Skocz do zawartości


Zdjęcie

segalowy filmik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
Troche mnie ponioslo koledzy - sorry.

Co nie zmienia faktu ze wszyscy tylko psy na nim wieszaja...
  • 0

budo_muha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
No i mnie, kurka, wywolal do o(d)powiedzi... Ale tak naprawde to nie ma o czym pisac. Wszyscy mistrzowie ktorych widzialem zachwycali mnie oszczednoscia ruchow. Bylo tam wszystko co trzeba: zejscie, wejscie, tenkan, tenshin, irimi, atemi, timing, spokoj, szybkosc, plynnosc, stanowczosc, pewnie pare innych achow - ochow i wiem ze te sprawy sie nakladaja na siebie. A jednoczesnie nie bylo niczego, co zbedne - to z kolei wynika ze wspomnianej oszczednosci ruchow.

Niestety nie widzialem zadnego z nich w randori ani pokazie, wiec nie moge porownac ich z SS. Ale po co? Jak Bozia pozwoli, w marcu jade znow do Kanai sensei. Gdybym mial wybor to zastanawialbym sie nad prawie kazdym z shihanow, ktorych widzialem na zywo.

Pokazy z kolei calej grupy shihanow widzialem na kasetach i to co robi SS mozna zakwalifikowac do gornej strefy stanow srednich. Znajdzcie sobie jakies filmy Ikeda sensei (tego z USA), albo Isoyama sensei. SS to harcerzyk ;-) Zreszta piekno po pierwsze to rzecz wzgledna, a po drugie na rozne sposoby mozna sie podobac.

Na temat omawianego tu filmiku z SS mam swoje zdanie. Piekne sceny pokazowe. Oczywiscie wogole nie mozna tego oceniac pod katem jakosci aikido, realnosci itp. - pokaz to tylko pokaz. Filmik mi sie podobal, na temat SS tak naprawde niewiele opinii slyszalem, a do tego nie mam pojecia, ktore sa obiektywne, a ktore nie. Zatem nie mam ani argumentow aby go wysmiewac, ani tez nie zamierzam szukac u niego nauki. I to wszystko. Filmik TAK, SS - NIE WIEM.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
Kiedys w TV w wiadomosciach mowiono, ze SS zostal uznany przez Japonczykow za jedynego bialego mistrza......Byla nawet ceremonia i podobno SS wywolal skandal majac pod tradycyjnym ubiorem dzinsy :?
Nie wiem dokladnie jak to bylo i kiedy.......wiec jesli ktos wie o co mi chodzi to niech sie wypowie na ten temat. Nie wiem dokladnie czy to bylo w Teleexpresie czy innych wiadomosciach.
Pozdrawiam
  • 0

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
Mam pytanie dla tych co obejrzeli film z Segalem jakie techniki zastosował on w tanto randorii. Mnie wydaje się, że podstawowe, ale na jeden atak odpowiedział jakimś dziwacznym duszeniem. Każda jego obrona była raczej improwizacją podstawowych technik przy spontanicznym trudnym do przewidzenia ataku. Prosiłbym by jego tanto randori omówił ktoś z zawansowanych praktyków aikido i nie tylko. Zastanawiało mnie też dlaczego Segal w randori stosował jakieś krótkie improwizowane techniki a nie jak inni mistrzowie piękne techniki, dalekie rzuty (np. mistrz Tissier - ma fantastyczne bardzo finezyjne aikido). Stwierdziłem, że gdy uke w taki gwałtowny sposób, po chamsku chcą dopaść tori to inne techniki jak Segala i jego przemieszczanie (świetna praca nóg i orientacja przestrzenna z kąd nadchodzi atak - za co podziwiam aikido Segala) nie wychodzą. W tym przypadku nie ma mowy też o montażu i trikach, dlatego uważam, gość ma świetne randori i nie ściemnia. Solą w oku jest jedynie fakt niewielkich uke ale tym większy podziw dla ruchliwości tego dość wysokiego faceta.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik

Hehe,
Uczestniczyłeś w jego stażach? napisz coś jeszcze, czy masz video z akcji przewrócenia się ze swoimi uke?


Taaa.

Kanetsuka sensei 7 dan aikikai tez orla wiwinal o swoja hakame, i jakos nikt z tego problemu nie robi - wrecz przeciwnie - to mistrz wielki, bo pieknie z tego orla powstal.
na dodatek temu samemu mistrzowi jego uczen i uke w trakcie pokazu na srodku (na stazu) wybil zeba - Ooooo.... wielki mistrz nawet poznac po sobie nie dal. Brawo.

Wszystko zalezy od interpretacji.
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
wwiem ze wyjde na glupka ale nie trenuje aikido tylko chce zaczac :P i nie wiem co to jest to randori moze mi ktos wytlumaczyc?? :D
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
juz wiem Muha mi wytlumaczyl :P
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
No !!
Cyk, Memory Find....- MUCHA.... i wszystko jasne!!! :)
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
slyszalem ze na tym filmie z SS jest kilka randori posklejanych i moze sie wydaje ze wytrzymal 3minuty:P nie wiem nie ogladalem ;)
  • 0

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik
Faktycznie na filmie pokazane są urywki randori - jest pokazany początek randorii bez finalnego zakończenia (dorwanie Segala). Mnie podobała się dynamika i zawzięty atak uke na Segala. Uke starali się jedynie dorwać mistrza nie atakowali dowolnym atakiem. No i byli od niego dużo mniejsi.
W aikido Segala podziwiam płynność ruchu, dynamikę i brak atemi.
Na pewno nie jest najwibitniejszym aikidoką ale ma najleprze randori jakie widziałem. Moim zdaniem zasłużył na 7 dana.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: segalowy filmik

(...)W aikido Segala podziwiam płynność ruchu, dynamikę i brak atemi. (...)
.

O kurteczka, podziwiać Stefka za brak atemi :?: :?: :?: A cały świat :wink: właśnie za nie go podziwia :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024