Skocz do zawartości


Zdjęcie

Roznnice i podobienstwa??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_aresx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano Ponad rok temu

Roznnice i podobienstwa??
Mam pytanie jaka jest roznica miedzy Boksem a Kickboxingiem (nie liczac ze w kickboxingu sa techniki nozne a w Boksie nie) :?:
Jesli ten temat byl to prosil bym o link bo nie moglem znalesc (moze przeoczylem :( )
  • 0

budo_yayami_omate
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Roznnice i podobienstwa??
Główną rożnicą są te właśnie nogi i wszystko co z tego wynika - a więc inny - zdecydowanie dłuższy dystans, w którym toczy się walka, bo kopyto ma większy zasięg niż ręce. Konsekwencją jest inna taktyka, inne obrony, itd
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Roznnice i podobienstwa??
z tymi obronami to moze nie do konca ale faktycznie w kicku sa kopniecia i jest troszke szersza postawa wiecej jest prostych uderzen w boksie jest wiecej kombinacij rekami w kicku ale techniki reczne sa bardzo podbne co w boksie ,

___________
Marcin
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Roznnice i podobienstwa??
Techniki ręczne są identyczne, z tego co zauważyłem postawa jest nieco szersza, stopy nie są tak bardzo do środka i troszke inaczej trzymają gardę niż jak uczył mnie trener boksu ale to moze kwestia koncepcji trenerskich.

Kombinacje są inne bo wplatasz nogi.
Generalnie techniki ręczne stoją na niższym poziomie niż w boksie, kickerzy są sztywniejsi, nie ruszają się tak miękko jak bokserzy ( przynajmniej w tych sekcjach gdzie ja byłem )

ostatnie miałem 2 rundy sparingu z chłopakiem, który przygotowuje się do zawodów w wadze do 54 kg za miesiąc. Walczyliśmy na same ręce, na pół siły za to maksymalna szybkość- ja ważę 68 kilo i po trzech latach wznowiłem treningi. Dopóki nie wysiadła mi kondycha radziłem sobie nieżle - ani razu mnie czysto nie trafił, był tylko trochę szybszy i większość ciosów zeszła po gardzie, udało mi się go trafić parę razy też niezbyt czysto. Ale generalnie uważam, że bokser o takim stażu byłby groźniejszy
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Roznnice i podobienstwa??
na same rece napewno ale na nogi i na rece nie wiem kto by byl leprzysz ?
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Roznnice i podobienstwa??
nie no na ręce też był lepsz, tylko myslałem, że różnica będzie większa. a kopniecia? pewnie, że też by był lepszy
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Roznnice i podobienstwa??

nie no na ręce też był lepsz


Spotkałem sie z taka opinia, ze bokserzy generalniesa lepsi
od kickerow, przed kopnieciami bronia sie zmiana dystansu itp.
Jakie ma szanse kicker z bokserem o podobnym stazu i
zdolnosciach po powiedzmy 3 latach treningu w sytuacji samoobrony.

A
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Roznnice i podobienstwa??

nie no na ręce też był lepsz


Spotkałem sie z taka opinia, ze bokserzy generalniesa lepsi
od kickerow, przed kopnieciami bronia sie zmiana dystansu itp.

A


mnie sie taka opinia wydaje lekkim przegienciem.... :twisted:

juz dawno temu w USA robiona takie walki gdzie np byla walka Heartza z Bill Superfoot Wallence i Heartz odmowil kontynuowania walki po pierwszym kopnieciu w glowe...
inny przyklad z prze 5,6 lat w Anglii (czytalem o tym w MA) gdzie bokser (byly mistrz Anglii - zawodowy) wyskoczyl z tajbokserem i byly takie zasady ze pierwsze 5 rund tylko boks od 6 wchodza kopniecia. w pierwszych rundach tajbokser nieco zebral ale prztrwal ale walka zakonczyla sie w 6 rundzie gdy bokser padl bo drugim lowku w noge... :twisted:
rowniez w pierwszych K1 startowali bokserzy i z tego co pamietam to raczej strasznie sie to dla nich konczylo... :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024