Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie
Ogromnie jestem ciekaw waszych opinii i wrażeń po stau z Tissier. Dla mnie kosmos. Ten gości nie dość, że jest zdrecydowanie konkretny ( co lubię :P ) to jeszcze ma wszystko tak precyzyjnie poukładane pod kopułą, że miło było go słuchać. Już się cieszę na oglądanie video ze stażu, bo na prawdę jast nad czym pomyśleć. Czy wy też macie podobne odczucia?
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie
a cos wiecej... :?:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie
lubie takich lakonicznych gosci. Ty sie bracie nastukaj w klawiature, a oni zachowaja spokuj wodza 8) . Kto byl wie oczym mowie, a kto nie byl to jak rozmowa o kolorach :lol:
A tak na powage jeszcze trawię i przeżuwam oraz probuję sobie umeblować w Baśce. Stąd maja ciekawaość o wrażenia tych co byli.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie

(...)Ty sie bracie nastukaj w klawiature, a oni zachowaja spokuj wodza 8) (...)


azes sie nastukal... ca. 330 stukniec :)
howgh WODZU (czy jak tam)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie
Siema Labedz,
mam nadzieje ze po umeblowaniu wyjdzie ci wiecej niz 3 zdania na krzyz :wink:

A kto to jest ten facet o nazwisku Tissier? rotfl
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie
Łabędź,
To Baśka też była.... :) :)

Pozdrów ją :D

S.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie

A kto to jest ten facet o nazwisku Tissier? rotfl


Dali mu tylko 7 przed Danem bo nie jest żółty.... hehe dziecko

Tak prawdę mówiąc to z moich obserwcji na rynku (i w realu i na vidio) To Tissier jest nielicznym ludkiem, który wykonuje swoje aikido zajebiście szybko i silnie. Uke sa dosłownie wbijani w tatami, a półap lotu siega metrów... Szybkość i dynamika jest oszałamiająca i dosłownie prawie nieosiągalna przez naszych.
Dlatego cenię to co robi i jak to robi.
Niestety w tym roku nie widziałem typka osobiście, ale moja nadzieja w Was.... POMOŻECIE? dajcie jakąś wieksza relację...bo na video to dopiero gdzieś za 2 tyg zobaczę...

PS mam od groma mpeg-Ow z Tissierem z Gali Budo, więc jęsli ktoś chce to zapodam na e-mail... :wink:
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie
Jak ktoś byłby zaineresowany stażami z Tissier i jego uczniami, to mam ze 40 godzin nagranych na video ...
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie
A co do samego stażu, to był on dostosowany do Polskich warunków, czyli był dla ludzi raczej początkujących .... Tissier pokazywał i mówił głównie o podstawach i dla mnie osobiście poza wyjazdem do Krakowa i spotkaniem z moim nauczycielem ten staż nic nie dał - zresztą jak to już pisałem o spędach federacyjnych ....
Im bliżej Francji i Paryża tym staże są bardziej zaawansowane... a najbardziej zaawansowanym stażem jest staż kwietniowy, który trwa tydzień i zjeżdża się tam cała śmietanka europejskiego aikido ....
Niejednokrotnie ćwiczy się z ludźmi 6,5,4 dan : )
Osobiście polecam :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie
No ladnie Wallace, odebrales ostatnie zludzenia Labedziowi, no i teraz co on pocznie? jak i co bedzie cwiczyl? przestraszony
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie
Teraz to mu tylko zostało oczekiwać przyjazdu Wielkiego Wodza zza wielkiej wody ...... :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie

Teraz to mu tylko zostało oczekiwać przyjazdu Wielkiego Wodza zza wielkiej wody ...... :)


nooooo nieeee wiem czy on sie tym ucieszy.......hmh....Labedz, to jak to jest?
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie

Teraz to mu tylko zostało oczekiwać przyjazdu Wielkiego Wodza zza wielkiej wody ...... :)


nooooo nieeee wiem czy on sie tym ucieszy.......hmh....Labedz, to jak to jest?


Przyjazd wielkiego wodza jest zawsze mile widziany. My po prostu lubimy skalpować czerwonoskórych :P A zwlaszcza tych co maja praktyke wsród drwali Kanadyjskich - tych jeszcze wciągamy na pal który sami sobie strugają :D :D
Co do Wallcea to tylko pogratulowac samopoczucia. Czyzby kolejny lokalny mistrz nam rozkwitał. Techniki dla początkujących - to dobre 8O . To że ktoś pokazuje i analizuje ikkyo i inne znane techniki nie jest równoznaczne z treningirm dla początkujących. Liczy się:
a0 sposób przekazu
B) szczegółowość instrukcji
c) kompatybilność wszystkich elementów, które w przypadku ChT układają się w system spójny logiczy przyjemny dla oka - bez garbienia się i walenia sylfidy, a jednocześnie bez pytań o to co Tissier nazywa application :wink:
Jeśli to wszystko wiedziałeś to gratuluje A może zmeczył cieKraków i jego uroki i rzuciało się na oczka :lol: [/list]
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie

(...)Ty sie bracie nastukaj w klawiature, a oni zachowaja spokuj wodza 8) (...)


azes sie nastukal... ca. 330 stukniec :)
howgh WODZU (czy jak tam)


Czasem wystarczy stuknąć raz a dobrze :) tak jednym paluszkiem jak nieodżałowany G Shoda i w tym kierunku zmierzam :D
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie
Jak już wcześniej pisałem staże Tissier w Polsce są stażami dla początkujących - domyślam się, że widziałeś go po raz pierwszy, bądź drugi dlatego też formułujesz takie opinie ....
Ja go widuje dość często - tak ze 2-3 miesiące w roku kulam się u niego w dojo i na jego stażach, a poza tym ćwiczę u jego uczniów ... 8)
Mogłem Ci nawet przed stażem powiedzieć co Tissier zrobi i jakie będą techniki ... a nawet jaki rzuci żarcik i do kogo puści oko :lol:
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie
Wallace,
to chyba się nudzisz na tych stażach......
Sugerujesz, że Christian puszcza oczko do ciebie :) , ty to szczęściarz jesteś :oops:
A skoro uważasz się za jego ucznia jak mniemam, to mam jedno pytanie.
Czy zauważyłeś jakieś zmiany w jego technice przez ten okres kiedy uczysz sie u niego? Chodzi mi o uwagi o np. takie elementy jak: inne podejście, pozycje, kierunki działania itp.

S.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie

Jak ktoś byłby zaineresowany stażami z Tissier i jego uczniami, to mam ze 40 godzin nagranych na video ...


pytanie tylko w jaki sposob bys to udostepnil :)

Czasem wystarczy stuknąć raz a dobrze :) tak jednym paluszkiem jak nieodżałowany G Shoda i w tym kierunku zmierzam


no jasne... hmmm ale to byla magia i sie nie ma co ludzic, magia z pomoca uke, a jak zmiezasz w tym kierunku to najprosciej przez Yoshinkan mysle, po co sobie glowe zawracasz Tissier Sensei :wink:
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie
LM : Jak jesteś z Wawy, to nie będzie problemu (pożyczę Ci), a jak z poza to możemy umówić się tak, że ja Ci przegram ze 2 kasety i wyśle ... a Ty mi zwrócisz kasę za kasetki ...
A jak Ci się spodoba, to wyślę Ci następne ...
Snajper: Napiszę wieczorkiem, bo teraz nie mam specjalnie czasu
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie

domyślam się, że widziałeś go po raz pierwszy, bądź drugi dlatego też formułujesz takie opinie ....

Mogłem Ci nawet przed stażem powiedzieć co Tissier zrobi i jakie będą techniki ... a nawet jaki rzuci żarcik i do kogo puści oko :lol:


Ad1 No stary pojechałes po bandzie :balisong:

Dla informacji Tissier widziałem pierwszy raz w 1998 roku. Potem mialem okazje cwiczyc u niego kilka razy lacznie z pobytem w jego dojo przez ponad 2 tygodnie. Zawsze byl dla mnie autorytetem ale uwazam, ze to co robi ostatnio znaczaco odbiega od moich oczekiwan (na jakis czas stracilem go z oczu jak i cale aikido :roll: ) Byc moze dla ciebie - niemal uchi deshi :lol: to norma ja jednak bylem oczarowany 8O i zainspirowany :idea:



Ad2 czy sugerujesz ze jest wyrachowany i odwala masówę powielając grepsy? Nawet jesli tak, to 1. robi to przekonujaco 2. wcale mu sie nie dziwe przy tej ilosci stazy i podrozy
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia po staży z Ch.Tissier w Krakowie

no jasne... hmmm ale to byla magia i sie nie ma co ludzic, magia z pomoca uke, a jak zmiezasz w tym kierunku to najprosciej przez Yoshinkan mysle, po co sobie glowe zawracasz Tissier Sensei :wink:

Eee, czasem wystarczy trafic paluszkiem w oczko temu misiu i tu nie ma zadnej magii :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024