Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podziwiamy balisongi part3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_m_a_c
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3
Cześć

Znalazłem w necie 2 motyle Herbertza :wink:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jednak trudno powiedzieć czy jest (są) to wyrób orginalny...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3
heh wlasnie dzis stamtad zamowilem balka herbertza :)

Ale nie te, co podales w linkach ale ten:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zdjecia u nich nie ma, ale wyslalem do nich maila z zapytaniem i napisali ze maja, wiec zamowilem. Razem z wysylka wyszlo mnie 80 zeta, jak dojdzie, napisze recenzje... no i nadal czekam na mojego balka od benchmade... ech :?
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3
Podobny jak mój, tylko ostrze Tanto. Napisz czy przysłali Ci z pochewką.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3
uwielbiam tanto ;)

Powinna dojsc we wtorek, wyslali dzis, wiec wtedy dam znac.
A jak sie sprawuje nozyk ? duzo nim machasz ? moj chinski wynalazek musial juz przejsc przerobki, bo nity wypadaly :)
  • 0

budo_tloluvin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3

Cześć

Znalazłem w necie 2 motyle Herbertza :wink:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jednak trudno powiedzieć czy jest (są) to wyrób orginalny...


to sa oryginalne Herbertzy... ta firma jest 3 minuty piechota ode mnie - jestem tam dosc czesto...
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3

A jak sie sprawuje nozyk ? duzo nim machasz ? moj chinski wynalazek musial juz przejsc przerobki, bo nity wypadaly :)


Sprawuję się dobrze. Macham sporo i po dwóch dniach zdecydowałem się okleić ostrze taśmą. Nie było to spowodowane jakimiś poważnymi ranami, ale mimo wszystko rośnie komfort psychiczny :wink:

Wqrza mnie jedna rzecz. Czasami podczas zamykania zaczep wchodzi pod ostrze i w rezultacie je tępi :cry: To pewnie jest we wszystkich balkach i wynika raczej ze słabych umiejętności operatora. Pomyślę jakiś patenet, może coś się zaradzi.

Tak po dwóch dniach zabawy mam takie spostrzeżenie, że kupowanie drugiego balka "treningowego" jest jak kwiatek do kożucha. Oklejenie taśmą izolacyją ostrza zupełnie nie przeszkadza w machaniu, a efekt jest taki jakby się miało tępe ostrze. Oczywiście nie oklejamy ostrza "na okrętkę" :lol:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3

Sprawuję się dobrze. Macham sporo i po dwóch dniach zdecydowałem się okleić ostrze taśmą. Nie było to spowodowane jakimiś poważnymi ranami, ale mimo wszystko rośnie komfort psychiczny


Ja tylko licze odniesione rany, narazie bedzie z 17 w ciagu 3 tygodni :)

Wqrza mnie jedna rzecz. Czasami podczas zamykania zaczep wchodzi pod ostrze i w rezultacie je tępi To pewnie jest we wszystkich balkach i wynika raczej ze słabych umiejętności operatora. Pomyślę jakiś patenet, może coś się zaradzi.


W drogich balkach jest cos takiego, jak "latch gate" czyli taka jakby bramka, ktora zatrzymuje zatrzask przed zetknieciem sie z ostrzem. Benchmade wymyslilo jeszcze jeden patent: tzw "spring latch" czyli zatrzask na sprezynie, ktory nie obija sie o ostrze lub raczke podczas machania.

Tak po dwóch dniach zabawy mam takie spostrzeżenie, że kupowanie drugiego balka "treningowego" jest jak kwiatek do kożucha. Oklejenie taśmą izolacyją ostrza zupełnie nie przeszkadza w machaniu, a efekt jest taki jakby się miało tępe ostrze. Oczywiście nie oklejamy ostrza "na okrętkę"


Taa kupowanie drogiej treningowki moim zdaniem tez nie ma sensu, tym bardziej ze za nieco wieksze pieniadze (20$ wiecej) mamy "normalnego" markowego balka... Powodzenia w treningu! :)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3

Wqrza mnie jedna rzecz. Czasami podczas zamykania zaczep wchodzi pod ostrze i w rezultacie je tępi :cry: To pewnie jest we wszystkich balkach i wynika raczej ze słabych umiejętności operatora. Pomyślę jakiś patenet, może coś się zaradzi.

To wina noża, nie twoja. Dobre motylki mają zabezpieczenie, w kiepskim możesz zrobić sam (np. wypiłować delikatny rowek po zaczepem i wkleić Superglue szpilkę w poprzek - ale to czasem puszcza, choć najłatwiejsze do zrobienia)


Tak po dwóch dniach zabawy mam takie spostrzeżenie, że kupowanie drugiego balka "treningowego" jest jak kwiatek do kożucha. Oklejenie taśmą izolacyją ostrza zupełnie nie przeszkadza w machaniu, a efekt jest taki jakby się miało tępe ostrze. Oczywiście nie oklejamy ostrza "na okrętkę" :lol:


Na stronach o balkach nawet niektórzy się spierali która taśma jest najlepsza
byłeś tam?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3
RobertP - Dokładnie taki plan miałem z tą szpilką. Tylko nie ma na nią miejsca przy składaniu noża.
Przyszła mi do głowy inna myśl, żeby zrobić otworek w skrzydełku między ostrzem a zaczepem i wkleić na locktite albo klej do grotów (do strzał łuczniczych) kawałek szpilki. Ze wstępnych oględzin, miejsca jest dość. Na razie macham z taśmą więc ostrze jest zabezpieczone.

na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] byłem :) i rzeczywiście
- taśma "the best"
Ale kolejne spostrzeżenie, (bo kolejne dwa dni :) ) to trochę staje się przez tą taśmę nieuważny i cały trening idzi na marne. Dobrze zdjąć taśmę od czasu do czasu :wink:

To chyba trochę jak z nunchaku... czasem musi trochę zaboleć.
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3
ten BM 49 mi sie strasznie podoba :] :D
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3

Przyszła mi do głowy inna myśl, żeby zrobić otworek w skrzydełku między ostrzem a zaczepem i wkleić na locktite albo klej do grotów (do strzał łuczniczych) kawałek szpilki. Ze wstępnych oględzin, miejsca jest dość. Na razie macham z taśmą więc ostrze jest zabezpieczone.


A czy loctite mozna dostac u nas ? Drogie to to jest ?

Ale kolejne spostrzeżenie, (bo kolejne dwa dni ) to trochę staje się przez tą taśmę nieuważny i cały trening idzi na marne. Dobrze zdjąć taśmę od czasu do czasu


Ja tam boje sie, ze przez tasme nabiore zlych nawykow (np odbijanie do nadgarstek oklejonego ostrza :) ) wiec nie uzywam, ale jak juz napisalem zaciec jest sporo :)

ten BM 49 mi sie strasznie podoba :]


Jesli chodzi o mnie to model 46 jest szczytem moich balisongowych marzen :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3
Dzis doszedl do mnie balisong formy herbertz, model tanto, jak na zdjeciach:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Jakie wrazenia ? jestem mile zaskoczony! Ostrze jest cholernie grube - moja chinska parodia motylka jest doslownie 2 razy chudsza. Zaczep dziala bez problemu, tzn noz nie lata w lewo i prawo po zamknieciu, a ostrze nie obija sie o wewn strony raczek. Noz jest ostry, ale nie tak, jak np. Microtechy (co oczywiste!), stal nie za dobra, ale jak na balisong to nie jest tak zle, w koncu to nie noz roboczy... Podsumowujac, za taka cene jak najbardziej polecam!!!

A najsmieszniejsze jest to, ze juz sie noza pozbywam, bo moj bali od benchmade do mnie dociera :)
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3

A czy loctite mozna dostac u nas ? Drogie to to jest ?


Pewnie że można. Najpowszechniej pod nazwą superatack. To jest cała rodzina klejów chociaż niestety drogich. Mimo wszystko warto kupić bo jest zdecydowanie lepszy od superglue czy kropelki (klejów kilku krotnie tańszych).

Ja tam boje sie, ze przez tasme nabiore zlych nawykow (np odbijanie do nadgarstek oklejonego ostrza ) wiec nie uzywam, ale jak juz napisalem zaciec jest sporo


Ja na razie ćwiczę tak, żeby zawsze łapać tylko za "bezpieczne" skrzydełko. Taśma ma tylko zapobiegać wypadkom i skaleczeniom :?
Warto spróbować i oszczędzić na plastrach :wink:

A najsmieszniejsze jest to, ze juz sie noza pozbywam, bo moj bali od benchmade do mnie dociera


8O To dlaczego kupowałeś? Zostaw go przynajmniej dla porównania z niedoścignionym wzorem :) Konieczenie napisz jak wrażenia z machania BM jak już dotrze.
I jeszcze napisz czy przysłali Ci pochewkę bo coś mi się wydaje że wersja tanto z niewiadomych przyczyn jej nie posiada.

Co do ostrze to faktycznie nie jest to nóż roboczy ale gdyby stal była lepsza (i nie tanto) to bez problemu mógłby nim być. Poczekam na Herbiego z 440 może cena też będzie zachęcająca...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3

To dlaczego kupowałeś? Zostaw go przynajmniej dla porównania z niedoścignionym wzorem Konieczenie napisz jak wrażenia z machania BM jak już dotrze.
I jeszcze napisz czy przysłali Ci pochewkę bo coś mi się wydaje że wersja tanto z niewiadomych przyczyn jej nie posiada.

Kupowalem bo kasa nie docierala do NG, juz stracilem nadzieje ze dojdzie i planowalem powalczyc z poczta polska (posylalem poleconym, inaczej sie nie dalo, a o Western Union dowiedzialem sie przed paroma dniami :? ) a to dzis 2 niespodzianki, raz ze listonosz z herbertzem, a dwa mail od NG :)
Ten noz zostawilbym, ale boje sie, ze zabraknie mi kasy na clo, nie wiem ile mnie to wyniesie... okolo 160 mysle max. A wrazenia z bm napisze na 100% jak dojdzie
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3
A zna, ktos porzadnego belka z ostrzem powyzej 10 cm (mile widziane jakies 12 cm), z klipem, a jak by mial jeszcze klinge plomienista, to juz by bylo bardzo fajnie.
Jeszcze dygresja. Kiedys Szabo pokazywal belka z otworem na palec. za cholere nie moge znalezc tego zdjecia. Moze ktos ma?
K_P
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3

Podsumowujac, za taka cene jak najbardziej polecam!!!


Zapmniałeś tylko dodać, że jest cholernie ciężki. Waląc zamkniętym można ogłuszyć duże zwierzę (zaleta 8) ) ale kieszeń marynarki to wyciąga dość mocno.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3
Tak o tym nie wspomnialem. Dla rownowagi podam tez wade: brak latch gate, czyli jakiegos mechanizmu, ktory blokowalby zaczep przed zderzaniem sie z ostrzem... dorobilbym cos takiego sam, ale skoro noz idzie na sprzedaz, nie bede w nim grzebal...
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3

Zapmniałeś tylko dodać, że jest cholernie ciężki. Waląc zamkniętym można ogłuszyć duże zwierzę (zaleta 8) ) ale kieszeń marynarki to wyciąga dość mocno.


Ale jazda, hehehe ja nawet nie pomyślałem, że może być lżejszy :lol:
Codziennie człowiek się czegoś nowego uczy...
Jak dla mnie to waga jest OK, bo to nie jest nóż do marynarki :wink: prędzej do kamizelki taktycznej, było nie było na pewno się nie złoży podczas cięcia 8) A i w pochewce na pasku nie czuć go wcale.

Co dobraku latch gate to faktycznie duża wada :cry:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3
Ja niestety nie wypowiem sie jak sie nozem macha, bo przez brak latch gate nie chce rozwalic ostrza, tym bardziej ze juz sie znalazl na noz kupiec :)
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Podziwiamy balisongi part3
Tak w uzupełnieniu informacji na temat balków od Benchmade`a: niestety zaprzestano już produkcji modelu 42SS wykonanego ze stali D2 :(
Tatoine
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024