Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skutecznosc Kyokushin


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_gregorm7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

Tak feestyler ,moze i Kyokushin u Ruttena był po drodze( a nie np. Shotokan) , ale chyba sie musiał na długo zatrzymac skoro doszedł do 3 dana - tylko jakies 15 lat...ale to po drodze...Zgadza sie ,ze jednostylkocy nie maja szans,choc sa wyjatki...

Yoko moze byc skuteczne nie tylko na leszcze i nie tylko po obrocie - precyzyjne trafienie w watrobe moze zatrzymac tez wiekszych zawodnikow;prawda jest to ,ze w KK to kopniecie jest zadko wykorzystywane .Sa skuteczniejsze techniki do walki niz yoko.
A po obrocie to juz lepiej ushiro geri pociagnac...w wiadome miejsce.


Zgadzam się z przedmówcą!!! :)
  • 0

budo_gregorm7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
[quote name="Kubuś Puchatek"]Kazdy gosc z kyokushin z roczna praktyka zcial by Cie lokiem jak drzewo.

Jak żyję nie widziałem, żeby ktoś robił lock przy yoko geri, ale może nie miałem szczęścia, bo nie ćwiczyłem nigdy KK, a ćwiczę Shotokan, ale może mnie oświecisz?!? Bo jestem bardzo ciekawy jak to wygląda!!!
  • 0

budo_gregorm7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

Które z Yoko geri masz na myśli?

To nie ma znaczenia. Kopnięcie fakt- może i być silne, ale bardzo trudno je włożyć komuś doświadczonemu.


Drogi Bartku, ma znaczenie, bo kekomi jest mocninejsze i wykonywane w bardzo stabilnej postawie, a keage nie (jest słabsze, ale inne jest jego zastosowanie) chociaż rzadko kto rozgranicza te dwa rodzaje kopnięć (od razu widać czy wie o co chodzi). Nie mówię, że prosto jest je zastosować, ale kiedy partner robi mawashi (które należy do słabszych i wolniejszych kopnięć) to oczywiste, że wtedy mamy szansę powalić go yoko geri kekomi bez większych problemów - trzeba tylko być szybszym, co nie jest nierealne, zważywszy, że yoko to jedno z najszybszych kopnięć (podobnie jak mae geri) i nie chcę tu podawać suchych danych, ale jak ktoś nie wie z praktyki lub nie wierzy to mogę podać wiarygodne źródła.
  • 0

budo_gregorm7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

Kubuś święta racja, ale tylko Tobie się chciało nurzać w głupocie.


Drogi Jarku, rozumiem, że karate nie jest Twoją sztuką walki, bo trenujesz PANKRATION, widziałem jak ćwiczysz i sam stosujesz techniki, które innych dziwią!!! (mało tego wątpię w skuteczność niektórych z nich, nie to jest jednak tematem tego forum), ale żeby w ten sposób? Cóż każdy robi to co lubi :) :) :)
P.S.
Nawet nie wiesz, że ćwiczyliśmy razem :twisted:
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

Drogi Bartku, ma znaczenie, bo kekomi jest mocninejsze i wykonywane w bardzo stabilnej postawie, a keage nie (jest słabsze, ale inne jest jego zastosowanie) chociaż rzadko kto rozgranicza te dwa rodzaje kopnięć (od razu widać czy wie o co chodzi). Nie mówię, że prosto jest je zastosować, ale kiedy partner robi mawashi (które należy do słabszych i wolniejszych kopnięć) to oczywiste, że wtedy mamy szansę powalić go yoko geri kekomi bez większych problemów - trzeba tylko być szybszym, co nie jest nierealne, zważywszy, że yoko to jedno z najszybszych kopnięć (podobnie jak mae geri) i nie chcę tu podawać suchych danych, ale jak ktoś nie wie z praktyki lub nie wierzy to mogę podać wiarygodne źródła.


1- ćwiczę shotokan (nie zorientowałeś się po avatarze???) więc wiem co to za różnica.
2- przy mawashi lepiej wejść w bliski dystans zamiast kopać yoko
3- mawashi jest silniejszym kopnięciem (tak przynajmniej zawsze myślałem 8O )
4- yoko kekomi szybsze od mawachy?? infuckingcredible! to jush nie będzie kekomi, jak ma być szybsze!

trzy formy to jest:
- sztuka walki realnej
- samoobrona
- sport.

a myślałem, że sztuka walki realnej= samoobrona :wink:
  • 0

budo_lord_l
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
ja tylko wtrace, ze z moch skromnych obserwacji i praktyki yoko jest jednak silniejszym kopnieciem od mawashi, ale nie mozna tego drugiego niedoceniac, chocby z tego powodu ze jest z pewnoscia szybsze od yoko

przy mawashi lepiej wejść w bliski dystans zamiast kopać yoko

z jednej strony tak, ale gdy jestes wystarczajaco szybki (lub przeciwnik jest perfidnie wolny :wink: ) zeby wsadzic yoko to to by bylo chyba lepszym rozwiazaniem
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
To żle myślałeś ,gdyż samoobrona to cos innego niz nauka relanego karate :)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Pewnie,że yoko jest silniejsze od mawachy.Dużo zależy też od kopiącego.Jednak często nie docenia się mawshi na chudan,szczególnie kopiąc chusoku pod gardę przeciwnika-ryzykowne,ale skuteczne :-)
Niektórzy to yoko kopią tak szybko,że słychać tylko "strzał" karategi i sokuto błyskawicznie ląduje na szczęce przeciwnika :twisted:
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Niezgodze sie ,ze yoko jest silniejsze od mawashhi.
Odpowiedzcie sobie tylko na takie pytanie : jakie kopniecie jest uzywane do łamania bejsboli-mawashi czy yoko?
Dla mnie sprawa jest oczywista...
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

Niektórzy to yoko kopią tak szybko,że słychać tylko "strzał" karategi i sokuto błyskawicznie ląduje na szczęce przeciwnika :twisted:

Oooo tak! Ale...

Niezgodze sie ,ze yoko jest silniejsze od mawashhi.
Odpowiedzcie sobie tylko na takie pytanie : jakie kopniecie jest uzywane do łamania bejsboli-mawashi czy yoko?
Dla mnie sprawa jest oczywista...

:roll: fakt
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
nie trzeba szukac daleko, wystarczy wyciagnac wnioski z najskuteczniejszych systemow i walk turniejowych...widzial ktos w thaiu, K1, pride czy UFC yoko geri ? jezeli nie to sprawa jest oczywista mawashka jest skuteczniejsza...chyba ze mowimy o walce gdzie ludzie nie maja pojecia o bokserskiej gardzie lub kopniecie idzie na wysokosc kolana...(takie przypadki widzialem jedynie w UFC), kazde wejscie w yoko konczy sie nieprzyjemnie dla kopiacego jezeli tylko mamy szczelna garde...
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

nie trzeba szukac daleko, wystarczy wyciagnac wnioski z najskuteczniejszych systemow i walk turniejowych...widzial ktos w thaiu, K1, pride czy UFC yoko geri ?


Taka uwaga ogólna
To, że coś nie występuje w turniejach, to nie oznacza, że nie przyda się
w samoobronie. W samoobronie nie ma zazwyczaj tak kosmicznie wysokiego poziomu technicznego i "wyjść" z zaskoczenia mogą techniki które teoretycznie nie mają prawa zadziałać. Z drugiej strony czasem występują dużo większe dysproporcje w wadze niż w turniejach.

Więc moim zdaniem warto znać również te techniki, które w K1 nie uwidzisz.

A
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
do samoobrony kup sobie noz lub magnum...obecnie coraz rzadziej mozesz spotkac nieuzbrojonego napastnika, no chyba ze malolaty robia sobie zabawe...
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

do samoobrony kup sobie noz lub magnum...obecnie coraz rzadziej mozesz spotkac nieuzbrojonego napastnika, no chyba ze malolaty robia sobie zabawe...


Wiesz, poważnie się nad tym zastanawiałem i nie kupię sobie noża
nim nie nauczę się porządnie walczyć w ręcz.
Bał bym się, że pod wpływem emocji użyję broni, gdy nie będzie to konieczne.
Wiem, że bjj\judo, choć moje kolana nie za bardzo mi pozwolą iść w tym kierunku. Spokojnie wyobrażam sobie sytuacje, gdy będę miał możliwość
zadania z zaskoczenia dokładnie jednego ciosu\kopa.
Co proponujesz z "asortymentu karate"?

A
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
jezeli cokolwiek to dobry lowk i po nim gayaku teisho na szczeke, gdyby jeszcze nie pomoglo to po dwoch hiza geri ze sciagnieciem glowy mysle ze powinno byc po akcji...(zakladajac ze gosc nie ma broni)
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

nie trzeba szukac daleko, wystarczy wyciagnac wnioski z najskuteczniejszych systemow i walk turniejowych...widzial ktos w thaiu, K1, pride czy UFC yoko geri ? jezeli nie to sprawa jest oczywista mawashka jest skuteczniejsza...chyba ze mowimy o walce gdzie ludzie nie maja pojecia o bokserskiej gardzie lub kopniecie idzie na wysokosc kolana...(takie przypadki widzialem jedynie w UFC), kazde wejscie w yoko konczy sie nieprzyjemnie dla kopiacego jezeli tylko mamy szczelna garde...


Yoko jest raczej wykorzystywane jako kopnięcie stopujące (kontratak, obrona) dlatego cięzko je na UFC zobaczyć. Mawashi bardziej nadaje się do ofensywy ... a na UFC dwóch fighterów walczy a nie broni się. Są raczej nastawieni na atak.

Jako kontratak może być bardzo skuteczne .... dużo cięższego przeciwnika można zatrzymać Yoko .... ale timing i technika musi być dopracowana przy tym kopnięciu.
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
skoro stopujace a ciezko je na UFC zobaczyc to samo mowi za siebie dlaczego, bo nim nie zastopujesz...no chyba ze ktos wazy 60-80kg, chcialbym zobaczyc to wasze yoko wykonane na mnie...
  • 0

budo_gregorm7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Bartku napisałeś:
1- ćwiczę shotokan (nie zorientowałeś się po avatarze???) więc wiem co to za różnica.
2- przy mawashi lepiej wejść w bliski dystans zamiast kopać yoko
3- mawashi jest silniejszym kopnięciem (tak przynajmniej zawsze myślałem 8O )
4- yoko kekomi szybsze od mawachy?? infuckingcredible! to jush nie będzie kekomi, jak ma być szybsze!

Siema, Bartku co do:
1. - nie mam wątpliwości, przecież to widać :!: , ale jednak chyba nie wiesz do końca jak jest z tą różnicą, ale dalej
2. - to po co mawashi :?: , z bliskiego można coś innego :!:
3 i 4. - Niestety źle myślałeś - nie chciałbym podawać wzorów, wykresów itp. bo to teoria, ale dane o prędkości początkowej mówią same za siebie:
mawashi: 9 -11 m/s (przeliczcie na kilometry - naprawdę warto!!!)
yoko geri: 9,5 - 14,4m/s
to tylko różnica prędkości, a masy? w yoko kekomi można włożyć całe ciało, jeśli tylko się chce (i oczywiście umie - bo trzeba to wyćwiczyć)
badania były prowadzone przez dwa instytuty naukowe Japoński i Amerykański jednocześnie na osobach ćwiczących przez wiele lat, oczywiście podkreślono, że mogą być pewne wyjątki (np. ktoś z Was zaniedbuje yoko, a ćwiczy namiętnie mawashi)
4. Sam więc widzisz, że kekomi nie znaczy wolne!!!, ani wolniejsze od mawashi.
Jeśli chcesz podam Ci źródło, z którego wyczytałem te dane.
  • 0

budo_gregorm7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

Niezgodze sie ,ze yoko jest silniejsze od mawashhi.
Odpowiedzcie sobie tylko na takie pytanie : jakie kopniecie jest uzywane do łamania bejsboli-mawashi czy yoko?
Dla mnie sprawa jest oczywista...


:lol: :) :D :!: :!: :!:
Tak, a dla mnie nie, albo jest ale w drugą stronę. :twisted:
Tak się składa, że widziałem (może około 1995 roku, albo wcześniej) pokazy we Francji, jak mnisi z klasztoru Shaolin pokazywali rzeczy niesamowite, a między innymi złamanie kija baseball'owego, i co :?:
Uderzenie przypominało mawashi gedan (umówmy się że to było mawashi - nie chodzi o szczegóły tylko o fakty) i było wykonane kością piszczelową (jak byście nie wiedzieli z biologii (nie wspomnę już o anatomii człowieka, którą miałem na studiach)) kość nieważne jaka, nie posiada możliwości amortyzacji w miejscach pomiędzy przegubami, dlatego przenosi siłę z minimalnymi stratami, a więc prawie w 100% (przecież jest sztywna, a poddaje się w niewielkim stopniu podczas uderzeń, no chyba że się złamie - to wynika z jej budowy) :!: :!: :!: . Kopiąc Yoko w baseball'a, amortyzacją jest już sama stopa, ale kopiąc w partnera trafiasz na ciało, które pochłania większość energii :!: :!: :!:
Gdyby tak nie było, to ludzie nie gineli by w wypadkach samochodowych, ale by chodzili..., z twarzami jak placki ziemniaczane :twisted:
:idea: bardzo mi się podoba ten pomysł, to tak jak bym stwierdził, że ręka jest silniejsza od nogi!?! Nie, a dlaczego? Ręką wbiję calowego gwoździa, a nogą nie!!! Jak :?: To bardzo proste :!: Biorę w rękę młotek i wbijam, a nogą nie dam rady i co :?: Jest silniejsza!!! Jeszcze jedno, teraz spróbuj wbić gwoździa w rękawicy bokserskiej :twisted: (to tak samo jak yoko w baseball'a) i co :?: :lol: Nie dajesz rady :?: :lol: Cienias z Ciebie, a może... :idea: jednak warto pomyśleć, gdzie marnujesz energię, którą wkładasz w uderzenie :?: Moja rada jest taka: nie studiujcie Fizyki, wystarczy sama anatomia i to tylko w zakresie podstawowym czyli chociażby szkielet i mięśnie człowieka, a może zrozumiecie więcej zależności między prawami fizyki a prawami techniki :wink: .
P.S. Na koniec dodam, że moja wypowiedź ma charakter czysto dydaktyczny, a nie zaczepny, jak niektórzy mogą pomyśleć, wolę napisać to teraz niż później :wink:
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

2. - to po co mawashi , z bliskiego można coś innego

Nie o to mi chodziło! Pisałeś, żę mawachę można łatwo wyprzedzić yoko- ja podałem inny sposób obrony (który preferuję).
Różniecę tę znam doskonale, bo nasz trener na egzaminach w tym miejscu jest bardzo czepialski. :P

Sam więc widzisz, że kekomi nie znaczy wolne!!!, ani wolniejsze od mawashi.

Kekomi wymaga głębokiego ściągnięcia kolana- to wymaga czasu.

"Kłócić" się o to więcej nie mam zamiaru- są ciekawsze rzeczy do roboty.
Pozdrofienia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024