Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strojenie Berimau


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_rogaty
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Strojenie Berimau
Czesc

Czy wiecie jak powinny byc nastrojone poszczegolne berimbau: GUNGA, MEDIA i VIOLA. Czy powinny byc zachowane pomiedzy nimi odpowiednie zawsze takie same interwaly? Czy moze jedna od drugiej ma sie po prostu roznic jakakolwiek wysokoscia, ktora pozwolilaby nam stwierdzic, ze ta najnizej nastrojona do GUNGA, a ta najwyzej to VIOLA?
Potraficie mi powiedziec jaka jest roznica w dlugosciach tych instrumentow?

--
Pozdrawiam
Rogaty :?:
  • 0

budo_capomajor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice ADG

Napisano Ponad rok temu

Re: Strojenie Berimau
mnie sie zdaje ze to nie tlko chodzi o dlugosc kija a o wielkosc kebasy(sorki za bledy ale nie wiem jak to sie pisze). Przeciez to glownie od niej zalezy jaki dzwiek wydaje berimbau.(moze sie myle) :P
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Strojenie Berimau
Capo Major ma racje , im większa cabasa tym dźwięk jest niższy .
Jeżeli chodzi o różnice między instrumentami to muszą być takie aby każdy berimbau mógł spełniać swoją rolę czyli:"Berimbau gunga nadaje rytm i tempo muzyce, podtrzymuje przez cały czas podstawowy rytm. Berimbau medio podtrzymuje podstawowy rytm ale przeplata go różnymi wariacjami muzycznymi, natomiast viola specjalizuje się praktycznie wyłącznie w wariacjach i przejściach, pomija niemal zupełnie podstawowy rytm."
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024