Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kontuzje Kontuzje kontuzje ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...

ee.. no tak jest z reguly, ze to tori dostaje..
:oops: trzeba byc bardzo zdolnym uke, zeby pociac sie nozem, ktory trzyma sie w rece :) :) :)


upssssss
mialem napisac:

"pamietam, pamietam... raz to nawet uke sie pocial"

hehe, to ze tori po lbie dostaje to nic nowego, ale ta sprawa z uke o wysokim stopniu to bylo niezle... 8)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...

a poziom tez sie podniosl.. chiba :) wiesz.. wszystko idzie do przodu.. moze ci co widzieli tych co sie pocieli ucza sie na ich bledach i o to chodzi :)


a moze to ci co atakuja ucza sie na bledach tych pocietych i juz tak ostro jak dawniej nie jest :?

niemniej jednak coraz lepiej chopakom idzie :) idzie staz teraz 23, 24 listopad.. kolejne egzaminy na dana.. bedzie na co popatrzec a ja juz gaziki do apteczki zbieram :) :)



a kto zdaje :?: (jesli moge zapytac)
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...
poszlo na priva :)

ja mam dosc tego wyrostka.. kufa chyba nie bede mogl na staz przez to kurestwo jechac :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
  • 0

budo_gakusei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...
Kontuzje, no ... zdazaja sie otarcia, skrecenia kostki, naderwania sciegien itd. Na sekcji zlamania nie widzialem jeszcze - do zeszlego wtorku kiedy to podczas cwiczenia wysokiego padu przez wlasna nieuwage spadlem na wlasna reke, nawet nie zdazyla chrupnac. Zlamana jest pierwsza kosc kciuka (ta blizej nadgarstka), zagipsowali mi przedramie i wiekszosc dloni ale zlamanie jest na tyle paskudne ze kosci sie rozchodza - odlamy sa sciagane przez miesnie w rozne strony i bez drutowania sie nie obejdzie, a to znaczy jakies 6-8 tygodni z glowy :( Jakos tak kurka jest ze cwiczy sie bez kontuzji dlugi czas a jak juz sie trafi cos to takimi komplikacjami ze glowa boli. A jutro i pojutrze jest staz .... cholera. Z wysokim padem nie sadze zebym sie kiedys polubil.

Grzesiek
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...
oho! grzesio zaszalal :) mnie nie ma na sekcji to odrazu ludzie rece lamia.. do czego to doszlo :P
a tak na powaznie to lecz sie lecz :) i zdrowiej nam szybko.. kuchikaiten ukemi czeka :D a jak ja wroce i przypadkiem trafie na ciebie to nie bedzie zlituj sie :) )
(musialem kogos postraszyc.. chory jestem noo :) )

brakuje mi moich ukochanych treningow.. :roll: mm :cry:
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...

Z wysokim padem nie sadze zebym sie kiedys polubil.


a co to wysoki pad? tzn. leciz na 1.5m w gore :?: nie rozumiem :?
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...
w naszym zargonie wysoki pad to uchikaiten ukemi (czy jak to tam sie pisze) czyli taki .. no .. fruu taki normalny :) taki z przerzuceniem nog nad glowa, bo poczatkujacy robia sobie kolyski, co u nas jest nazywane padem ichi, albo tachi ukemi.. (rolling) i dla poczatkujacych duzym przelomem jest, kiedy zrobia swoj pierwszy WYSOKI PAD.. hehe pamietam jak to ze mna bylo :)
  • 0

budo_gakusei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...

a co to wysoki pad? tzn. leciz na 1.5m w gore nie rozumiem


Mniej wiecej. To pad po rzutach w pozycji stojacej wiec czasem leci sie dosyc szybko i wysoko, a w mate udarza sie ze sporym impetem :) Dopiero sie go ucze, a wlasciwie uczylem ... szczegolow technicznych nie jestem w stanie podac bom zbyt zielony jeszcze w temacie tego rzutu, Pedro help ! :)

Grzesiek
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...
Chodzi o pad po kote-gaeshi np???
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...
ale to nie yoko-ukemi? czy tak? czy jak? :)
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...
W zasadzie wszystkie nazwy dotyczą tego samego padu, spowodowane są różnicą w stylach i szkołach aikido jakie szanowni przedmówcy prezentują.
Ja się jeszcze spotkałem z nazwą: zempo kaiten ukemi :)

S.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...
heh, u nas sie mowilo "twardy pad" :)
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...
no twardy, wysoki jeden kit :)
yoko-ukemi to tak jakbys sie jak kloda przewrocil w bok.. a ten wysoki to taki oko, tylko ze z fikolkiem :) hehe co wam bede tlumaczyl wiecie o co chodzi :)

smail no dokladnie :) taki jak po kotegaeshi.. wysoki i twardy :) )
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...

Kontuzje, no ... zdazaja sie otarcia, skrecenia kostki, naderwania sciegien itd. Na sekcji zlamania nie widzialem jeszcze - do zeszlego wtorku kiedy to podczas cwiczenia wysokiego padu przez wlasna nieuwage spadlem na wlasna reke, nawet nie zdazyla chrupnac. Zlamana jest pierwsza kosc kciuka (ta blizej nadgarstka), zagipsowali mi przedramie i wiekszosc dloni ale zlamanie jest na tyle paskudne ze kosci sie rozchodza - odlamy sa sciagane przez miesnie w rozne strony i bez drutowania sie nie obejdzie, a to znaczy jakies 6-8 tygodni z glowy :( Jakos tak kurka jest ze cwiczy sie bez kontuzji dlugi czas a jak juz sie trafi cos to takimi komplikacjami ze glowa boli. A jutro i pojutrze jest staz .... cholera. Z wysokim padem nie sadze zebym sie kiedys polubil.

Grzesiek


Nie moge sobie wyobrazic,jak robiac taki pad polamales reke i to w okolicy nadgarstka.Bardzo wspolczuje,analizuje takie przypadki,aby przewidziec ewentualne kontuzje.
Nie wiem czy dobrze zrozumialam,dzis na treningu pogadam o tym ze Smailem.
Ja sama od ponad pol roku odczuwam kontuzje barku po padzie,ktory nazywamy szybkie yoko.To tak jak by ktos cie podcial,nogi leca do gory,spadasz na gorna czesc plecow,oczywiscie amortyzyjac upadek reka,bylam zdenerwowana i spieta,naderwalam miesnie obreczy barkowej.
Kiedys sie na ten temat rozpisywalam.
  • 0

budo_gakusei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...
Ten wysoki pad czy twardy czy yoko czy jak tam chcecie :) amortyzuje sie rowniez uderzeniem reka. Poprawnie wykonany pad konczy sie tak ze upada sie obok swej reki i nic sie nie dzieje. Niestety pad ten jest dla mnie dosyc trudny do nauczenia, moze to wina psychiki ktora nie pozwala mi poprawnie wybic sie na tyle mocno i wysoko zeby zrobic przewrot w powietrzu i pasc w kierunku w ktorym trzeba w nabezpieczniejszy sposob. Trudno mi powiedziec w ktorym miejscu zrobilem blad, skonczylo sie jednak tak ze upadlem na reke ktora amortyzowalem upadek ... zamortyzowala swietnie ale nie do konca tak chcialem to wykonac. Wlasnie wybieram sie do szpitala na kosciuszki gdzie we wtorek gips mi zalozyli, bo od wczoraj wystajaca czesc dloni strasznie mi puchnie, obawiam sie ze gips zalozony jest za ciasno i puchniecie to efekt problemow z krazeniem w dloni, tak mi sie wydaje, nie znam sie na medycynie - nie jest to na pewno obrzek spowodowany zlamaniem - ten jest w innej czesci dloni ;) Bylem tam juz wczoraj po pracy to odprawili mnie z kwitkiem bo nie mialem ze soba karty informacyjnej ktora dostalem we wtorek, ciekawe co dzisiaj wymysla, moze jak dostane martwicy to bedzie im latwiej mnie kurna wyleczyc ! :evil:

Grzesiek
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...
Zawsze twierdziłem, ze aikido jest relatywnie mało kontuzjogenne na tle innych SW. Ale chyba musze zmienić zdanie pod wlywem przeczytanych postow oraz wlasnych obserwacji.
Z tym, że jedna uwaga: zawsze trafią się tacy zawodnicy, którzy dłubiac palcem w nosie złamia rękę w łokciu i nadgarstku :) :crazyeyes: Np znam kolesia, który jak piorunochron przyciąga nieszczęscia. A to sobie własnym kolanem podczas padu rozkwasi kinola wbijając przy tym elegancko okularki we własna twarz i fundując niewielki wstrząs mózgu, a to mu ktoś zrobi szkła kontaktowe z patrzłek bo za wolno schodził przy godan tsuki :lol: Typowy przykład Jonasza zbierającego wszelkie nieszczęścia. Wystarczy taki jednen na dojo i reszta może spokojnie ćwiczyć :lol: :lol: :lol: Mam nadzieję :oops: A co do case to raz widziałem goscia co przy irmi tenkan skręcil/ złamał nogę w kolanie bo zpomniał obrócić stope wokół której wykonywał zwrot 8O 8O 8O
  • 0

budo_tommy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...
Hmm? Jeśli chodzi o kontuzje to muszę powiedzieć, że poważniejszych nie miałem. Zdarzało się wybić mały palec u nogi, nadwyrężyć bark, dostać w nos. Wszystko zależy od tego jak ćwiczymy, jeżeli uważamy podczas treningu to nie powinno się nic wydarzyć, trzeba się skupić na konkretnej technice. Kontuzji można się też nabawić ćwicząc z brutalnym partnerem. belzebub :balisong: :nie_powiem:
Miłego treningu !
  • 0

budo_lara van der croft
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:opolen

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...
Heh, jestem kontuzjowana własnie to sie wypowiem... :)
osobiście miałam mocno stłuczony duży palec u nogi, same stopy poopcierane nieziemsko, łokieć mnie bolał (hmm, jeszcze boli) po dźwigniach jednego kumpla, i mam naderwane ścięgno w stopie (zapakowane w gips, który ściągają mi dzieź przed stażem na którym miałam zdawać...;), i to przy tym samym facecie :)
niefart po prostu belzebub
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...

....podczas cwiczenia wysokiego padu przez wlasna nieuwage spadlem na wlasna reke, nawet nie zdazyla chrupnac. Zlamana jest pierwsza kosc kciuka (ta blizej nadgarstka), zagipsowali mi przedramie i wiekszosc dloni ale zlamanie jest na tyle paskudne ze kosci sie rozchodza - odlamy sa sciagane przez miesnie w rozne strony i bez drutowania sie nie obejdzie, a to znaczy jakies 6-8 tygodni z glowy :( ...
Grzesiek


Czlowieku 6-8 tygodni to Ty z drutami w łapie chodzic będziesz.... :robot:
o Aikido zapomnij na jakieś 4 mies....
Mam kolesia który przez nadgarstek pozegnał się z matą na pół roku!! 8O

....a co to wysoki pad? tzn. leciz na 1.5m w gore nie rozumiem


Czy 1,5 metra to wysoko? 8O Jak szybować to 2 metry...!!! :?

No a tak na koniec to:
Bez krwi nie ma efektów....
musi boleć bo inaczej nie docenimy tego co robimy...

  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kontuzje Kontuzje kontuzje ...
hmm problemy z rekami , co? juz kiedys o tympislem btw lokcia pasqdy...
Problem tkwi gdzie indziej . Mianowicie w ataku.
Wiekszosc instrukorow nie uczy poprawnego ataku, dynamiki itd. Calego ruchu do przodu. Nie isnieje w wielu sekcjach. efektem tego uke atakujac juz mysli jak sie przewrocic. A niech tori zmieni odrobuine tempo techniki albo sama technike to juz klops. Opisujecie np. prece nog, ze sie upada i amortyzuje reka pad. Nop fajnie.. tylko to do neiczego nie zmierza.. Co bedzie gdy macie w rekach jo, lub bokken ? pad wam nie wyjdzie? Nie ma takich padow? Moze rzucicie bron w powierzu ? chyba nie :-))
Nogi ? a co to kogo obchodzi.. ? I tak spadna kiedys na ziemie. :-))
juz pislaem kiedys ,ze najbezpiecziejsze miejsce do padania to lopatka.. Nie bark.. bo sie zlamie..
Moze tak.. poprobujcie wykonanie szybkiego padu (yok-ukemi) bez uzycia rak.. moze zrozumiecie,ze mozna w ten sposob i jest to bezpieczniejsze..

Aiki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024