Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to kimono się nadaje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Czy to kimono się nadaje?
Poszukuję kimona do bjj i znalazłem w Samuraju coś takiego:
" JUDOGI MATURO - BIAŁE I NIEBIESKIE
Bluza wykonana z grubej plecionki 23 OZ ze wzmocnionymi plisami, długa, rękawy stosunkowo krótsze, spodnie 10 OZ z długimi nogawkami oraz ze wzmocnieniami na kolanach; 100 % bawełny.
Doskonale sprawdzają się w treningu judo, aikido i ju jitsu. "
Foto: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Potem jednak kumpel powiedział mi, że takie coś to jest pieronem ciężkie i w tym nawet nie pochodzę.
Więc jak to z tym jest? Warto to kupić do bjj czy może polecacie sth else?

PS. Szukałem takiego tematu i nie znalazłem, więc nie miejcie pretensji, jeśli gdzieś był podobny 8)
  • 0

budo_tokaji
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to kimono się nadaje?
Mam takie coś, tzn judoge maturo. Owszem jest ciezka, ale dzieki temu wytrzymala. No i niedroga przy okazji. A jesli komus taki ciezar przeszkadza chodzic to lepiej by sie za MA w ogole nie bral :) . Dla mnie luzik.
  • 0

budo_tokaji
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to kimono się nadaje?
A przy okazji, gdzie cwiczysz BJJ?
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to kimono się nadaje?

Potem jednak kumpel powiedział mi, że takie coś to jest pieronem ciężkie i w tym nawet nie pochodzę.
Więc jak to z tym jest? Warto to kupić do bjj czy może polecacie sth else?


Z ciężkimi kimonami jest taka sprawa: są trwałe, działają trochę jak pancerz, ale latem to można się w nich ugotować. belzebub
Ja mam dwa kimonka, oba plecionki. Jedno służyło mi 6 lat i jest "pancerne". Trzymam je do dziś ze względu na sentyment. 8)
Drugie jest cieńsze i pewnie długo nie pociągnie, ale jak się podrze to kupię sobie następne, teraz można dostać plecionki nawet za 80 zł.
Silvio
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to kimono się nadaje?
Dzięki za pomoc, postawię wam kolejkę, jak się kiedyś spotkamy :wink:
Kupuje to i nic mnie nie powstrzyma 8)
Tylko trza najpierw nazbierać :)
W lecie najwyżej będę nago ćwiczył ;)

A przy okazji, gdzie cwiczysz BJJ?

W Katowicach, tzn. w połowie grudnia byłem na 1 treningu, a od stycznia zaczynam regularnie.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to kimono się nadaje?
Odnosnie szmat do treningow [ gi ].
Nie ma tutaj duzych rozbiezonosni wzgledem tego co jest w judo. Na ogul ludzie trenujacy bjj w polsce uzywaja judog na treningach. Powod ? Zdecydowanie nizsza cena.
Do treningow codziennych lepiej urzywac kimon lzejszych, miekszych. Nie jest to tak niewygodne w noszeniu i ulatwia cwiczenie techniki z wykorzystaniem Gi.
Ciezsze Gi sa za to doskonale do zawodow. Maja na ogul specjalnie pogrubione kolnierze co daje efekt taki iz ciezko jest zlapac za takowy nie wspominajac juz o probie duszenia tymze.
Na zawodach bjj na ogul stojka wyglada podobnie jak w judo .. zaczyna sie od walki o ulubiony chwyt [tudziez wjazd w nogi :wink: ] i tutaj mozemy miec duza przewage jezeli wezmiemy na zawody takowa judoge.
Ja na treningi nosze bardzo miekka gi serwacha .. w tej samej na zawodach biore udzial ale to tylko ja :wink: .
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to kimono się nadaje?
Dzięki Hast, też się załapiesz na kolejkę ;)
  • 0

budo_thor_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to kimono się nadaje?
O wlasnie ;)

^Hast^ ja sie sprawdza judoga serwach'a ?
Jaki ma kolniez w miare gruby ?
Bo chce kupic wersje STANDARD(sa w miare tanie) ,ale najpierw wole spytac sie o zdanie tych , ktorzy juz uzywaja.
pod uwage biore Danikena i wlasnie Serwach'a co proponujecie ?

dzieki
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to kimono się nadaje?
Witam,
Jeśli znajdziesz kumpli do spółki - 600 $ - to w cenie standardki serwacha będziesz miał atamę. ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])

Aviatot
  • 0

budo_thor_n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to kimono się nadaje?
Moi kumple z sekcji BJJ Gliwice zamawiali ostatnio z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lecz wtedy nie mialem kasy a teraz juz nie zbierze sie raczej tylu chetnych ;(
Pozostaje mi wiec z zasobnoscia mego portfela kupic albo Daniken'a albo
Serwach'a. W mym przypadku Serwach wyniesie jakies 195zl a Daniken jakies 170zl - co bycie wybrali ? A moze znacie cos w podobnych cenach a lepszego ?
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to kimono się nadaje?
Jeśli liczysz się z pieniędzmi - a wnioskuję, że tak - to w okolicach 200 zł chyba nie kupisz nic lepszego. Serwach czy Daniken - to raczej kwestia gustu. Obydwa są dobre. Regularnie nigdy nie ćwiczyłem w żadnym z nich -ale z opini kolegów są bardzo przyzwoite.

Aviator
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to kimono się nadaje?
Właśnie się dowiedziałem, że judoga, o której mówiłem kosztuje na stronie producenta [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] przeszło 40 zeta taniej niż w samuraju :!:
Polecam więc, żeby wszyscy przed zamówieniem sprawdzali strony producentów, co by nie przepłacić 8)
  • 0

budo_joker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dąbrowa górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy to kimono się nadaje?
ja trenuje w "moskito champion" i jest git, a jak hce robic wage to zakladma pod spod jeszcze gruba koszulke i dwie bluzy. Grube judo gi nazwijmy to sa dobre na trening kondycyjny ... tak uwazam ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024