Skocz do zawartości


Zdjęcie

NOWE PRZEPISY W 2003r


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_jaximus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świętochłowice

Napisano Ponad rok temu

NOWE PRZEPISY W 2003r
Wszystko się zmienia a wy Panowie nic nie nadajecie

niema juz kary "chui" ani "keikoku" jest tylko "shido" i "hansoku-make"
zmieniło się też rozpoczęcie walki. Może ktoś ma juz oficjalny regulamin?
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE PRZEPISY W 2003r
Wszyscy wiedzą o tych karach nowych, fajnie to zmienili wg. mnie.
  • 0

budo_koczo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE PRZEPISY W 2003r
Jeśli chodzi o te nowe przepisy to komunikaty mają wyjść podobno pod koniec stycznia.Sędziowie już otrzymali nowe wzmianki.A zmieniły sie przede wszystkim kary.Jeśli chodzi o rozpoczęcie walki i zakończenie zmieniło się tylko to że teraz sędziowie nie będą upominać zawodników jeśli się nie ukłonią przed wejściem na pole walki,i zaraz po zejściu z walki.Natomiast jeśli chodzi o kary to: przewinienia które były karane karą "chui" teraz są karane "shido", a te które były karane "keikoku teraz są karane "hansoku-make".to już chyba wszystko jeśli chodzi o nowe zmiany.Teraz przynajmniej powino być sprawiedliwiej.
  • 0

budo_voyzzek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:w-wa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE PRZEPISY W 2003r
... a atak na nogę podporową ?
  • 0

budo_kaviorek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE PRZEPISY W 2003r
moze nie na temat przepisow, ale tez o zmianach w polskim judo ;)
slyszeliscie ze egzaminy na paski maja byc platne ? ma byc tak ze w bazie pzj'tu beda wszyscy zawodnicy ze stopniami (paskami) i jak chcesz zdawac to bulisz 35 zl i z tego czesc idzie do okregowego i czesc do pzj a 10 dla egzaminatora. Egzaminator musi przejsc najpierw kurs :) Innej drogi podobno ma nie byc.
  • 0

budo_kaviorek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE PRZEPISY W 2003r
A o uklonach to slyszalem, ze przy zakonczeniu walki, schodzac z maty nie trzeba sie klaniac (za pasem ostrzegawczym).
  • 0

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE PRZEPISY W 2003r
mam małe pytanie jaką kare dostanie koles jezeli zejdzie z pola walki czyli wyjdzie poza czerwony pas wczesniej dawali pierw shido albo chui a teraz to jak ma byc ile razy maksymalnie moża zejść mi akurat chodzi o to ile wystarczy razy go wypchac żeby dostał hanse oczywiscie jak sędziowie nie bedą widziec druga sprawa normalny trener może dawac psaki podajże do brazkowego potem jurz czeba jezdic gdzie indziej i zdawac cos takiego słyszałem
  • 0

budo_koczo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE PRZEPISY W 2003r
voyzzek Wysłany: 14 Sty 2003 16:31 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

... a atak na nogę podporową ?

Chciałem odpowiedzieć :Ten przepis nie jest nowy,Obowiązuje conajmniej od 1998r.Za takie przewinienie dawniej była kara "keikoku"jak ktoś nie wierzy to "przepisy walki 1998" artykuł 27 ©.Teraz obecnie w nowych przepisach za takie przewinienie otrzymamy karę" hansoku-make" :wink:
  • 0

budo_koczo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE PRZEPISY W 2003r
voyzzek Wysłany: 14 Sty 2003 16:31 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

... a atak na nogę podporową ?

Chciałem odpowiedzieć :Ten przepis nie jest nowy,Obowiązuje conajmniej od 1998r.Za takie przewinienie dawniej była kara "keikoku"jak ktoś nie wierzy to "przepisy walki 1998" artykuł 27 ©.Teraz obecnie w nowych przepisach za takie przewinienie otrzymamy karę" hansoku-make" :wink:
  • 0

budo_koczo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE PRZEPISY W 2003r
Chciałem również odpowiedzieć kuba5z, odnośnie wyjścia za matę.Za to przewinienie ,czyli opószczenie pola walki zawsze była kara "chui".A nie jak napisałeś albo "shido" albo "chui".Teraz natomiast bedzię to kara "shido".I aby przeciwnik przegrał musi otrzymać 4 "shido",co jest równoznaczne z "hansoku-make".A dokładniej : pierwsze przewinienie zawodnik otrzymuje "shido" ,przeciwnik "koka"; drugie przewinienie zawodnik-"shido", przeciwnik- "yuko" ; trzecie przewinienie zawodnik-"shido", przeciwnik-"waza-ari"; i czwarte przewinienie zawodnik-"shido" przeciwnik-"ippon"i wygrywa.Tereaz już chyba wszystko jasne!!! :roll:
  • 0

budo_kuba5z
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE PRZEPISY W 2003r
dzieki i mam pytanie o co chodzi z tym a takiem na noge podporową 8O
  • 0

budo_koczo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE PRZEPISY W 2003r
Powiem Ci że w praktyce to ja sam nie wiem dokładnie jak i kiedy nalezy za to ukarać ale teoretycznie ,czyli w przepisach jest napisane:nie wolno;podcinania od wewnątrz nogi podporowej przeciwnika, gdy ten ostatni wykonuje technikę taką jak np. harai- goshi.Taki jest dokłady opis z przepisów.Pozdrawiam :roll:
  • 0

budo_koziołek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE PRZEPISY W 2003r
koczo co slychac? kope lat juz Cie nie widzialem,jak forma przed nowym sezonem i w jakiej wadze wogole teraz jestes? Pozdrawiam.
  • 0

budo_koczo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: NOWE PRZEPISY W 2003r
cze Koziołek u mnie w porządku, forma jest waga też,chyba 73 lecz z lekką nadwagą.Pozdrawiam a co u Ciebie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024