Skocz do zawartości


Zdjęcie

Usunięcie chrzastki/przegrody z nosa ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz s
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Usunięcie chrzastki/przegrody z nosa ??
LUDZISKA JA właśnie niedawno miałem robiona przegrode nosową bo miałem mocno skrzywioną :( Nie bede tutaj owijał w bawełne i powiem tylko tyle że zabieg jest kurewsko nieprzyjemny.Jakieś pół godzinki przed zabiegiem dają jakis środek na uspokojenie ale on nic nie zadziałał nawet na mnie bo perfidnie ze stresowany byłem.Nastepnie siada sie na krzesełku takim jak u stomatologa i zaczyna sie jazda :D Jeden zastrzyk w noska znieczulający a potem walenie młotkiem dłutowanie wycinanie skrobanie itp :( łzy sciekają na maxa po polikach juz nie wspominając o krwi ściekającej do naczynia które trzeba trzymać koło brody :D 5 dni w szpitalu sie jest i do domciu.Jest to zabieg dla odważnych i dla tych którzy naprawde mają cholerne problemy przez ten krzywy nos.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Usunięcie chrzastki/przegrody z nosa ??
otóż mozna to wykonać w znieczuleniu ogólnym również a usuniecie chrzastki nosa to nie to samo co plastyka przegrody (była juz o tym mowa).

PS. tak czy inaczej odgrzałes niezłego kotleta ale może się komus to info przyda ;)
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Usunięcie chrzastki/przegrody z nosa ??

Jakby chrząstka nosowa nie była potrzebna to bozia ( natura ) by nam jej nie dała.

pomimo iz nie dorastam Słoniakowi do pięt wiedza medyczną to na +4 nie zasługujesz bo zapominasz ze u człowieka zostaly pewne pozostalosci ewolucyjne takie jak np. kość ogonowa. U mnie masz +3 ale w moim systemie ształcenia +2 .Gratulacje zdałeś do nastepnej klasy biol-chemu :)

pozdrawiam panów (i panie)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Usunięcie chrzastki/przegrody z nosa ??
Jeżeli uważasz kość ogonową za zbędną, to znaczy, że nie znasz się na anatomii. Tam się przyczepia kilka istotnych struktur. W organiźmie nie ma części zbędnych. Są za to takie, bez których da się żyć, ale dalej optuję za tym, żeby sobie nic nie wycinać, nawet jeśli chwilowo uznajemy to za zbędne :-)
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Usunięcie chrzastki/przegrody z nosa ??
ja uwazam ze redukcja ogona do postaci kosci ogonowej to dobry pomysl matki natury ,ale pomimo iz nie da sie nie zauwazyc funkcji ochraniającej trzon macicy to jednak podobno zlamania kosci ogonowej moga powodowac problemy z zajsciem w ciage i szybkim poronieniem. Nie podwazam geniuszu natury jednak na drodze ewolucji mogła jakoś inaczej rozwiązać problem tej kości w inny sposob nast konstruując


pozdrawiam
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Usunięcie chrzastki/przegrody z nosa ??
Złamanie nogi może spowodowac nawet śmierć, co nie znaczy, ze nogi są źle "skonstruawane" :)
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Usunięcie chrzastki/przegrody z nosa ??
dobrze - w takim razie nie bede dluzej kłócić bo wiadomo że nie warto podwazać autorytetu lekarza. Zwracam honor :oops:
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Usunięcie chrzastki/przegrody z nosa ??

Jeżeli uważasz kość ogonową za zbędną, to znaczy, że nie znasz się na anatomii. Tam się przyczepia kilka istotnych struktur.

Chodzi Ci o mięśnie miednicy i odbytu czy coś jeszcze tam jest istotnego?Żadne narządy "przyjemnościowe" z tego co wiem nie maja jakiegoś połączenia z kościa ognowa :-)
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Usunięcie chrzastki/przegrody z nosa ??
no ale kosc ogonowa oslania macice - to chyba dla kobiet dosc wazne
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Usunięcie chrzastki/przegrody z nosa ??
nie chodziło mi tyle o funkcje ochronna ale o "przyczepione"struktury :-) możliwe ze łapie za słówka ale moze coś w tym jest :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024