Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak utwardzić piszczele?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
170 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak utwardzić piszczele?

Na koniec warto wspomnieć, iż poza arsenałem śmiercionośnych technik, Muay Thai od początku wiąże się z silnym zrytualizowaniem i przepełniony jest wręcz duchowością. Przed rozpoczęciem pojedynku - każdy z zawodników wykonuje szereg gestów, które składają się na mityczny taniec Wai Khru. Sama walka odbywa się przy akompaniamencie bębnów i piszczałek, które mają za zadanie wprowadzić zawodników w bitewny trans.
Tak więc, jak sam widzisz, nie masz się już nad czym zastanawiać, podejmij wyzwanie i zostań wojownikiem Muay Thai – warto!

:)
Dobrze, że nie zdradził tajemnicy o wciąganiu kreski przed walką :wink: :lol: .
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: jak utwardzić piszczele?

Na koniec warto wspomnieć, iż poza arsenałem śmiercionośnych technik...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

:lol:

jet był szybszy :wink:
  • 0

budo_ernst
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak utwardzić piszczele?
Na treningach często „utwardza” się kości piszczeli przy pomocy metalowych prętów.


CO TO KURWA ZA BZDURA!!!!????
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak utwardzić piszczele?
przecież tłumaczy sie z tego, przeczytaj komentarze. Wiadomo ze pisząc o czyms artykuł szuka się perełek, typu właśnie te pręty, czy śmiercionośne techniki, bo inaczej żaden student temu chwili uwagi nie poświęci, a tak to się wzburzy (jaki to okrutnie niebezpieczny sport) i zainteresuje..
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak utwardzić piszczele?

bo inaczej żaden student temu chwili uwagi nie poświęci, a tak to się wzburzy (jaki to okrutnie niebezpieczny sport) i zainteresuje..

I dobrze, bo jeśli ten student szuka śmiercionośnych SW, gdzie nogi utwardza się na stalowych prętach, a pieściami przebija się ściany, to znaczy że prawdziwe sporty walki nie są dla niego.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak utwardzić piszczele?
Student na muay thai? mnie chodziło ze zainteresuje się tzn przeczyta :wink:
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak utwardzić piszczele?
Odświeżam, ale znalazłem ciekawy filmik. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Oni raczej wiedzą co robią...
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak utwardzić piszczele?
Nie rozumiem, o co chodzi z tymi dziurami?
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak utwardzić piszczele?
Chyba pokazywał jakie on ma miękkie nogi a jakie tej taj twarde, nie wiem. Chodziło mi bardziej o to jak oklepują sobie piszczele liną.
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jak utwardzić piszczele?
Dla mnie większym wyczynem było wbicie palcy w piszczel O_O

Jak już odkopaliście temat, to napiszę, że na jednym forum pytałem Sean Wrighta jak to jest z tym utwardzaniem piszczeli. Czy w campie coś takiego stosują? czy w ogóle istnieje coś jak utwardzanie?

Yeah. My god if I had a penny for every time someone asked "so... you kick trees and roll rolling pins up and down your shins then?"
Shin conditioning is a funny one. Iron hard shins can't just be made. Not from kicking trees. Not from hitting your shins with bottles, or rolling pins or anything else. Shin conditioning takes a long time to come around. It comes from years and years of striking heavy, dense bags and pads, from learning when is a good time to throw a kick and when isn't, and from learning how to grit your teeth and just take the pain.
What I'm trying to say is that the conditioning of your shins is as much psychological as anything else. Yes of course there will be a fair degreee of toughening over the years if you keep training, but depressing as it is, full speed shin on shin clashes are always going to hurt!


  • 0

budo_hera
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak utwardzić piszczele?

Dla mnie większym wyczynem było wbicie palcy w piszczel O_O

Jak już odkopaliście temat, to napiszę, że na jednym forum pytałem Sean Wrighta jak to jest z tym utwardzaniem piszczeli. Czy w campie coś takiego stosują? czy w ogóle istnieje coś jak utwardzanie?

Yeah. My god if I had a penny for every time someone asked "so... you kick trees and roll rolling pins up and down your shins then?"
Shin conditioning is a funny one. Iron hard shins can't just be made. Not from kicking trees. Not from hitting your shins with bottles, or rolling pins or anything else. Shin conditioning takes a long time to come around. It comes from years and years of striking heavy, dense bags and pads, from learning when is a good time to throw a kick and when isn't, and from learning how to grit your teeth and just take the pain.
What I'm trying to say is that the conditioning of your shins is as much psychological as anything else. Yes of course there will be a fair degreee of toughening over the years if you keep training, but depressing as it is, full speed shin on shin clashes are always going to hurt!


Popieram w 101% :!: :!: :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024