Skocz do zawartości


Zdjęcie

broń palna-dostep do broni palnej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

broń palna-dostep do broni palnej
nie wiem czy to jest temat na ulice czy na walke bronią ale z uwagi na to , ze tyczy sie zachowania na ulicy pozwoliłem go sobie tutaj zamiescic.
wiem ze nasze zdanie nie wiele moze zmienic w dostepie do broni palnej ale chcialbym poznac zdanie Wasze jak to powinno byc zorganizowane.kto powinien dostawac zezwolenia na bron???czy wogole powinny byc zezwolenia???to pytania ogolne...
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej

Wasze jak to powinno byc zorganizowane.kto powinien dostawac zezwolenia na bron???czy wogole powinny byc zezwolenia???to pytania ogolne...


Ludzie po szkoleniu i trudnym egzaminie i dokładnym zbadaniu psychiki i przeszłości danej osoby oczywiście na koszt .
Gangsterzy i tak mają broń, a wyżej wymienione warunki oddzielą drobnych pijaczków i maniaków od dostępu do legalnej broni.

A
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej
Po badaniach psychologicznych, tescie i odpowiednio duzej ilosci czasu spedzonej na strzelnicy i z instruktorem.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej
powiny byc wieksze kary za nielgalne posiadnie broni
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej
widze ,ze na razie przewaza opcja ze bez zezwolen...dlaczego bez zezwolen??potraficie to uzasadnic?? da sie to obronic zeby kazdy mogl sobie kupic bron palna??po co??
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej

widze ,ze na razie przewaza opcja ze bez zezwolen...dlaczego bez zezwolen??potraficie to uzasadnic?? da sie to obronic zeby kazdy mogl sobie kupic bron palna??po co??


Ja zaglosowalem na opcje 2 bo uwazam ze kazda osoba po przejsciu odpowiedniego szkolenia, testow psychologocznych i sprawnosciowych powinna miec dostep do takiej broni. Moim zdanie m ankieta troszke zostala zle spormulowana bo to trzeba precyzowac. Opcja "tak jak jest-specjalne zezwolenia" jest zle sprecyzowana bo teraz praktycznie nikt niemoze miec broni nawet ci co kwalifikuja sie w przepisach a w opcji 2 powinno sie znalesc "+ solidne i rzetelne sprawdzenie kwalifikacji psychicznych(np. opanowanie) i fizycznych(wkoncu trza sprawnie kierowac ta bronia)" ale to tylko moje zdanie.
  • 0

budo_krycha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej
Wezmy USA. Sa tam chyba stany w ktorych dostep do broni jest latwiejszy (texas?) i sa tez takie gdzie o bron nalezy starac sie dluzej. Tak przypuszczam. Czy ktos wie jak skorelowany jest dostep do broni i przestepstwa z jej uzyciem?

Tak sie zastanawialem... Nagle dostepnosc broni znacznie wzrasta. Przestepca musi wziasc pod uwage, ze jak 'poprosi' o portfel na ulicy moze niemilo sie zdziwic. Jak wtargnie do czyjegos domu, jak bedzie probowal kogos zgwalcic, jak zachce mu sie ukrasc samochod, jak ... bedzie mial jakikolwiek inny chory pomysl musi liczyc sie z tym, ze potencjalna ofiara moze wyjac bron.

Biorac to pod uwage, powinien uzbroic sie w argumenty. Nagle moze okazac sie, ze byle zlodziej torebek, kieszonkowiec, pan pod sklepem proszacy o 0,5gr bedzie biegal z bronia. Krwawo mi to wyglada.

Zaglosowalem na 'bez zezwolen' liczac na to, ze sama swiadomosc wszechobecnosci broni minimaluzuje przestepcze zamiary. Nie dlatego, ze biegalbym z armata na slonie jak jakikolwiek filmowy bohater i odpowiadal ogniem na byle zaczepke.

Tak wiec czy ktos wie o ile (i czy w ogole?) zmaleje przestepczosc po 'upowszechnieniu' broni?
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej
zawsze znajdzie sie jakis ciul, ktory "przypadkiem" strzeli do sasiadki.. ja jestem na nie! ..
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej
temat, nie jest prosty, Polska to nie USA
nie mamy kultury broni (skutecznie zostala wypleniona przez pol wieku PRL), na to trzeba czasu
tak na prawde statystyki z USA mowia wyraznie , odsetek przestepstw z uzyciem legalnie posiadanej broni jest znikomy (pomijalny) natomist jest masa wypadkow z bronia podczas jej czyszczenia, przenoszenia itd.
w Polsce dodatkowo pojawia sie problem alkoholu
bron+alkohol=tragedia
z drugiej stronu swiat przestepczy robi sie coraz bardziej bezwzgledny i brutalny, efekt malo sutecznie dzialajacych organow scigania i sadzenia

szeroki dostep do broni ma sens ale tylko w przypadku :
- dobrego szkolenia i egzaminow
- badan psychologicznych

lecz tak na prawde polska nie jest przygotowana na to organizacyjnie
(malo strzelnic, klubow itd i policja ktora ma wazniejsze rzeczy na glowie niz prowadzenie rejestru, egzaminow itd na naprawde szeroka skale)
a szkoda
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej
Slaw , napisales to co jest najwiekszym problemem , nie jest naprawde waze czy to zezwolenie bedzie dostac latwo , czy trudno , czy wcale i tak bron uzywana do przestepstw jest nielegalna , a latwosc jej kupienia , jak dla mnie przerazajaca.
Sa zawsze dwie szkoly , jedna mowi zeby zabronic kompletnie licencji ( jak np.Japonia ) , lub pozwolic na wszysto , a tylko rejestrowac ( jak np. Arizona ).
Osobiscie jestem za wersja druga , mam w Arizonie kilku znajomych ( z branzy mundurowej ) , tam naprawde przestepstwa z uzyciem broni nie sa taka plaga jak np. w Californii ( gdzie prawie wszystko jest nelegalne).Jestem pewien ze jezeli ludzie by sie liczyli ze ta druga osoba ma Glocka w spodniach i Uzi w samochodzie , nie pokazywali by sobie "fuck off" palcem na ulicy.
Patrze na pewno na to przez pryzmat mojego skrzywienia na punkcie broni , ale to jest moje zdanie.
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej
Dokladnie o to chodzi !
naprawde, chialbym zyc w kraju bezpiecznym
takim zeby spokojnie i bez obaw chodzic z pustymi rekoma
utopia ? byc moze, zatem jaka jest alternatywa ?

pokoj dzieki zbrojeniom !
pamietam historyjke bodajze z texasu, gdzie dwoch facetow z polnocy
weszlo do baru z giwerami i zazadalo aby klientela wyskakiwala
z portfeli, po czym kilkudziesieciu klientow wyciagnelo swoje giwery :)
obylo sie bez jednego strzalu, faceci nie znali lokalnych zwyczajow (ze mamusia z dzieckiem w wozku w torebce obok buteli z piciem dla malucha ma '38)ale nie byli glupi woleli oddac sie w rece policji niz poddac sie natychmiastowej egzekucji

Polsce jeszcze niestety dlugo to "nie grozi"
ja mialem szczescie = mam giwere
ale znam kupe osob ktorym po glowie chodzi kupno na czarnym rynku
tacy "posiadacze" beda bardzo niebezpieczni - dla siebie samych
zero treningu, wiedzy i praktyki + nerwy = nieszczescie gotowe
tylko dlaczego nikt nie chce tego dostrzec ?
  • 0

budo_|_mavi_|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej

Polsce jeszcze niestety dlugo to "nie grozi"
ja mialem szczescie = mam giwere
ale znam kupe osob ktorym po glowie chodzi kupno na czarnym rynku
tacy "posiadacze" beda bardzo niebezpieczni - dla siebie samych
zero treningu, wiedzy i praktyki + nerwy = nieszczescie gotowe
tylko dlaczego nikt nie chce tego dostrzec ?


Dlatego ze media wpajaja nam ze kazdy posiadacz noza/broni palnej etc. jest swirem lub bandyta i dlatego ze u nas zwala sie wszystkie zlo na przedmiot a nie na osobe :evil: .

Ale moze jak bede juz stary i zniedoleznialy to moze sie cos zmieni czyli gdzies za 45 lat :wink: Ale wtedy to pewnie juz mi nie beda chcili dac broni ze wzgledy na wiek - czyli beznadzieja jest i bedzie :cry:
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej
Ze specjalnym zezwoleniem. Dla ludzi w zawodach o podwyzszonym ryzyku itp.
Nie ma co sciemniac, bron sluzy do pozbawiania ludzi zdrowia/zycia to ze ktos przeszedl testy nie znaczy ze moze posiadac bron "bo tak mu sie podoba".
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej
łatwy i szybki (wg mnie) dostep do broni spowodowałby eskalacje zbrojeń...skoro każdy mógłby miec broń to ludzie z czasem zaczeliby dazyc do ulepszenia swoich jednostek..(wiekszy kaliber,amunicja dum-dum..hehe..celowniki kolimatorowe..itd..) i do popisywania sie nimi jak to juz jest na strzelnicach IPSC lib sportowych..moze i to nie jest czyms zlym ale wg mnie niewskazanym..
poza tym łatwy dostep i noszenie broni przez duza liczbe osob spowodowalo by automatycznie zwiekszenie sie kradziezy broni i nawet osoba przypadkowo kradnaca neseser wchodzilaby w posiadanie pistoletu i...co dalej tego nie wie nikt...broń staje sie czarnorynkowa!! a więc podaz na rynku broni czarnej sie zwieksza>>łątwiejsze zaopatrzenie w broń do popelniania czynow zabronionych.
teraz wcale nie jest tak latwo kupić bron....moze ktos spróbuje ???
zeby to zrobic trzeba miec kontakty i byc dobrym znajomym znajomych...bandyci grubego kalibru zawsze znajda nielegalna bron>>czy bedzie zezwolenie cze tez nie..ale po co to ulatwiac???
no i co z tymi przecietnymi zlodziejami ktorzy bede mogli krasc ja na potege byle komu(kobiecie z torebki..)..
i jeszcze jeden aspekt...w chwili obecnej ktoś dokonujacy przestepstwa nie spodziewa się broni u drugiego czlowieka...jesli sie bedzie spodziewal to zaatakuje od razu tak zeby ktos nie zdazyl jej uzyc(zabijajac np.)...i to nie bedzie przestepstwo statystycznie przy uzyciu broni palnej..ale ma z nia zwiazek a nikt tego nie liczy w statystyce.
pomijam drobiazgi(!!!!) w stylu postrzałów przy czyszczeniu,przy rozładowywaniu,przy imprezkach alkoholowych,przy wkurwieniu sie na sasiada czy zone,przy chceci zrobienia sobie sepuku pistoletem.....
w chwili obecnej ludzie o duzym zagrozeniu>>wyzszym niez przecietne dostaja pozwolenia na bron ...np.policjanci ,prokuratorzy,biznesmeni,politycy,znajomi komisarxza od broni:)....
i niech tak zostanie....
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej
no i wogóle to poglady vortalowiczów ewoluuja bo jeszcze w maju wiekszosc byla za zakazem posiadania broni powszechnie w ankiecie lorda von banana...
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej
Coguarr , pamietam ze jestes ( byles) zwolennikiem strzelania to wszystkich kto na ciebie krzywo spojrza , wiec przypuszczam ze jakies kryterium kwalifikuje jednak ciebie do twojej grupy "posiadaczy zezwolnien " , na pewo jestes policjantem ( -tka)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej
ble...tyle ludzi moze miec zezwolenie ale policja to chyba na wyrost powiedzialem..z tego co wiem to w tym kraju policjant ma 100 prc szans ze zezwolenia nie dostanie..spytaj banana lorda.. :evil:
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej
Przestępstwa dokonane przy urzyciu broni legalnej są znikome. Problem broni palnej to czrnorynkowy dostęp do niej. Ludzie uwarzaja że mieć broń to byc kimś - nikt mnie nie ruszy itd. Widać to na nawet naszym forum u posiadaczy. Ja nie pozwalałbym dawać ludziom broni po przejściu testów i szkolenia. Media wywieraja ogromny wpływ na swiatopogląd trywialność ludzkiego zdrowia i życia. Powszechność broni spowoduje jej nagminne urzycie. Czy to doprowadzi do zmniejszenia liczby przestępstw - nie wiem.
I jeszcze apropo testów, Mam troche trywialny przykład z prawem jazdy. Ludzie je zdają i dalej nie potrafia jeździć i żyja mitem filmów szybcy i wściekli. Nie wszyscy, ale spora ilość, szeczgólnie młodych ludzi i boje sie że to samo może byc z bronią :( tylko film będzie inny.
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej
sie nie zgodze, ja nosze giwere juz ladnych pare lat
i zdarza mi sie zapmominac ze mam ja przy sobie, ergo nie patrze na wszystko co sie rusza jak tu to ustrzelic :)
do dzis dzwiecza mi slowa ze szkolenia : "zawsze ku##a pomysl co bys zrobil gdybys ku##a zrobil gdybys nie mial giwery ze soba" koniec cyt. :)

a z prawem jazdy to masz akurat racje, i jazde i strzelanie trzeba trenowac = fakt

a przestepstw najprawdopodobniej bylo by mniej, pomysl co by bylo gdyby np. odstrzelic 5000 bandytow, ty wiesz jaka oszczednosc dla budzetu :) a talk serio poczytaj sobie dane z florydy gdzie wyluzowano prawo, zmiana kolosalna po kilkadziesiat % mniej w liczbie przestepstw
szczegolnie wobec kobiet !
  • 0

budo_perun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Northampton, UK

Napisano Ponad rok temu

Re: broń palna-dostep do broni palnej
Lepiej niech zostanie tak jak jest.. znaczy się nie powinien być dostęp do broni większy niż do tej pory..

Czułbym się źle, gdybym wiedział, że każdy dres może mieć klamkę w kieszeni.. Różne głupoty ludziom niektórym mogą chodzić po głowie..
Broń zalegalizowana jest w Stanach.. i raczej powinniśmy czerpać wnioski stamtąd.. NIE SPRAWDZIŁO SIE TO!

PERUN
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024