Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sambo w W-wie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_buc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Sambo w W-wie
Czy chodzi ktoś teraz na Sambo w Warszawie?
Jeśli tak to mógłby napisać jakie są warunki treningów, fachowość instruktora, ile osób przeciętnie uczestniczy w zajęciach , jaki jest poziom.
Za info z gory dziękuję.
  • 0

budo_alif
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Michalin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie
Fachowość trenera rewelacja (vice mistrz europy - to mówi samo za siebie),
ilość osób na treningu jest różna (z reguły tak ok.10 - 15),
poziom jest narazie wyrównany,
a i warunki treningów nie najgorsze.
Naprawdę polecam.

więcej na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_buc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie
Dzięki (były Światowidzie)
ale bardziej interesuje mnie opinia osoby nie zaangażowanej w organizacje sekcji.
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie
ja nie jestem zaangażowany , ale wiem tylko tyle co zasłyszałem . Podobno trener jest bardzo dobry , techniki podobne do bjj - więcej dźwigni na kończyny , specyficzne wdzianka , chyba w soboty mają sambo - wersję bojową . Słyszałem ,że sala jest średnio fajna . No i podobno jest mniejszy wycisk niż u Mirka...
  • 0

budo_buc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie

ja nie jestem zaangażowany , ale wiem tylko tyle co zasłyszałem . Podobno trener jest bardzo dobry , techniki podobne do bjj - więcej dźwigni na kończyny , specyficzne wdzianka , chyba w soboty mają sambo - wersję bojową . Słyszałem ,że sala jest średnio fajna . No i podobno jest mniejszy wycisk niż u Mirka...


Tak wiem Faolinar tyle samo co Ty a nawet trochę więcej ,bo przeczytałem stronę internetową.
U Mirka jest rozgrzewka z wycisku :trzeba sie parę razy poprzeczołgać i rozgrzac kark.

Postuluję:albo na temat albo wcale.
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie

ja nie jestem zaangażowany , ale wiem tylko tyle co zasłyszałem . Podobno trener jest bardzo dobry , techniki podobne do bjj - więcej dźwigni na kończyny , specyficzne wdzianka , chyba w soboty mają sambo - wersję bojową . Słyszałem ,że sala jest średnio fajna . No i podobno jest mniejszy wycisk niż u Mirka...


Tak wiem Faolinar tyle samo co Ty a nawet trochę więcej ,bo przeczytałem stronę internetową.
U Mirka jest rozgrzewka z wycisku :trzeba sie parę razy poprzeczołgać i rozgrzac kark.

Postuluję:albo na temat albo wcale.


Czasem mozna zagrac w noge he he
A wogole to zamiast pytac sie w nieskonczonosc
to przeciez mozna sie tam przespacerowac i sprawdzic
organoleptycznie o co chodzi
  • 0

budo_faolinar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie
a co do rozgrzewki , to jak tam przyszedłem po treningach kyokushin to osłupiałem widząc jaką nędzną mają rozgrzewkę . Ale słyszałem ,że u Mirka i tak jest lepiej niż na Sambo . Toster ma rację - rusz tam dupsko zamiast zadawać głupie pytania...
  • 0

budo_doktor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie
Czy na Sambo istnieje taki podzial zajec jak u Mirka? Ze np. w pon to sambo, a we wtorek boks czy cos? I czy ktos mial okazje zbadac z czym sie je to "sambo bojowe" ? Combat siakis? Dzieki. Pozdrawiam
  • 0

budo_alif
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Michalin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie

Dzięki (były Światowidzie)
ale bardziej interesuje mnie opinia osoby nie zaangażowanej w organizacje sekcji.


Chyba Cię poniosło lekkuchno bo JA to nie jestem Sventevith. :!: :!:
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie
Sorry chlopaki, ale ten trener (nie wiem czy to jego kwestia czy samego sambo :) to nie zadna prowokacja) hmm... mistrz europy?? Byl u nas na treningu (u Mirka) i dwa razy pod rzad zostal uduszony przez schorowanego i kontuzjowanego Mirka :) 8O jak to jest?? Macie moze jakies jego wyniki w grapplingu albo info w necie na temat jego sukcesow?? i no offence, po prostu sie pytam (a przy okazji informuje o wyniku walki Mirek vs Wasz trener)


Pozdro
  • 0

budo_eta
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie
Nie został "zaduszony dwa razy", tylko przegrał raz po półgodzinnej walce, z ponad 30 kg cięższym Mirkiem, a w ogóle była to walka treningowa, o czym sympatycy bjj oraz sam Mirek nie piszą, przedstawiając ją wszem i wobec jako wynik jakiejś wielkiej konfrontacji. Na dodatek mimo drastycznej różnicy wagi Mirek wiedząc, że Kostia nie jest przyzwyczajony do walki bez szmat zaraz po kilku minutach zdjął judogę. Po walce w kilka dni póżniej nie chciał dać Kosti rewanżu mówiąc ,że "już wie co to jest Sambo i nie chce walczyć", mimo iż jeszcze na sali chciał się umawiać na wspólne treningi, proponował też Kosti pieniądze, żeby uczył u niego w klubie. Widać zmienił zdanie i nie chce już walczyć z ponad 30 kg lżejszym Kostią, kontentując się tym "że wygrał". Napisał nawet na ten temat specjalnego e-maila, chwalił się Moreirze. Ok, nie oceniam -względy marketingowe też są ważne. A że Mirek był podobno po jakiejś chorobie ? Kostia przed przyjazdem do Polski prawie rok nie walczył z powodu kontuzji - więc chyba co najmniej się wyrównało. Autor e-maila pyta o wyniki Kosti w graplingu ? Na stronie Sambo System Polska w wywiadzie z Kostią jest to napisane. Poza tym Kostia, gdy trenował jeszcze wyczynowo, walczył w Abu Dhabi, a tam słabych nie zapraszają. Generalnie nie lubię odpowiadać na takie zaowalowane prowokacje ale przyznaję, iż zirytował mnie ten e-mail i pytania o wyniki w grapplingu, tym bardziej że wyniki są znane i autor owego maila na pewno je znał, a jeżeli nie to powinien zadać sobie trud i samemu poszukać, wystarczyło zerknąć na naszą stronę internetową. A poza tym jakie wyniki sportowe ma Mirek? Co nie oznacza, że go krytykuję, wbrew przeciwnie - lubię Mirka i szanuję to co robi; chętnie wystawię też zawodnika do organizowanego przez niego turnieju vale tudo.
Tak więc, chodż z niechęcią, to odpowiadam na ów obrażliwy e-mail, krytykujący naszego instruktora oraz nasz system, a więc to co robimy.

Przy okazji: ktoś pytał o Sambo Bojowe - jest to combat łączony z treningiem chwytów (grapplingu) i uderzeń.

Jednocześnie wyrażam autentyczną nadzieję, iż wszelkie nasze dalsze kontakty z klubami bjj w Warszawie jak i w innych miastach będą przebiegały w atmosferze wzajemnego szacunku.

Serdecznie pozdrawiam wszystkie osoby trenujące grappling, niezależnie od klubu i systemu.

Bartłomiej Mendak - Przedstawiciel Międzynarodowej Federacji Sambo na Polskę.
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie
no i tak to wlasnie jest... pytam sie o wyniki, pisze ze "no offence" a i tak ktos to sobie przetlumaczyl po swojemu, niefajnie:( Nikogo nie mialem zamiaru obrazac, tylko zadalem pytanie.
Jezeli chodzi o osiagniecia sportowe, to Wy mowicie ze macie mistrza europy, pro zawodnika, ktory startowal w abu dhabi, wlasnie dlatego pytam sie co jest grane ze dostaje manto od Mirka i naprawde nie oczekiwalem tutaj tlumaczen typu "walka sparringowa" , nie te zasady, a wogole to 30 min (???!!!). Pytam sie o osiagniecia sportowe i o jakies oficjalne strony na ktorych mozna to sprawdzic, na swojej stronie moge napisac co mi sie zywnie podoba.

A tak przy okazji - Abu Dhabi odbywa sie BEZ KIMON :)

Pozdro i apeluje o nie odbieranie wszystkiego jako spisek, czy ataki na kogos (rozumiem ze mozna sie wkrecic w taki klimat na podstawie tego co sie ogolnie dzieje w necie ale tym razem naprawde nic zlego na mysli nie mialem piszac to)

Po prostu prowokujecie takie pytania powolujac sie na czyjes osiagniecia o ktorych akurat ja niewele wiem.
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie
jeszcze jedno, w ktorym roku startowal w Abu
Dhabi?
  • 0

budo_hix
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Michalin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie

a co do rozgrzewki , to jak tam przyszedłem po treningach kyokushin to osłupiałem widząc jaką nędzną mają rozgrzewkę . Ale słyszałem ,że u Mirka i tak jest lepiej niż na Sambo . Toster ma rację - rusz tam dupsko zamiast zadawać głupie pytania...

:) co ci po rozgrzewce do tego silowej jaka odbywa sie na karate !!!??? jak chce silowki to ide na silownie!!!!rozgrzewka jest jak sama nazwa wskazuje do rozgrzania sie a nie do zje......!!!!ZAPRASZAM NA SAMBO TERAZ TEZ JEDYNA SZKOLA TAJ,,W POLSCE!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_alif
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Michalin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wydaje mi się, że to powinno wiele wyjaśnić w kwestii kawlifikacji Kostii. Jak już napisano wyżej, na turniej do Abu dhabi zaprasza się przez ludzi przez przypadek.
  • 0

budo_rav
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie
"ZAPRASZAM NA SAMBO TERAZ TEZ JEDYNA SZKOLA TAJ,,W POLSCE!!!!!!!!!!!"
Co to znaczy :?: :?: :?:
Wydawalo mi sie, ze w samej wawie sa przynajmniej jeszcze
dwie szkoly: KOWAL i SERAFIN.
Czy tamte sa mniej TAJ?
Nie trenuje w zadnej z nich wiec jest to tylko prosba o wyjasnienie.
Dzieki.
  • 0

budo_pisklak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie
Tak tak, napisz cos na ten temat. Kto prowadzi ten "taj"? Czy to bardziej muay taj czy taki bardziej kickboxing. czy to jest lacznie z Sambo? W jakie dni?
  • 0

budo_kdh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie
Eta jeszcze apropos walki Mirek vs Kostia, zdjal gi bo wasz trener sie przez 10 min kurczowo za nie trzymal i nic nie robil:) a proponaowal mu wspolprace bo w koncu to ktos kto startowal w abu dhabi, mistrz europy trenuje sambo kilkanascie lat itd, nie proponuje juz bo go udusil w sposob taki na jaki by nikt cwiczacy BJJ, ponad rok sobie nie pozwolil (mata leo) :) )
hmm nie wiem jak to jest... moze to nie "wina" waszego trenera a systemu... produkty "made in ZSRR" nigdy rewelka nie byly:)) (zart :wink: ).

Co do "twoich" zawodnikow i Vale-Tudo to kogo ty chcesz wystawiac??? Ukraincow?? czy o Polakach mowisz??

Pozdro i nie bierz wszystkiego tak strasznie do siebie, po prostu zastanawiam sie o co chodzi jezeli ktos kto sie szczyci tym ze trenuje sambo od osmego roku zycia dostaje takie manto od kogos trenujacego niecale 5 lat inny styl:)

Ps. walka trwala od zejscia do parteru ok. minuty, i dobrze o tym wiesz bo byles tam:)
  • 0

budo_alif
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Michalin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie
Mam pytanko do KdH ( i nie tylko ) - Jak to jest, że koleś prawie 30 kg cięższy przez 10 minut nie potrafi wyrwać się z trzymania za kimono. ??? I jeszcze jedno - do KDH, co do tych 2 zduszeń bo starsznie plączesz się w tym co piszesz. Raz piszesz o 2 zduszeniach pod rząd przez schorowanego i kontuzjowanego Mirka. Zaraz sie okazuje że Mirek raz wygrał z Kostia i to po długiej walce. Zastanawa mnie to, czy widzałeś walkę czy sam sobie dodałeś to 1 zdusznie czy Mirek wam powiedzał albo ktoś, kto widzal walkę że były 2 zduszenia. ?????
  • 0

budo_eta
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sambo w W-wie
"Żart" -made in ZSRR - no comment.
"trzymał się kurczowo" - to chyba to był ten żart
O walce już napisałem, właśnie dlatego że tam byłem ( w przeciwieństwie do ciebie ) i więcej ( poza tym co niżej ) nie będę pisał ponieważ takie polemiki nie mają sensu;
Generalnie walka trwała długo i w stójce i w parterze, akurat wygrał Mirek, przy czym miał to być wspólny trening i nic więcej i Kostia tak do tego podszedł, podczas gdy Mirek rozdmuchuje to teraz do rangi wielkiej konfrontacji i wydarzenia, co jest mało eleganckie, jako że przed walką mówił że chodzi mu o wymianę doświadczeń i że chciałby się z raz w tygodniu pospotykać i potrenować ( zaraz po walce zresztą też tak twierdził) - potem widać ze względów marketingowych zmienił zdanie. I tyle odnośnie tej wielkiej walki.

Zaś co do zawodników w vale tudo to mamy człowieka z Ukrainy który z nami trenuje i ewentualnie myśleliśmy czy by go nie wystawić. Oczywistym jest bowiem, iż nie mamy jeszcze do walk w vale tudo polskich zawodników, skoro działamy w naszym kraju dopiero od czterech miesiący. Chyba, że przeszkolilibyśmy kogoś z doświadczeniem zawodniczym w innym systemie np. zapaśnika czy kick boxera ( jak to często robią inne kluby).

Bartłomiej Mendak
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024