) :) :) :) :) :)
tylko po co od razu sie złościsz - na forum są już w tej chwili takie ilości wszystkiego że nie wszystko od razu sie widzi :wink:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Najciekawsz broń...
Akurat ogloszenia Lorda nie da sie nie zauważyc zawsze wyskakuje na samej górze. :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Najciekawsz broń...

co zaś do moich osobistych preferencji to nie ma piękniejszej broni niż katana (wraz z uzupełnieniami oczywiście)


No to proponuję poszukac najnowszego Blade Magazine. Jest duuuuży artykuł o współczesnych katanach, wakizashi i tanto. no i jakie zdjęcia 8O Z tego co wiem to Blade bywa w EMPIKach
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najciekawsz broń...

Blade bywa w EMPIKach

to chyba przestał bywać...
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Najciekawsz broń...
ja tez nie widuję a bywam dość często, może maja swoja strone netową?
  • 0

budo_folken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najciekawsz broń...
dzięki :) :) :)
:) :) to trzeba będzie wykopac jutro chwilkę na eksplorację lubelskich empików (choc ich wspaniałe zaopatrzenie nie rokuje wielkich nadziei :? )
  • 0

Christheo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Iaido, Kenjutsu, Aikijutsu, koryu Kobudo
  • Staż [miesiące]:41 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Najciekawsz broń...

A w ogóle to szczęka mi opadła jak w najnowszym "Senseiu" pokazali miecz O-tachi-ponad 2m długości 8O .Soke szkoły Enshin Ryu,Fumon Tanaka dobywa go błyskawicznie jedną ręką zadając przy tym cięcie i z powrotem do pochwy!A koleś bynajmniej Podbipięty nie przypomina...

W mojej Szkole Enshin Ryu w ogóle używa się długich mieczy, klasycznie używana katana zamiast tradycyjnych ok. 70 cm ostrza ma zwykle ok. 85 cm. Natomiast techniki nodachi, techniki pól bitewnych, prezentowane przez Soke Tanakę, są wynikiem głębokiego przywiązania Szkoły do tradycji, sięgającej okresu Sengoku, gdyż Szkołę założono ok. 1520.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024