Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_tokaji
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?
Ciągle mówicie o szczęsciu... a cos takiego jak "szczescie" moim zdaniem nie istnieje, wszystko ma swoj powod. Inaczej moze... jest takie przyslowie ktore zawiera całą prawde: "Szczęście sprzyja lepszemu". :) A szczescie albo pech jest zwykle wymowka dla przegranych...
  • 0

budo_lord_l
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?

trener kickboxerow zabity w klatce schodowej znaleziony przed drzwiami swojego domu ,to byl Andrzej First 5 krotny mistrz Polski w kicku miedzy innymi wyszkolil bugaja mistrza swiata w kicku w full trener kadry narodowej najleprzy trener boksu w malopolsce miedzy innymi trenowal jiu jitsu 7 lat , ,dorabial jako ochroniaz w dyskotece zabronil sprzedawac tam narkotykow i dlatego go zabili (warto przypomniec takiego trenera)do tej pory kilku uczniow firsta jest najleprza w krakowie w uderzeniach

w innym topicu napisal to Aklaw o s.p. Andrzeju First
cuz wielki fighter ale w walce gole piesci vs noz nawet On nie byl w stanie wygrac
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?
to własnie słowa"szczescie sprzyja lepszemu" mają usprawiedliwić przegraną....bo przeciez to nie jest prawda...;-)..szczescie własnie jesli sprzyja gorszemu to pozwala mu wygrać.lepszy go nie potrzebuje.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?

Ciągle mówicie o szczęsciu... a cos takiego jak "szczescie" moim zdaniem nie istnieje, wszystko ma swoj powod. Inaczej moze... jest takie przyslowie ktore zawiera całą prawde: "Szczęście sprzyja lepszemu". :) A szczescie albo pech jest zwykle wymowka dla przegranych...


Odpowiem ci tak Tokaji :

Pewnego dnia wracasz sobie z treningu. Zadowolony, lekko zmeczony a w domu czeka na ciebie twoja dziewczyna ktora z przyjemnoscia popiescisz. Idac sobie wieczorowa pora na przeciw ciebie idzie dwoch gosci teraz tak litera A oznaczymy "pech" a B "szczescie".
Jesli A to :
- nie zaczepia cie
- beda pijani i ledwo trzymajacy sie na nogach
- beda ciency jak papier do faxow
- dadza ci spokoj

Jesli B to :
- zaczepia cie z wyraznym zamiarem przemodelowania ci twarzy na cos w stylu Picasso
- beda trzezwi i niezle pojebani
- okaze sie, ze sa wytrzymali i juz niejednemu dopieprzyli
- beda mieli ze soba palki, noze, kastety, lancuchy i pistolety

Prawda jak to dobrze miec szczescie czyli A.
  • 0

budo_lord_l
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?

...A oznaczymy "pech"...

...szczescie czyli A

cos ci sie waluo :wink: wiem wiem czepiam sie :)

no ale prawda jest ze na ulicy szczescie odgrywa bardzo duza role, jednak czemu szczesciu nie pomoc trenujac jakas SW i moze noszac przy sobie jakis sprzecik?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?
Heh jebnelo mi sie ... mialo byc na poczatku A "szczescie" qrna.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?

Moze mi ktos napisac kto to jest Andrzej First? Wydaje mi sie ze wiem ale nie na 100%.


Trener kadry Kicka, swietny zawodnik, prawdziwy zawodowiec..min. Mistrz Polski..
Byl takze szefem bramki w klubie Pasja w Krakowie...do dzis wisi tam jego zdjecie

Dawno temu, pamietam jak na obozie wszyscy potwierdzalismy ze ogromnego pecha mieliby napastnicy gdyby natrafili na Andrzeja Firsta... :?
(mielismy oboz laczony TKD z Kickiem w Limanowej, wtedy Andrzej zrobil na nas wszystkich piorunujace wrazenie...)
nikt sie nie mogl spodziewac ze stanie sie tak jak sie stalo...
tu skrotowy opis zdarzenia... [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tokaji
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?
Cougar, po prostu nie uznaję tłumaczenia w stylu "Miałem pecha dlatego przegralem" albo "Miał szczęscie to wygrał", które to niestety jest często spotykane ostatnimi czasy.
No i generalnie mnie zle zrozumieliscie, mialem na mysli wynik konfrontacji, ze nie zalezy on od szczescia tylko umiejetnosci (vide co pisał xBarteKx). Np. nie jest przypadkiem ze ktos kogos walnie w czuly punkt i unieruchomi. Moze to byc podswiadome dzialanie, instynkt, wyuczony odruch, wreszcie celowe działanie, ale nie przypadek.
Dziki, jak mnie trafisz kosą to znaczy ze mam pecha? Fakt, mozna mowic o sczesciu czy pechu w stosunku do tego czy spotka nas jakas nieprzyjemnosc/przyjemnosc czy nie. Ale nieprzyjemnosci sie zdarzaja kazdemu, takie czy inne, od Ciebie w wiekszosci zalezy czy sobie z nimi poradzisz czy nie. (zgadzam sie ze moga byc przypadki gdy nie masz zadnego wplywu na bieg wydarzen, ale jest to naprawde niewielki procent). Zreszta zaczynam chyba filozofowac a nie o to tu przeciez chodzi :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?
a ja tam dalej uważam że trzeba miec szczęście...
przykład>>mówisz, że uderzenie zalezy od umiejetności..ok..ale w szarpaninie nie bedziesz widział w co uderzasz i jak bedziesz miał szczęscie to trafisz w szczekę.nos czy skroń albo ucho...a jak pecha to w kości czaszki...tak samo przeciwnicy(bo będzie ich wielu) albo cie kopną w głowe (twój pech) albo w rece w gardzie...
o to tylko chodzi..wiadomo, że w walce w ringu albo na macie masz czas na myslenie..na ulicy wiele zalezy od przypadku a tym samym od szczescia..
ja miałem szczęscie bo w zamieszaniu rykoszet zranił mnie w kolano po skórze..jakbym miał pecha to by mnie trafił centralnie w kolano...
rozumiesz?
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?
Cwiczenie sztuk walki zwieksza szanse na skuteczna samoobrone.
Ale jest wiecej niebezpieczenstw.
Zalezy jakie kto wyciagnie wnioski z treningow.
Niektorzy dochodza do wniosku: ja nie umiem prawie nic
chyba jest to bezpieczniesza refleksyjna postawa
Drudzy natomiast mysla ze teraz to juz moga wszystko.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?

Dziki, jak mnie trafisz kosą to znaczy ze mam pecha?

Jak ostrze przeslizgnie sie po zebrach tylko rozcinajac skore to masz szczescie a jak zeslizgnie sie z zebra i wejdzie w ciebie to masz pecha.

Chociaz oczywiscie trening zwieksza prawdopodobienstwo wygranej... ale i tak trzeba miec szczescie.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?
Ja bym na tym poprzestał. Trening zwiększa szanse wygranej, poprawia kondycje , koordynacji i takie tam. Przy czym trzeba miec jeszcze troche szczęścia.
Trening walki zwieksza nasze szanse na wygraną. A jak ktos chce sprawdzić jak sie zachowa dostajac pałka w łeb na ulicy to żeby sie nie okazało że to była jego ostatnia próba :)
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?
Hej mam cie oskarzyc o plagiat z ta pala w leb :D :D:D
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Powtorze to co w poscie ktory podlinkowalem:
walki na ulicy nauczysz sie tylko na ulicy. Na treningu nikt nie rabnie cie pala, nie kopnie kolanem w buzke (i nie mowie tu o kopnieciu po ktorym sie pytasz: sorry nic sie nie stalo? :D ).
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?
Zapomnialem dodac.
Nie mozna bys zbyt pewnym siebie. Zawsze trzeba brac pod uwage to ze bedzie trzeba wiac. Zbytnia pewnosc siebie moze doprowadzic do nieszczescia - nigdy nie wiadomo na kogo trafimy. Po mojej ostatniej potyczce na ulicy zrobilem sie zbyt pewny siebie i lazilem z mysla: "spoko! jak ich zalatwilem to bedzie luzik". Naszczescie wtedy nie spotkal mnie nikt kto chcialbym mnie uswiadomic ze tak nie jest. Ostatnio zwiewalem i dobrze zrobilem, jak sie pozniej dowiedzialem koledzy ktorzy mnie gonili lubia kogos kosa machnac, albo poslac bez ciuchow do domu. ehh moi kochani Teddy Boysi... (czy jak to sie tam pisze).
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?
No wszystko sie zgadza. Ja nigdy walki na ulicy ćwiczyc nie będę. Więc zostają mi tylko trerningi. Mam nadzieje że przygotuje mnie to na tyle żeby odeprzeć zagrożenie na ulicy jeśli sie wogóle kiedyś pojawi. Jeśli tak nie jest to trudno. Lepiej zrobic sie tego w moim wypadku nie da :(
A z tą pałką to miałem na myśli że dobry strzał w głowe to cie odrazu wyłączy z zabawy a na ziemi nieprzytomny to sie możesz nie obudzić. Nie mam lepszego pomysłu na przygotowanie sie do walki na ulicy niż trening :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_tokaji
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?
Cougar, prawda, zwykle nie ma czasu myśleć. Dlatego na treningu chodzi o wyrobienie pewnych odruchów, tak żebyś w czasie walki nie musiał za wiele myśleć. Dlatego nasjkuteczniejsze są proste techniki, bo w sytuacji stresowej nikt przecież nie wykona jakiś skomplikowanych kombinacji.
Dzikki... jesli sie zeslizgnie we mnie znaczy ze skutecznie wykonales technike. A to nie jakas sila nadprzyrodzona kierowala twa reka tylko Ty... czyli zalezalo to od Twych umiejetnosci, instynktu no i mojej nieumiejetnosci...
Ale chyba Was i tak nie przekonam wiec powiedzmy ze troszke szczescia potrzeba, czymkolwiek by ono bylo :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?
Wiesz Tokaji z tymi kombinacjami to sa dwie szkoly :
- pierwsza mowi, ze liczy sie prostota bo to co latwo mozna i szybko zrobic jest najskuteczniejsze
- a druga mowi, ze wszystkiego mozna sie nauczyc by robic to szybko niezaleznie jak skomplikowane sie to wydaje
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?
Ale sie tu filozoficznie zrobiło... :) A no szczęście to, a bo pech tamto... :roll:
Jak SW nie pozwalaja na skuteczna samoobrone, to po co w ogole walke ćwiczyć? 8O Przeciez to i tak tylko od farta zalerzy czy w ryj dostaniemy, czy nie :? :wink:
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?
Bartek zanim sie wypowiesz przeczytaj uwaznie o co z pechem i szczesciem chodzi.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: czy cwiczenie sztuk walki pozwala na skuteczna samoobrone?
Czytałem, czytałem 8) To takie, tego, no, ironicznie sarkastyczne miało być, ale chyba nie wyszło... :oops:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024