Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łuk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukass
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www

Napisano Ponad rok temu

Łuk
Cześć wszystkim!
Chciałbym zrobić sobie łuk, ale nie zabardzo wiem jak.
Czy ktoś się zna i mógłbymi dać jakiś pomysł?
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
oto kilka ze stronek :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tylko jak ci komunikat wyskoczy ze nima strony to sie nie lam i wes back bo cos przykombinowali i przezuca na inna strone
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tez mialem ochote sie pobawic w to ale jakos wolalem sprobowac swoich sil w nozach :) jak ci sie uda zrobic ten luk to walnij na Budo obrazek z opisem bo chetnie zobacze.

P.S. wiesz moglbys tez skozystac z wyszukiwarki np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][/url]
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Jest taka ksiazka "Luk. Drewniany luk sredniowieczny. Wyrob tradycyjnych lukow i strzal oraz techniki strzeleckie." pana Jaroslawa Jankowskiego. Nabylem i uwazam ze dla poczatkujacych (i nie tylko) jest b. dobra. Sam siezabralem za zrobienie luku ale jakis nie dobrnalem jeszcze do konca :oops: . To nie jest takie latwe jak sie moze wydawac... :?

Tu masz stronke o lucznictwie tradycyjnym po "polskiemu":
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jest tez na tej stronce mala rcenzja tej ksiazki. Aaa... jakbys chcial ta ksiazke to lepiej najpierw poszukaj jej w jakims sklepie mysliwskim, z lukami lub w ksiegarni w okolicy to nie bedziesz placil za przesylke. :roll:
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Kupić łuk to ja też bym kupił. Problem w tym, że żadna z tych stron nie odpowie mi na pytani jakiej długości i o jakiej sile naciągu łuk mam kupić, a to niestety jest podstwa. Wie ktoś ?
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
mogę ci poradzić jeżeli idzie o tradycyjny:
wspomiana książka p. Jankowskiego zaleca na początek 14 kg dla mężczyzny i 10 kg dla kobiety. W praltyce jak ktoś ma silne plecy to może brać cięższy, ale pierwszy sezon jest po to aby nabrać techniki i rozsmakować się w tej zabawie a nie męczyć. Co do długości to firma Łukbis panów Bisoków robi bodaj na 171 cm i 178 (oczywiście cały czas mówię o tradycyjnych). Podobno zalecało się ongiś "łuk na chłopa" ale jak widać wybór niewielki. Jak jesteś niewysoki (tzn. zasięg ramion mniejszy)to lepiej wziąść łuk ciut twardszy. Ale jak sam widzisz jest tu "trochę", "mniej mięcej" więc najlepiej popróbować w jakimś bractwie rycerskim, na festynach itp. A jak masz niedaleko do bielska białej i jesteś zdecydowany na zakup (ok 300 zł) to najlepiej na miejscu pogadać z Bisokami.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
A widzisz - dla mnie to kawał :)
Ale nie rozwiałeś moich wątpliwości bo dla mnie łuk o długosci 171 cm to już lekka przesada (sam więcej nie mam) natomiast naciąg hm, to nie wiem bo ważę około setki i pociągnąć trochę mogę.
A tak notabene preferowałbym łuk sportowy :)
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
ja też jestem kurdupel 170 cm i szczelam z 14 kg właśnie 170 cm. na 40 kroków wystarcza. Z łukami sportowymi podejrzewam że jest podobnie a z bloczkowymi nie miałem doczynienia. Jak masz pare żeby drzeć to spróbuj jakieś 18-20 kg. A i tak twardszych niż 28 trudno znaleść.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Idź do lasu i zrób sobie.Też dobry.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
A to link, jaki uważam za podstawowy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Powodzenia
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
A czy ktos widzial moze (przedwczoraj zdaje sie) program "Tales of the bow" na Discovery? O historii luku. Genialne, pieknie pokazana historia luku "na przestrzeni wiekow". O podejsciu roznych armii o wykorzystaniu taktycznym lucznikow, sporo o konstrukcji. Jesli powtorza - to lektura obowiazkowa, goraco polecam.
A, tylko jedna rzecz mnie zastanawia... w tym filmie powiedzieli, ze gorna granica sily naciagu luku zblizala sie do... 70 kg 8O - blad tlumaczenia? Bo porownujac to do wielkosci, ktore podaliscie, to ma sie nijak...

K.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
niestet a może na szczęście nie jest to błąd
w najlepszym okresie rozwoju łucznictwa jako formacji wojskowej czyli podczas wojny 100letniej używano 40 kg. i cięższych (co nie da się "przetłumaczyć " na 70 lbs). Teraz nie strzela się tak ja 500 lat temu,(na dystansie 400 m) więc po co się męczyć i narażać na kontuzje pleców, zwyrodnienia kręgosłupa i takie tam...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Tak tez mowili - ze te 70 kg to byla gorna granica naciagu z uwagi na odksztalcenia szkieletu - podobno szkielety lucznikow na placach bitew sa bardzo latwe do rozpoznania wlasnie z uwagi na charakterystyczne zwyrodnienia.

K.
  • 0

budo_lucid_dream
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Nie zna ktoś jakiejś polskiej strony o robieniu łuku??
  • 0

budo_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:a któż to wie......

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
kup sobie książke Jankowskiego
  • 0

budo_lucid_dream
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
juz szukałem po księgaraniach i nigdzie nie mogłem znaleźć. Nawet po księgarniach internetowych - nic. Może znacie jakieś księgarnie int. z których dostalbym tą ksiażke
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
A ja, jako małolat, dawno temu trenowałem łucznictwo w Krakowie na Płaszowiance. W tamtych zamierzchłych czasach, trenował jeszcze Krzysztof Włosik, najbardziej bodaj utytułowany Polski łucznik. W szczytowym okresie mojej kariery ( 3 miejsce na mistrzostwach makroregionu juniorów młodszych ) strzelałem z łuku "Hoyt". Bardzo to wtedy była zaawansowana technicznie maszynka, miała dwa potrójne stabilizatory i dwupoziomowy mechaniczny celownik. A mój pierwszy łuk, to był jakiś polski twór, a celownik robiło się w sposób następujący: przyklejało się plaster i wbijało pod niego szpilkę. Potem seria próbna i dostrajanie szpilki. Ale fajans co? Raz na trening, koleś przyniósł łuk myśliwski, coś jak to co widać na stronkach, które wyszperaliście. Tak dla przykładu, z zawodniczego Hoyta, z którego na zawodach strzela się z 90 metrów ( celnie, jak kto potrafi ) strzała wystrzelona z 20 metrów nie była w stanie przebić tarczy. Z myśliwskiego, z 50 metrów koleś przestrzelił 3 tarcze, i nie znaleźliśmy strzały.
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - tu masz namiar na ksiazke. Swoja droga calkiem ciekawa :)

A jezeli chcesz jeszcze poszukac to z doswiadczenia powiem ze u nas byla do dostania w sklepie z bronia (w tym z lukami). W zwyklej ksiegarni chyba na nia nie trafilem...
  • 0

budo_lucid_dream
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Wielkie wielkie dzięki Santiago :)
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Spoko. Niezamaco :)
  • 0

budo_lukass
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www

Napisano Ponad rok temu

Re: Łuk
Ej, a z czego zrobić cięciwę? Nie chodzi mi o profesjonalną. Chcę sobie tylko postrzelać z łuku własnej roboty. Byłem dzisiaj na łace i chyba fajne kije znalazłem tylko nie wiem z czego cięciwę. Dzięki za odpowiedzi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024