Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening przekrojowy a bron


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening przekrojowy a bron
Jak zapatrujecie sie na wzbogacanie swojego treningu poprzez cwiczenie dodatkowo walki jakas bronia ?
Jaka bron wybieracie jesli juz ?
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron
Moim marzeniem jest osiagnac mistrzostwo a kenjutsu. W gre wchodzi tylko prawdziwa katana-)

Poza tym chcialbym w miare niezle wladac kijami, nozem, oraz strzelac z luku.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron
Jezeli mialbym kiedys robic cross i urzywac broni to wybralbym nauke walki palka. Tylka nia.
Moje widzimisie jest takie ze to mniej szkodliwe dla zdrowia przeciwnika, w sensie nie jest tak smiertelne w urzyciu jak noz. I potencjalnie wiecej przedmiotow mozna zaliczyc do palko-podobnych.
Ale to tylko moje zdanie jako laika w sprawach walki bronia.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron

Moim marzeniem jest osiagnac mistrzostwo a kenjutsu. W gre wchodzi tylko prawdziwa katana-)

Poza tym chcialbym w miare niezle wladac kijami, nozem, oraz strzelac z luku.


8O Po co ? W sensie kenjitsu to fajne, i bardzo widowiskowe, oraz sugestywne zwlaszcza to dobywanie broni w sytuacji zarozenia... Ale nic nie zastapi broni palnej (tu wspomne scene z filmu "Indiana Jones", gdzie wyskoczyl jakis gostek wywijajacy maczetopodobnymi mieczami nad glowa, a nieco zblazowany Indiana wyciaga pistolet i rozklada magika jednym strzalem... :) ). Dorwalem mozliwosc postrzelania sobie - mam nowe hobby :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron

Jezeli mialbym kiedys robic cross i urzywac broni to wybralbym nauke walki palka. Tylka nia.
Moje widzimisie jest takie ze to mniej szkodliwe dla zdrowia przeciwnika, w sensie nie jest tak smiertelne w urzyciu jak noz. I potencjalnie wiecej przedmiotow mozna zaliczyc do palko-podobnych.
Ale to tylko moje zdanie jako laika w sprawach walki bronia.

Polecam tonfe - ogolnorozwojowe, ze tak powiem - tylko szkoda jednej rzeczy - niektore kombinacje sa mozliwe tylko na niej.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron

Polecam tonfe - ogolnorozwojowe, ze tak powiem - tylko szkoda jednej rzeczy - niektore kombinacje sa mozliwe tylko na niej.


Tonfe 8O :?:
Przyznam sie szczerze ze to ostatnia rzecz o jakiej pomyslalem. Mozesz rozwinac temat ?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron
Dokladnie tonfa. Niewiele palek sluzy do wzmocnienia uderzenia, blokowania ciosow i kopniec, zadawania ciosow , zakladania dzwigni i duszenia.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron

Dokladnie tonfa. Niewiele palek sluzy do wzmocnienia uderzenia, blokowania ciosow i kopniec, zadawania ciosow , zakladania dzwigni i duszenia.


Tonfa jest uniwersalna - OK.
Ale jak to sie ma od uzywania innych rodzajow broni ? Jakos nie widze siebie chodzacego z tonfa w plecaku.
Ale przenosnosc technik np. : tonfa - teleskop .. mozliwa ?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron
Yeeesssss....
Qrna chyba nawet na FORUM jest zdjatko tonfy-teleskopowej. W sam raz do pasa.

Tylko nie rozumiem tego :

Ale jak to sie ma od uzywania innych rodzajow broni ?

Wlasciwie to co chciales powiedziec ?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron

Wlasciwie to co chciales powiedziec ?


Tyle tylko ze hmm.. Bron uniwersalna - tonfa. To juz wiem. Ale jaka bron da bedzie w nauce na tyle uniwersalna ze da mi mozliwosc urzywania innego rodzaju broni w walce ? Mam na mysli wszelaka bron improwizowana jak i bron spec. typu teleskop.
Nie wiem czy precyzyjnie sie wyrazilem.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron
Widzisz wg mnie ciezko to stwierdzic - moze i palka np ze wzgledu na uchwyt i to, ze obrazenia zadaje sie po prostu powierzchnia z zamachu. Chociaz jak zlapiesz butelke by komus przylozyc to juz masz inny chwyt, jak zlapiesz deske tez. Chociaz noga od krzesla, blokada kierownicy ( kiedys rzadzil Night Stick), pret zbrojeniowy uzywasz podobnie jak palki.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron
Co do dostosowania technik z tonfy do innych palek - ciezko, nigdy nie probowalem - inna konstrukcja.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron
U mnie jest to Kali czyli: noz, palka oraz ich dowolnie zlozone kombinacje. Mysle ze trening przekrojowy cwiczony "pod ulice" musi zawierac trening ww narzedziami.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron
Przenioslem temat, poniewaz nie mozna tworzyc nim blednych teorii jakoby w MMA cwiczylo sie rowniez walke bronia. Mix fighting to zasady walki sportowej, ktore lacza stojke z parterem. Nie ma to nic wspolnego z treningiem z bronia.

Nie znaczy do, ze jestem przeciwnikiem treningu np. z palkami. Wcale nie!

Nie mozna jednak mieszac pojec.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron
Ooo.. to ja nie wiedzialem, ze polaczenie kali czy escrimy z inna sztuka walki to juz nie jest MMA ... sie pomylilem.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron
Pewnie chodzilo o to ze sie utarlo ze mianem MMA nazywa sie to wszystko to, co jest przydatne w tego typu imprezach jak UFC. Faktycznie jakos tak jest..
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron
Nie nie .. ja sie nie kloce. Po prostu wydawalo mi sie, ze to nie pod tym katem sie rozpatruje.
Ale ok - temat i tak mozna ciagnac.

Aha i zgadzam sie z Kenjiro

U mnie jest to Kali czyli: noz, palka oraz ich dowolnie zlozone kombinacje. Mysle ze trening przekrojowy cwiczony "pod ulice" musi zawierac trening ww narzedziami.

Jesli chce sie czuc pewnie musze umiec improwizowac - a czasami pod reke zawedruje drag jakis albo butelczyna tudziez noz.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron
Ja z bronii obsługuje kombinacje z dwiema tonfami. Bardzo naturalnie mozna je dokładac do różnych stylów walki i jak dzikki zauważyłeś mają bardzo duże zastosowanie. Ich minus to nieporeczność w transporcie. Jak je niose na trening to albo stercza z plecaka albo są na szelkach(domowej roboty) na plecach. Chciałbym sie przerzucic na pałkę prosta. Ale nie jestem autorytetem w tej sprawie. Nóż jest dość niebezpieczny i kontrowersyjny w ocenie prawnej. Ale tez cos nim ćwicze.
Pozdrawiam
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron
Ja po przeszedlem z tonfy na kijki do escrimy - w sumie dluzsze i nawet pojedynczo sa mozliwe ciekawe kombinacje - troche to jak taniec wyglada ale przyzwyczajam reke do nowej rzeczy.
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening przekrojowy a bron

Jak zapatrujecie sie na wzbogacanie swojego treningu poprzez cwiczenie dodatkowo walki jakas bronia ?
Jaka bron wybieracie jesli juz ?


Mi najbardziej odpowiadaloby nauczenie sie wladania palka i nozem 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024