Skocz do zawartości


Zdjęcie

Furia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia
No ba była super :) ))
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia
Ja kiedys w pierwszej klasie podstawowki jak sie bilem na nibyu z kolega to on mnie udezyl lekko w klatke piersiowa a ja wpadlem w straszliwy gniew i jak on chcial mnie udezyc to zlapalem jego reke i ugryzlem z calych sil :? kolega teraz mamy po 18 lat i jestesmy dobrymi kuplami ma dodzisiaj blizne :) i zawsze mi to wypomina :cry: a teraz razem trenujemy od niedawna kickboks i on chce sie zemscic za 1kl podstawowki :cry: :cry: :cry:

i jak podobala sie wam moja opowiesc ?? :roll:
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia
". Ja bazuję na fakcie, że człowiek w stanie szału wyzwala 90% energii. Normalnie dobry sportowiec pracuje na 60%. Pobudzając wydzielanie adrenaliny, ze zwykłego człowieka można zrobić Tarzana. A więc nie poprzez ćwiczenia gimnastyczne, a przez tę eksplozję psychomentalną. Doprowadzenie do sytuacji, że ktoś będzie walczył. Może mieć złamane żebra, nogę, rękę, i będzie szedł dalej. "

To jest cytat z wywiadu z Dr Andrzejem Brylem, tworca BAS 3. Link pojawil sie w watku w podforum COMBAT. I jak ustosunkujecie sie do tego ??
Wiem ze Dr Bryl to postac kontrowesyjna, sam niewiele o nim wiem, ale chyba taki fachman wie co mowi.

A teraz moja refleksja.
Piszecie ze podczas realnej walki furia zabija chlodne myslenie, strategie itp. Przeciez realna walka, wogole sytuacja zagrozenia zdrowia bardzo czesto eliminuje, albo znacznie przytepia te aspekty. Dlatego sztuki walki cwiczy sie tak dlugo i mozolnie zeby wytworzyc odruchy. Np adept w dobrej sekcji taekwon-do nie powinien myslec o trzymaniu dobrej gardy. Zaraz na poczatku walki rece powinny mu sie automatycznie przyklejac do mordy i powinien je trzymac nawet w 323 rundzie kiedy jego mozg juz dawno sobie odpuscil.

Mysle ze kiedy czlowiek ma wyrobione dobre odruchy, tak ze nie musi sie koncentrowac na tym zeby jego cios byl poprawny technicznie, to furia, berserk i totalna kurwica jest jak najbardziej OK.

oka, dosc biadolenia :D

pozdrawiam
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia
Ale z was nerwusy :twisted: :wink: :twisted:

Ja tez mialem pare razy "nerwa"
Najgorszego w 1 kl LO jak bilem sie z kolesiem z 4kl.
Lalem go tak dlugo az nie upadl a potem kopalem, a jeszcze puzniej zaczalem udezac jego glowa o chodnik :? :( Troche mnie ponioslo, on stracil przytomnosc na jakis czas i balem sie ze pujde do kryminalu.
Z innych sytuacji kiedys na wiankach sie z kolesiem lalem. Raz go nap... potem on chcial rewanz a ja nie moglem odmowic bo to niehonorowe :wink: i lalem go w parterze tak dlugo az nie zaczal zebow wypluwac, mial cos z nosem, lukiem brwiowym. Ja skonczylem z reka w gipsie bo malem tak piesc obita.

A co do furii to 1:1 trzeba walczyc na chlodno, ale juz 1:2, 1:3 itd. jesli dojdzie do walki a nie spierdalamento to trzeba byc jako zwierz nieokieuznany.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia
moze topic troche stary ale chce mi sie dopisac

jak juz masz swoje techniki dobrze wyrobione
to nawet jak ci zabraknie chlodnego myslenia
to i tak je wykonasz
ja jakbym wpadl w taka furie wiem ze strightblast
pozniej zlapac za karczycho i sadzic glowki i kolanka i lokcie
ale to juz musi byc odruch
no chyba ze strach cie sparalizuje i reka nawet nie bedziesz w stanie ruszyc

poztym taka dawka adrenaliny to calkiem dobry boost jak masz wiecej niz dwoch na karku(dopiero na nastepny dzien bedzie wszystko bolec)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia
Dobrze Chrystianek gadasz...Wyczuwam jakas pokrewna dusze w Tobie? Nie cwiczyc czasem JKD i to wersje z PFS? 8)

Furia jest dobra rzecza w zwarciu. Jednak musi to byc rzecz kontrolowaana. Tzw "killer instynkt". Gdy jestesmy w dalekim dystansie to luzik, myslenie i walka na "zimno" aby moc szybko ocenic kiedy np jest otwarcie lub kiedy zastartowac do straightblasta. Jak juz jestesmy w zwarciu to taka kontrolowana furia przy rozdawaniu glowki, kolan i lokci jest wskazana.
Jednak musi to byc kontrolowany odruch. Tak jak gaszenie i zapalanie swiatla. Potrafie byc spokojny i nagle potrafie wlaczyc sie w tryb killer instynktu a potem znowu zimny. Ciezko jest takie cos wypracowac, jednak sa pewne metody i niektorzy ludzie to potrafia... 8)
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia
heheh....Niedziel , ta walka miala jakies konkretne podloze .....czy tylko taki school fighting? bo ja pamietam kumpel bedac 1 klasie zglebil 4 klasiste ale tak doslownie .....bo byl tekst od 4-to "kici kici" a potem w szale poszlo "ja ci dam kurwa kici kici" i kolesia zasypala seria az padl ;)

Jedi only use the Force if you force me... :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia
Pewno ze school fight. Podpuscili mnie na niego a jego na mnie i stalo sie.
Nikt mnie nie kocil w szkole, a juz po tej akcji to wogole nikomu d glowy to nie przychodzilo.

Furia kontrolowana - teraz po wielu walkach na ulicy i treningach moge powiedziec, ze kontroluje sie/ja coraz lepiej.

Pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia
Szczerze to na ulicy rzadko kiedy można opanować emocje. Gniew i co za tym idzie często furia jest częścią obrony twojego organizmu przed zagrożeniem. Niewyobrażam sobie strzaskać kogoś "na zimno" po czym przeanalizować błędy i pójść do domu. Zazwyczaj jak coś się dzieje to człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy, że zachowuje się jak zwierze.
Taki off-topic, dzisiaj przez 5h szukałem pewną grupkę menelitów aby z jednym się ustawić, lecz jak to bywa tylko mnie stopy od chodzenia bolą.
Zmierzam do tego, iż mimo, że wiedziałem po co go szukam i jak to się skończy, wciąż czułem przyśpieszone bicie serca(choć już troszki przeszedłem w życiu). Tak więc pewnych rzeczy się nie da opanować.
Gniew oznaką słabości??? czy można nie być wkurwionym na kogoś kto nastaje na twoj ezdrowie lub życie ????
Chyba, że mówimy o kolejnej szlachetnej daleko wschodnej .....bla bla bla....
99% ludzi którzy rozumują w różnych śmiesznych kategoriach NIGDY nie mieli okazji zakosztować reala. Zazwyczaj to pięknie mówią o irównie pięknych ideałach(lojallność, honor) a gdy ktoś im na głowę nastra to nawet słowa nie powiedzą , lub gdy kumpel się komuś narazi i ma obiecany wklep to nawet się niepofatygują mu pomóc.
Zero szacunku dla takich.
  • 0

budo_flametong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia
przed zawodami trener zawsze nas wkurza jak tylko morze wtedy jak sie wyjdzie do goscia w takim stanie to po prostu sie go lamie psychicznie... a poza tym wazne wazne zeby umiec stlumic ten gniew w odpowiedniej chwili
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia
A ja powiem tak: furia i agresja do pewnego poziomu są bardzo pożądane i ZALECANE. Ale całkowita utrata kontroli - to błąd - walka zamienia się w bezradną młóckę na oślep - treningi na nic :)

"Niewyobrażam sobie strzaskać kogoś "na zimno" po czym przeanalizować błędy i pójść do domu. "

Ja sobie wyobrażam :)

A gniew nie jest oznaką słabości - BREDNIE, dokładnie tak Vercengetoryx...
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia
Ja postrzegam gniew jako rodzaj bitewnego amoku, nie chodzi o to aby jakoś specjalnie wzbudzać w sobie nienawiść aby bardziej gościa uszkodzić.
Po za tym ciekawi mnie jak można podczas walki zachamować emocje. Przy takiej ilości anrenalinki we krwi bardzo trudno jest zachować się spokojnie podczas walki. No chyba Combacie, że twoim trenerem jest mistrz joda a oponentów to ty siłą woli kruszysz :wink: :)

Pozdrowionka for all
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia
Spójrz choćby na zwierzęta(poniekąd my też nimi jesteśmy) Gdy walczą np. o terytotium lub o samice. Ich walka jest bardzo żywiołowa, ostra często odnoszą rany a nawet giną. Po prostu słuchają się instunktu samozachowawczego, który my trakże mamy. Prawdą jest, że jesteśmy go bardziej świadomi od reszty zwierząt i potrafimy nad nim częściowo zapanować. Tak więc skoro szał, furia, amok idt. są naturalne w sytuacji ekstremalnej dal zwierząt to dlaczego należy się ich wypierać będęc ludzmi. Oczywiście należy nad nimi panować ale nie wolno ich tłumić. Takie jest moje zdanie, jeśli ktoś ma inne to niech napisze krytyke mojego myślenia a nie mnie(vide:BREDNIE)
:!:
Pozdrówka for all
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia

Takie jest moje zdanie, jeśli ktoś ma inne to niech napisze krytyke mojego myślenia a nie mnie(vide:BREDNIE)
:!:


A tu się nie zrozumieliśmy. W poprzednim poście przyznałem Ci rację :drinking: (że gniew nie jest oznaką słabości - tylko naturalną reakcją!)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia

Ja postrzegam gniew jako rodzaj bitewnego amoku, nie chodzi o to aby jakoś specjalnie wzbudzać w sobie nienawiść aby bardziej gościa uszkodzić.


W szkoleniu krav-maga uczy się wyzwalania agresji. Chodzi o przełamanie strachu i atak: naprzód, naprzód, naprzód!! Nie tyle może żeby bardziej uszkodzić - ale żeby zwyciężyć - nie bać się, nie cofać, atakować.

Po za tym ciekawi mnie jak można podczas walki zachamować emocje. Przy takiej ilości anrenalinki we krwi bardzo trudno jest zachować się spokojnie podczas walki. No chyba Combacie, że twoim trenerem jest mistrz joda a oponentów to ty siłą woli kruszysz :wink: :)


Zależy jaka to walka :) (patrz sparingi w różnych sekcjach - tam masz zupełnie inne nastawienie - nieprawdaż? 8) )

Da się... Kiedyś jednego gościa całkiem "na zimno" potrzaskałem samymi kopnięciami.
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia
W takim razie respekcik dla Ciebie i innych ludzi wiedzących na czym polega słodycz reala. Przynajmniej jedna osoba nie stara się dorobić filozofi do srania. Dosadnie, lecz trafnie.
Co do sparingów to racja(choć raz miałem solidne tętno gdy trener ustawił mnie z prawie 100kg judokom)
Jeśli kiedyś będziesz miał zamiar na jakieś seminarium Kravki jechać to daj mi znać. Ciekaw jestem jak by wyglądał nasz sparing(krótki i widowiskowy :wink: )

Jeszcze raz respekcik i pozdróka for all
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia

Co do sparingów to racja(choć raz miałem solidne tętno gdy trener ustawił mnie z prawie 100kg judokom)


No zdarzają się wyjątki :wink:

Jeśli kiedyś będziesz miał zamiar na jakieś seminarium Kravki jechać to daj mi znać. Ciekaw jestem jak by wyglądał nasz sparing(krótki i widowiskowy :wink: )


Hehe -a określ swój staż, dotąd trenowane SW etc. :) (chyba, że w którymś poście to jest - to linka).
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia
hmmm...w walkach no rules rzadko widac, zeby kogos brala qłfica... :lol:
  • 0

budo_miszczu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia

heheh....Niedziel , ta walka miala jakies konkretne podloze .....czy tylko taki school fighting? bo ja pamietam kumpel bedac 1 klasie zglebil 4 klasiste ale tak doslownie .....bo byl tekst od 4-to "kici kici" a potem w szale poszlo "ja ci dam kurwa kici kici" i kolesia zasypala seria az padl ;)

Jedi only use the Force if you force me... :)

:rofl: hahaha, najlepszy post jaki dzisiaj przeczytałem :rofl:
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Furia
jak siegne wstecz pamiecia, to kiedys trenowalismy w podstawowce zapasy - wlasciwie to robilismy kanapy itp na przerwach :D Raz kolega po tym jak muz robilismy masarz serca wpadl w takis zal, ze az uciekac musielismy :lol: Spokojny chlopak byl, ale jak sie wkur.. to dopiero bylo..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024