Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka (tania) wiatrowka ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_gakusei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Jaka (tania) wiatrowka ?
Napisalem do PiteraM ale chyba jest w rozjazdach, nie wiem w ktory dzial to wsadzic wiec przepraszam za ewentualne zasmiecanie forum.

Udalo mi sie odlozyc 400 zl na zakup "czegos" i chce to zrobic w miare
szybko zanim kasa mi sie rozejdzie. Ja wiem ze to kwota stosunkowo
niewielka i pewnie powiecie "stary - szkoda kasy na wiatrowke za 400
zl, dozbieraj i kup cos konkretnego". Niestety nie uda mi sie nic
dozbierac bardzo dlugo a kazda zlotowka dorzucona do tej kwoty moze
zawalic moj budzet na kilka miesiecy w przod. Zostaje wiec 400 zl i
ani zlotowki wiecej. Wiem - kwota to niewielka, i wybor wlasciwie jest jeden - chinskie wiatrowki "Industry Brand". Najbardziej cenowo i "wizualnie" przypadl mi do gustu model T-33, troche szczegolow jest na stronie :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Kilka pytan :

a) Mial ktos do czynienia z jakimkolwiek produktem tej firmy ? Nie chce wywalic z trudem uskladanej kasy w bloto
B) Skoro jestem bardzo poczatkujacym strzelcem - to chyba taki sprzet
wystarczy - prawda czy falsz ? ;)
c) Jezeli nie ten - to moze inny model karabinka - lepszy lub
bardziej odpowiedni od T-33 ktory jestem w stanie nabyc dysponujac zawrotna kwota 400 zl ? Czuje nosem ze nic
innego w tej cenie nie bedzie ...
d) Zna ktos moze adresy forow dyskusyjnych gdzie moglbym
ewentualnie doksztalcic sie/popytac w temacie broni pneumatycznej ?
e) Na czym polega konserwacja takiego karabinka ? Domyslam sie ze
nalezy go smarowac - pytanie czy smarowanie ogranicza sie na
wkroplenie kilku kropli oliwy tu czy owdzie czy tez chodzi o
rozebranie karabinka na czesci, gruntowne przeczyszczenie i dokladne
naoliwienie ? Jak poza smarowaniem dbac o bron pneumatyczna ?
f) Srut - jaki ? Nie wiem czy kazdy model wiatrowki ma swoj odpowiedni typ srutu ktory pozwala uzyskac najlepsza celnosc/predkosc/przebijalnosc czy tez moze jest srut ktory pozwala osiagnac maksymalne wartosci tych
parametrow dla danego karabinka bez wzgledu na model ?

Wiecej pytan nie mam. Bede wdzieczny za kazda pomoc, z gory
dzieki :)

Pozdrawiam
Grzesiek
  • 0

Fabryka Siły

  • Ekspert
  • Lokalizacja:fabrykasily.pl

Podobne tematy:

budo_dycha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka (tania) wiatrowka ?
Witam

Forum o witrówkach znajduje się pod tym adresem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
ale że powstało niedawno to i tematów niewiele tam znajdziesz, odwiedzają je jednak pasjonaci i bardzo wiele będziesz się mógł od nich dowiedzieć. A hanie działa tam odświerzanie więc po każdym przejściu pomiędzy działami czy tematami trzeba naciskać ctr+F5 :)

Jeśli chodzi o wybór karabinka to wszyscy odradzają chinki. Są one niecelne i bardzo awaryjne. Co Ci z taniego karabinka jeśli po wystrzeleniu dwuch paczek śrutu pęknie w nim sprężyna?? Podobno jedyne chinki którymi warto sobie głowę zawracać to modele QB 78 (na CO2) i QB 88 (boczny naciąg).

Jeśli chodzi o dobór śrutu to jest to kwestia bardzo indywidualna. Po zakupie wiatrówki kupujesz różne śruty i sprawadzasz jaki najbardziej pasuje Tobie i Twojej wiatrówce. Ale ogólnie rzecz biorąc nie oczekuj dobrych wyników w przypadku wiatrówki gładkolufowej i w dodatku chinki......:) Dużo wiadomości na ten temat, jak i na temat samych wiatrówek znajdziesz na stronie PiteraM.

Myślę że zakup chinki to wywalenie 400 zł w błoto. Jak nie chcesz uzbierać na lepszy sprzęt to wydaj je na coś innego. Jeśli chodzi o sensowne wiatrówki to najtańszy i zbierający pozytywne opinie jest turecki karabinek Hatsan 55S
Tutaj jest oferta sprzedaży używanego za 420 zł:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Potem to już tylko Gamo ale ceny nowych to ok 800 zł, lub czeska Slawia 631. Z tym że Slavia dostępna jest tylko z gwintowaną lufą, a więc jest traktowana jako broń i potrzeba na nią pozwolenia.

Pozdrawiam
  • 0

budo_gakusei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka (tania) wiatrowka ?
Dzieki za odpowiedz. Trafilem dzieki podanemu przez Ciebie adresowi na strone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] gdzie jest calkiem sensowne forum. Ogolnie wyglada na to ze z chinskimi wiatrowkami jest jak z maluchami - jedna bedzie dzialac bezawaryjnie przez 10 lat a inna "sypnie sie" po miesiacu. Ryzyko jest spore ... znalazlem przypadkowo wiatrowke Umarex 61 - cena nizsza od chinki ktora chcialem kupic, produkcja niemiecka wiec jest nadzieja na jako takie wykonanie i nieco lepsza jakosc materialow, nie wiem, moze to kupie.

Pozdrawiam
Grzesiek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024