Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uchwyt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Uchwyt
Jaki preferujecie uchwyt podczas walki ? Tzw. "z góry" , czy niżej ? Proponuje dyskusje na ten temat.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt
Hmm.. nie wiem dokladnie o czym piszesz w tym momencie.
Ja preferuje klasyczny chwyt jedna reka za klape wysoko za kolnierz [ za kark nie wolno ] i jedna za lokiec. Jak narazie sie dobrze sprawdza do kontrolowania przeciwnika reka trzymajaca kolnierz.
Ewentualnie prawa reka jak sie da to ide po nogawke na wysokosci kolana w wiadomym celu.
  • 0

budo_sysyphus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt
jak to sie nazywalo... "worek ryzu" :)
  • 0

budo_joker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dąbrowa górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt
ja preferuje taki chwy jaki zlape, tzn. z kazdego uchwytu da sie rzucic, bez dwoch zdan ...
  • 0

budo_koczo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt
chlopcy sorka ale widac teraz kto naprawde zajmuje sie judo Robaq pyta o uchwyt tak jak zapytalby kazdy judoka a wy odpowiadacie jak goscie ktorzy ocieraja sie tylko o judo Za nogawke uchwyt z calym szacunkiem Hast ale czasem nie rozumie Cie Tak sie sklada ze kazdy zawodnik na jakims poziomie ma swoj uchwyt do ktorego dazy jasne ze mozna rzucic z kazdego uchwytu ale to rzucanie konczy sie na "turnieju zielonych paskow " Polecam kasete Jona koreaniec jest mistrzem walki o uchwyt ustawia sie lewa strona i lapie z gory z tego uchwytu "swojego podstawowego" wychodzi do atakow w swoje rzuty


pozdrowionka dle Robaq'a Trenuj dzieciaku hehe
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt
Robak niech trenuje.
Ja ide na turniej zielonych paskow 8) .
Ja sie nie ocieram a robie judo tyle ze nie zwracam uwagi na pewne rzeczy, co chyba normalne na moim etapie :wink: .
A Ciebie koczo mam nadzieje ze zlapie w srode lub czwartek .. oczywiscie na ne-waza 8) .
  • 0

budo_xmadonex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt
Moj znajomek praktykuje aikido oprocz judo i stosuje fantastyczny uchwyt do wykonywania technik noznych. Prawa reka lapie za lewa klape, mocno sciagejac material, zeby dostac sie blisko reki przeciwnika, albo ze rekaw, a lewa reka pod pod prawa reka. W ten sposob kieruje kolesiem, wykonuje ruchy jak kierownica i doskonale wychyla z rownowagi na boki, wiadomo wystarczy tylko zablokowac noga i przeciwnik leci ;)
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Uchwyt
Nie byłem na tyle dobry żeby dążyć do swojego ulubionego uchwytu, na ogół koncentrowałem się na rzucie, a to jaki był uchwyt to już inna sprawa :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024