Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krótka relacja ze stażu z sensei S. Benedetti


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka relacja ze stażu z sensei S. Benedetti

Prawdę mówiąc ,mało mnie interesuje co PFA ma na ten temat do powiedzenia .


Spóż Soma na analogię w tym temacie.....
Coraz szęściej, coraz więcej ludzi zaczyna swe kluby odłanczać od organizacji, a jak zapytasz dlaczego to powiedzą Ci że mało mnie interesuje co ..... ma do powiedzenia (gdzie ... to nazwa organizacji) :)


Prawdę mówiąc ,mało mnie interesuje co PFA ma na ten temat do powiedzenia .

Mam na myśli sprawę egzaminów .Ja pisałem do PFA prośbę o zgodę na mój egzamin przed sensei Tamura .PFA się nie zgodziła . Moim nauczycielem jest sensei Tamura i nie wyobrażam sobie egzaminu przed kimś innym . Dla mnie sprawa jest jasna i więcej mnie nie interesuje co Pfa ma do powiedzenia na ten temat .
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka relacja ze stażu z sensei S. Benedetti
Wywiad z Y. Yamada Sensei fragmenty wywiadu z magazynu Dojo, 2001


D.:Proszę w takim razie powiedzieć coś na temat polskiego Aikido?

Y. S.: W Polsce jest kilka organizacji i nic w tym złego nie widzę. Trzeba mieć możność wyboru. Jedni wybiorą mnie, a inny kogoś drugiego ale ciągle ćwiczymy tą samą sztukę. Ja przyjeżdżam do mego ucznia z Aikikai. Istnienie tylu różnych organizacji nie musi oznaczać walki między nimi. Choć każda organizacja, która za bardzo się rozrasta zaczyna próbować kontrolować ludzi i nic z tego dobrego nie wynika. Aikido obecnie jest osłabione i coraz częściej odbywają się zawody przez co zaczynamy przypominać judo, czy też karate. Jeżeli mam mówić o waszym poziomie to musze przyznać, że trochę odstajecie od krajów zachodnich. Możemy sobie pomóc ale tak naprawdę te porównania nie mają większego sensu."

  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka relacja ze stażu z sensei S. Benedetti

Mam na myśli sprawę egzaminów .Ja pisałem do PFA prośbę o zgodę na mój egzamin przed sensei Tamura .PFA się nie zgodziła . Moim nauczycielem jest sensei Tamura i nie wyobrażam sobie egzaminu przed kimś innym . Dla mnie sprawa jest jasna i więcej mnie nie interesuje co Pfa ma do powiedzenia na ten temat .


Ja (moja szkoła) wogóle przestałem kozystać z usług (bo tak to mozna nawać) organizacji PFA.
Od lat trenuję Aikikai i egzaminy składałem przed PFA tylko dlatego ze niebyło mnie stać na wyjazd z kraju.... Od Tamtego czasu duzo sie zmnieniło... kolejne egzaminy nie byłu z ramienia PFA....
Gdyby nie certyfikaty Hombu to przypuszczam że na 3 kyu od RH by sie skończyło....

Mój brat 1 dan od K.Asai dla PFA jest nadal 1 kyu i to jest cholernie wkur..... Bo na staże krajowe jeko Yudansha to niestety.....
:evil:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka relacja ze stażu z sensei S. Benedetti
federacje jak pryszcze powstają rosną, rosną i pewnego dnia srrrru - sie rozpieprzają.... pfa jest za duża i za anonimowa, zeby być prężną. niestety.
egzaminy z góry muszą rozczarowywać, nie ma szans na polepszenie sytuacji bo komisje mają regulamin narzucony z hombu.... taka hurtownia... macie jakieś pomysły???
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka relacja ze stażu z sensei S. Benedetti

federacje jak pryszcze powstają rosną, rosną i pewnego dnia srrrru - sie rozpieprzają.... pfa jest za duża i za anonimowa, zeby być prężną. niestety.
egzaminy z góry muszą rozczarowywać, nie ma szans na polepszenie sytuacji bo komisje mają regulamin narzucony z hombu.... taka hurtownia... macie jakieś pomysły???


No! Zaprosic Chibe sensei do Polski :lol: zeby zrobil specjalny trening dla czlonkow komisji z PFA rotfl
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka relacja ze stażu z sensei S. Benedetti

macie jakieś pomysły???


rzuc Aikikai w diably... :twisted:
jest tyle innych drog...
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka relacja ze stażu z sensei S. Benedetti
Ja tam dalej bede trenowal w PFA i wali mnie to, ze ta organizacja jest taka i owaka :twisted: I tak nie mam innego wyboru, a nie bede wydawal forsy na dojazd do innego miasta, zeby moc trenowac w klubie z innej federacji :wink:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka relacja ze stażu z sensei S. Benedetti
"No! Zaprosic Chibe sensei do Polski zeby zrobil specjalny trening dla czlonkow komisji z PFA " - i co ? niby ktoś by przećwiczył chociaż 1 trening? nie wydaje mi sie....
"rzuc Aikikai w diably...
jest tyle innych drog..." wszysktie drogi są takie same, panie kolego... ważne co sie ma pod deklem.... z całym szacunkiem...
pfa to nie styl ale worek, organizacja i to po części dobrze ale rzecz powinna być konsekwentna i ten monopol egzaminacyjny jest czymś sztucznym i smutnym. uderza w zwyczaj egzaminowania ucznia przez jego nauczyciela... może to sie da zmienić, ostatecznie to jest możliwe....
ja niew zamierzam zdawać na sandan przed gośćmi których egzaminy na shodan 100 lat temu mi sie nie podobały...
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka relacja ze stażu z sensei S. Benedetti
Zgadzam się z Tobą , pmasz .Transparenty się zmieniają , wszędzie jest tak samo . Pamiętam jak zarzucano M. Osińskiemu zbyt dużą kontrolę a teraz sami to robią .
  • 0

budo_capsco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nad Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka relacja ze stażu z sensei S. Benedetti
Czyli krótko mówiąc... punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia :?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka relacja ze stażu z sensei S. Benedetti

ja niew zamierzam zdawać na sandan przed gośćmi których egzaminy na shodan 100 lat temu mi sie nie podobały...


Brawo!

Ale niestety pewnie na 3 tym sposobem poczekasz troche, a na dodatek w kraju i tak w kwitach bedziesz mial 2....

Potem Ktos Ci zarzuci, ze jestes uzurpatorem i wcale nie masz 6 dana np....
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krótka relacja ze stażu z sensei S. Benedetti

Potem Ktos Ci zarzuci, ze jestes uzurpatorem i wcale nie masz 6 dana np....


Wiec rozumiesz dlaczego ludzie olewają federacje i sami sobie egzaminy załatwiaja.....
Tym sposobem zajdzie się najdalej....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024