Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rady dla poczatkojacego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Rady dla poczatkojacego
Jestem po 1 treningu capo i mi sie bardzo spodobalo. Gdybyscie mogli mi odpowiedziec na pytanie jak sobie pomoc w uzyskaniu lepszych efektow i czy same treningi capoeiry wspomoc jakimis silowniami czy czyms w tym stylu :?:

Prosze o pomoc :D



:snipersmile:
  • 0

budo_caporudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
mógłbyś sobie ręce wzmocnić np. pompeczki w domu, a także brzuch to jakieś spięcia

też rozciąganie jest ważne !! Systematyczne
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
Stanie na rekach to jedna z podstawowych rzeczy w capoeira .Więc kiedy tylko mozesz stawaj przy scianie i ucz się utrzymywac równowage.
Ja jak zaczynałem to miałem całą tapetę wytartą od podpierania się nogami :)
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
Na poczatek nie polecam silowni, lepiej z poczatku dobrze sie rozciagnac, a na silownie pozniej jak juz bedzie uwazal ze wystarczajaco dobrze jestes dociagniety
  • 0

budo_caporudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
a dlaczego ??
a w ogóle to ci nikt na siłownie nie każe chodzić, pompki, brzuszki, stanie na rękach to możan w domu ćwiczyć
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
dlatego ze silownia nie sprzyja dobremu rozciagnieciu
  • 0

budo_caporudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
Niestety się nie zgodzę z tym że siłownia nie sprzyja rozciąganiu !!
  • 0

budo_adao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa(Stary Mokotów)

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
chodzac na silke mozna stosowac rowniez cwiczenia rozciagajace chocby zwis na drazku, natomiast moim zdaniem silka zbija plynnosc w Capo, capoeirista biegajacy na silke traci na plynnosci ruchow... takie spostrzezenie :-)

pozdro
  • 0

budo_eddy capo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z orzesza

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
najlepiej co dziennie do oporu robić brzuszki i pompki a także dobre jest stanie na rękach pod ścianą i robienie tzw. prawdziwych pompek czyli tylko na rękach no i ważne jest rozciąganie szpagaty mostki itd
  • 0

budo_picapau
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakoff

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
codziennie owszem bardzo zalecane jest cwiczenie pompek brzuchow itp ale na pewno nie do oporu. Miesnie potrzeboja czasu na regeneracje, najmnijeszym zajmoje to do 12h a najwiekszym nawet do 72h. Najlepsza metoda to opracowanie sobie systemu cwiczen dopasowanego do trybu treningow i wolnego czasu np. w pon cwicze gorne partie tzn. pompki kilku rodzajow, spiecia brzucha i podnoszenie tulowia lezac na brzuchu. Nastepnego dnia dolne partie. Ja zazwyczaj w dzien treningu nie robie nic w domu bo staram sie maksymalnie wykorzystac czas na sali. Jednak gdy czuje ze np. zapomnialem o czyms to tak szybko jak moge po treningu nadrabiam.
  • 0

budo_jesus
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
Witam :) )

Rada dla poczatkujacego , sam kiedys zaczynalem :) ) hehe :) )
Otoz na treningach nie stac z boku i nie patrzec na cuda jakie wyprawiaja koledzy tylko samemu zaczac probowac bez wzgledu na to na jakie trudne to wyglada. Efekty czasami przychodza bardzo szybko , ale niekiedy naprawde wiele razy trzeba powtorzyc jakas rzecz aby wyszla. Tak wiec moja rada to probowac jak najwiecej technik i jak najczesciej , wtedy beda efekty :) )

PS . Nie pozdrawiam GRANDE :) ) hehehe :) )
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
JAk zwykle :)wesoly jesus:):):):):)
popieram !! :)
  • 0

budo_remedio
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
kilka uwag po pierwsze poszczegolne partie miesni regeneruja sie ok 48-72 h min zaleznie od stopnia sprawnosci i ciezkosci wysilku, ponowne ich cwiczenie w okresie regeneracji mija sie z celem niszczysz efekt jaki wypracowales wczesniej, po drugie polecam stosowanie roznycz cwiczen na dana partie miesni np na brzuch spiecia ale tez unoszenia nog w zwisie czy skrety tulowia (dotyczy to tez innych partii) dlatego pedzej czy pozniej bez silowni i dobrego planu treningowego ani rusz.
  • 0

budo_picapau
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakoff

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
juz mniejsza z tym ile dokladnie sie miesnie regeneroja, cwiczenie w czasie gdy mesien sie regeneroje jest co najmniej nie logiczne. Osobiscie tez podchodze bardzo sceptycznie do mowienia ze najlepszy na zakwasy jest ponowny trening(jak to niektorzy propagoja), rozruszanie owszem ale nie kolejne meczenie organizmu.
  • 0

budo_toster_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
Jesli jestes poczatkujacym to podstawowoa rada
nie popisuj sie.
To moze prowadzic tylko do kontuzji.
Zalecam spokoj i opanowanie oraz idz swoim tempem.
  • 0

budo_archon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
Dzieki za pomoc . Narazie jestem po 3 treningach i leci coraz lepiej .
Czekam na wiecej postow.
:twisted:



>--ARCHON-->
  • 0

budo_serio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
przychylam się do opini Jesusa: nie stać pod ścianą albo na ławce! CZęsto słysze np. jak zrobie parafuso:"ale to jest fajne, ale ja tego nie umiem" no i gościu siedzi. Najważniejsze to nie przejmować się, żę coś nie wychodzi. Efekty często przychodzą nagle, z nienacka. CZęsto jest tak, że nie możesz czegoś zrobić przez pół roku, a nagle na 1 treningu sru! i zrobione:) Naprawde, ja tak mialem z wieloma technikami. Pamietaj: ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć!!!
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
Trzeba jak najwiecej wchodzic do roda, bo to bardzo duzo daje. I klasc najwiekszy nacisk na wydawaloby sie 'najprostsze' techniki, jak armada, role, au czy przede wszystim ginga [!!!]. Dobre ich opanowanie wymaga wiecej pracy niz nauczenie sie wszelakich akrobatycznych bajerow. Moj trener z Capowrocka opowiadal nam kiedys o kolesiu, ktory dzien w dzien wykonywal 700 razy rabo de arraia.

No i tez warto starac sie wypracowac wlasny styl gry, tak zebys czul sie naturalnie i wygodnie w roda.
  • 0

budo_zedd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walbrzych

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
Nom. Roda jest najwazniejsza. Dzieki niej mozna nauczyc sie wykozystania technik a nie tylko 'posiadania' ich...

Propo rody... Wczoraj wszedlem do rody i tak mi niefortunnie wyszlo podciecie ze rozpieprzylem duzy palec stopy. Ze stawu zostala marmelada :/ rozerwana torebka stawowa, peknieta panetka stawu, pelen luksus :( :cry:
Niby tylko palec, takie badziewie, a 2 tygodnie treningow w plecy. Ehhh... Jedyna rzecz ktora mnie pociesza to to, ze wyblagalem u chirurga zeby mnie w gips nie wsadzal :)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rady dla poczatkojacego
[quote name="Genosha"]Moj trener z Capowrocka opowiadal nam kiedys o kolesiu, ktory dzien w dzien wykonywal 700 razy rabo de arraia.
[quote]
ten koleś to Mestre Luiz Renato z grupy Beribazu. Faktycznie w czasach, gdy zajmował się tylko capoeirą to potrafił tyle razy wykonywać rabo de arraia (oprócz innych technik, które również trenował oczywiście).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024