Skocz do zawartości


Zdjęcie

Śmiertelny cios ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Śmiertelny cios ?
Spotkałem się ostatnio na pewnym forum anglojęzycznym z opinią obalającą mit, że cios zadany od dołu (np.podstawą dłoni) w nos jest śmiertelny, gdyż wbija kość nosową do mózgu(?) czy coś podobnego.
Być może jakąś część czaszki określiłem niepoprawnie pod wzgledem anatomii, faktem jest, że opinia o śmiertelności takiego ciosu krąży. Koleś, który tam się wypowiadał twierdził, że owszem, jest to możłiwe, ale tylko w teorii, bo w praktyce cios musiałby być atomowo silny, żeby spowodować takie skutki. Czy ktoś wie coś konkretnego na tan temat?
  • 0

budo_nuit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?
też sięz tym spotkałem w materiałach raczej fachowych, a z ciosów śmiertelnych to przychodzi mi namyśl tylko glan w skroń, alo wyjątkowe silne i traafione kopnięcie w szyję a co wy a to?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?
Bhaa.. smiertelnych moze okazac sie pare ciosow ale malo kto umie je dobrze wykonac.
Mozna jako przyklad podac trafienie w czubek glowy z odpowiednia sila, w plecy na wysokosci serca ( to oddzialywanie wplywa na skurczenie sie miesni wokol serca ) albo odpowiedni strzal w bliska okolice splotu slonecznego spowoduje bezdech. Z boku zuchwy tez mozna trafic tak, ze goscia wyslemy raz a dobrze na ziemie.
To mniej wiecej tyle z tych co pamietam ( bylo tego jeszcze troche ). Ogolnie techiki wykonania sa trudne i wymagaja odpowiedniego strzalu, w ktory zaprzega sie zazwyczaj cale cialo, oraz precyzji.
Czy sa skuteczne ? Ufam tym Chinczykom jesli chodzi o te sprawy bo na budowie ciala czlowieka to znaja sie doskonale ( stad tak dobre rezultaty masazy chinskich i akupresury ).
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?
Aha .. i cos jeszcze uderzajac w te punkty cios nie musi byc "atomowo silny" ... oczywiscie musi byc silny ale przede wszystkim precyzyjny.

Co do okolicy nosa to jest swietny punkt ponizej nosa, w ktory jak sie celnie trafi kostkami sprawia, ze gosc pada jak kloda. Nie ma znaczenia czy duzy czy maly. Sprawdzalem kiedys. Nie wiem czy nawet w tym przypadku daloby wyjatkowa wytrzymalosc ?
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?
kazdy mocny cios w glowe moze okazac sie smiertelny... wystarczy przyjrzec sie troche uwazniej raportom z roznych przestepstw czy wypadkow...
ps. z tym nosem to nie wiem bo na logike to nos sie polamie, te chrzastki sie raczej pokrusza niz gdzies wbija ale nie jestem pewien.
  • 0

budo_hergar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zielona gora

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?
Ten śmiertelny cios nie jest fikcją, odpowiednie uderzenie pięścią lub nasadą dłoni w nos może spowodować wbicie kości nosowej w mózg a to powodyje śmierć, podobne efekty daje uderzenie pięścią lub nasadą dłoni w brodę pod wpływem siły ciosu może dojść do przerwania nerwów i efekt jak wyżej
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?
Panowie, wiele ciosow moze okazac sie smiertelnymi i tak tez czesto sie zdarza. To, ze trup nie pada gesto zawdzieczamy niebywalemu szczesciu -po prostu trudno jest trafic precyzyjnie cel w ruchu. Eksperymentowano w czasie II wojny swiatowej z tzw. ciosami smiertelnymi, ale dotyczylo tylko osob np. przywiazanych do krzesla. Tak wiec koniec tematu.
K_P
  • 0

budo_daniel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZnikadIzewszad

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?
A był taki przypadek ze dwóch nastolatków się o cos tam posprzeczało i jeden zadał drugiemu cios kolanem "na wątrobę", skutek, pękniecie wymienionego narządu i śmierć :(
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?

Ten śmiertelny cios nie jest fikcją, odpowiednie uderzenie pięścią lub nasadą dłoni w nos może spowodować wbicie kości nosowej w mózg a to powodyje śmierć, podobne efekty daje uderzenie pięścią lub nasadą dłoni w brodę pod wpływem siły ciosu może dojść do przerwania nerwów i efekt jak wyżej

a na jakiej podstawie opierasz swoja teze? wlasnie przegladam ksiazke do anatomii i za cholere nie potrafie sobie wyobrazic jak mozna wbic komus kosc nosowa w mozg. wydaje mi sie to niewykonalne- nawet gdyby prezciwnik stal zupelnie nieruchomo.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?
co do ciosu w wątrobę, sam 2 tygodnie temu dostałem roundhousa na wątrobę ( ćwiczyliśmy na tarczy i obrociłem ją nie w tą stronę w którą trzeba) padłem na ziemię z bólu nawet nie z siły ciosu, totalna bezwładność przez naście sekund. Rozumiem, że ten cis może spowodować pęknięcia narządów i w konsekwencji śmierć z wykrwawienia ale to nie jest na mniejscu tylko po dłuższym czasie - dniu, dwóch
  • 0

budo_daniel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZnikadIzewszad

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?

Rozumiem, że ten cis może spowodować pęknięcia narządów i w konsekwencji śmierć z wykrwawienia ale to nie jest na mniejscu...


Czy ja gdzieś napisałem że na miejscu :?: , prawie na miejscu bo chłopaczek się już nie podniósł, a zmarł bodajże w szpitalu
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?
Wydaje mi sie, ze Kubus_Puchatek dobrze okreslil temat jednak - ciosy smiertelne sa dla tajnych_miszczow, ktorzy potrafia palcami urwac komarowi jaja - zeby mozna bylo je wykonac dla normalnego przecietnego SW-maniaka to trzeba by obiektowi powiedziec - Stoj bo chce ci smiertelny cios zadac .
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?

co do ciosu w wątrobę, sam 2 tygodnie temu dostałem roundhousa na wątrobę ( ćwiczyliśmy na tarczy i obrociłem ją nie w tą stronę w którą trzeba) padłem na ziemię z bólu nawet nie z siły ciosu, totalna bezwładność przez naście sekund. Rozumiem, że ten cis może spowodować pęknięcia narządów i w konsekwencji śmierć z wykrwawienia ale to nie jest na mniejscu tylko po dłuższym czasie - dniu, dwóch


Przy peknietej sledzionie smierc moze nastapic juz po paru minutach i nawet super lekarz juz nie pomoze :X
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?

kazdy mocny cios w glowe moze okazac sie smiertelny... wystarczy przyjrzec sie troche uwazniej raportom z roznych przestepstw czy wypadkow...
ps. z tym nosem to nie wiem bo na logike to nos sie polamie, te chrzastki sie raczej pokrusza niz gdzies wbija ale nie jestem pewien.


Czasem wystarczy dostac otwarta dłonia w twarz poslizgnac sie ( bo mowa tu o oblodzonej jezdni) uderzyc sie glowa o kraweznik i po zabawie.Zdarzylo sie to naprawde.
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?
Co do ciosow na watrobe to owszem sa one wyjatkowo bolesne. OpowiadaL mi kiedys znajomy bokser, ze ciosy na glowe nie sa bolesne, ot troszke oszolami czleka ale dobry cios w watrobe tak jak Mort to opisal moze odebrac chec do dalszej walki.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?
mrnikt opowidal Ci znajomy? Co Ty sam nigdy nie sparowales?
K_P
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?
Za duzo to ja nie sparowalem - fakt. Ale kolega bokser tlucze sie non stop :) taki fach.
A poza tym akurat watrobe i ogolnie brzuch chronie szczegolnie bo bylem dosc powaznie kontuzjowany w tych okolicach wiec ....
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?

Co do ciosow na watrobe to owszem sa one wyjatkowo bolesne. OpowiadaL mi kiedys znajomy bokser, ze ciosy na glowe nie sa bolesne, ot troszke oszolami czleka ale dobry cios w watrobe tak jak Mort to opisal moze odebrac chec do dalszej walki.


Po prostu po dobrym ciosie na watrobe wpada sie w lekki bezdech.
  • 0

budo_andrzej kubieniec
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?
Dzień dobry!

Widzę, ze i tutaj nie brak amatorów żądnych poznania "ciosów śmierci".
Ciosy takie oczywiscie są, i sa one proste do wykonania, ale bardzo trudno uzyskać określony efekt bez specjalnego treningu.
Co do uderzenia w podstawę nosa to chodzi tutaj o wywołanie tzw. złamania według La Forte'a. Sa trzy rodzaje tego uszkodzenia. W pierwszej chwili one czasami nawet nie wywłuja nokautu. Śmierć w przeszłości następowała wskutek zapalenia opon mózgowych. Faktycznie, trzecie złamnanie La Forte, przebiegające przez tylny dół czaszki moze spowodować zejście. Ale tak w ogóle to nos jest dość bezpieczną strefą do uderzeń i skuteczną zarazem.
Oczy tak samo - tyle, że tam od razu jest nokaut. Nigdy nie widziałem poważnego uszkodzenia samej gałki ocznej.
Jeżeli chodzi o nokauty w Kung Fu - to używa się punktów wywołujacych tzw. wiatr. Efekt ten mozna wywołać praktycznie w kazdym narządzie. Skutkiem jest natychmiastowa utrata swiadomości. Punkty takie można znaleźść nawet na podudziu.
O ile trafić w ten punkt to jeszcze można, to wywołanie fali wiatru jest bez treningu qi-gongu - żelazna koszulka, praktycznie niemozliwe.
Kung Fu tym różni się od np. japońskiego kara te, że zgodnie z zasadami pięciu przemian jest pięć sposobów przekazania energii uderzenia do organizmu przeciwnika. Każdy sposób wywołuje inne skutki.
Do tego potrzebna jest pewna wiedza z zakresu tradycyjnej medycyny chińskiej. Dlatego wielu ze znanych nauczycieli było lekarzami,a dopiero później nauczycielami Kung Fu.
W Shaolinie umiejetność tą symbolizowało pięć zwierząt. To odróżnia np. oi-tsuki od uderzeń sposobem tygrysa. Zewnetrznie wygladaja praktycznie tak samo.
W Polsce można udać się na staż z Panem Piotrem Ciećwierzem z Ryu - Te. Jego nauczyciel Taika Oyata, ma głęboką wiedzę w tym temacie. Widziałem pokaz tego w wykonaniu Pana Ciecwierza - bardzo dobry.
Przyjeżdżał również Kyoshi Terence Wingrove z Anglii, ale chłopcy chcieli ubić na nim interes zamiast trenować i już nie przyjeżdża.Pokazywał podstawy tego.
Sławek Gozdzik ze Szwecji również jest na niezłym poziomie - kontakt przez Zbyszka Struka z Białegostoku.
Za ciężką kasę w Europie uczy tego Dillmann, ktorego nauczył również Oyata.
Ale cóż- qi- qongu nikt nie chce cwiczyć - więc nikogo nie można tego nauczyć. I wszystko.

Pozdrawiam poszukiwaczy ciosów smierci - i zyczę powodzenia.

Andrzej Kubieniec
P.S. Najszybciej mozna opanować duszenie.
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Śmiertelny cios ?
Zróbcie komuś balachę i każcie mu się nie ruszać ze złamaniem otwartym.
Przy odpowiedniej dawce szczęścia gość wykrwawi się po kilku(nastu?) godzinach - widzicie, jaki prosty cios śmierci 8) 8) 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024