Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwarcie(o w morde)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_sidd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)
Nie nie jestem twooj,na szczescie na tyły uwarzac nie musze bom tchoorzem nie zalatuje hehehe w przeciwienstwie do ciebie.Ciekawe ile ralnych wpierdoli dostałes?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)
Będzie tu spokój czy nie? Bo jak nie, to zaraz zawołam kolegów moderatorów forum Karate. :D
  • 0

budo_sidd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)
Spokojnie slaszysz jush złozyłem prosbe o zamkniecie topicu
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)

Bańka dobra choc mooj qmpel miał odbicie zebow takiego goscia ktoremu strzelił.


Kurde przecierz bańka niesluzy temu zeby atakowac przeciwnika w zeby tylko zeby rozwalic luk brwiowy ewentualnie nos.

Apropo banki ostatnio kumpel opowiadal mi jak na weselu jakis koles go chcial banką poczęstować. Kumpel jest niski i tylko lekko schylił głowe w dół. Skonczylo sie na tym ze kumpla czoło bolało a tamten mial cały luk brwiowy rozwalony i krew mu leciała niemilosiernie.
Trzeba terz wiedziec jak, gdzie i czym uderzyc !!!!!!
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)

Nu własnie macie jakies pomysły co do tego.Kiedy walczysz z dosyc silnym leszczykiem ktory co chwila przyciska cie do sciany i pierze krotkimi pod żebra, od razu mowie że nie ma mozliwosci dystansowania go uderzeniami ani odksokami bo mało mijesca a koles jedno czy dwa na korpus i twarz przyjmie bez zajakniecia.Jakies pomysły? Jakies techniki ?
Jak myslicie?


SIdd zadales dos problematyczne pytanie gdyz zastosowanie obrony zlezy od konkretnej sytuacji. Jest taie powiedzienie ze nawet herkules dupa kiedy wrogow kupa i to jest prawda, jedn przeciwnik - ok, dwoch to juz powazny problem czasem nie do rozwiazania a trzech to juz kaplica.. tyle ze nie wiemy co robi pozostala ekipa kiedy przeciwnik ciebie przyciska do sciany o oklada krotkimi po zebrach....

W takiej sytuacji nie ma gotowej recepty step by step jak sie obronic ani tips&tricks of selfdefence. Wyjscie musi buc jedno musisz byc brutalny jezeli jest kilku napastnikow zmasakrowac przeciwnika nr 1 reszta raczej sie wycofa, tyle ze do tego trzeba miec sile i umiejetnosci. Nie podam ci gotowej recepty bo to nie ma sensu gdyz nie mam zielonego pojecia jak to wygladalo, jak byli ustawienie przeciwnicy.

Powiem ci jedno jak przeciwnik ciebie lal po zebrach trza bylo go w morde lac lokciem, ewentualnie zlapac za grdyke czy mnigdalki i cisnac, wepchac palucha w oko czy cos takiego.....bo kopanie z kolana gdy sie jest pod sciana to troche trudna sprawa gdyz nie ma sie jak zamachnac....
Piotrek
  • 0

budo_qwer123qwer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)
a ja a sie nie beda mądrzył ale mojego kumpla co chodzi na tajski 2 lata 4 gości w liceum chciało w kiblu włożyć mu głowe do kibla :twisted: i jak sie ni9efortunnie okazało to tak gościowi lowkicka na kolanu przymierzył że tamten 1,5 miecha w gipsie chodził :P a pozostałych 3 uciekło, nie polecam bo kumpel miał w sumie przejebane, ale zawsze jakaś alternatywa :)
  • 0

budo_grizz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zawoja(wolne) i Piekary k/Krakowa (dni szkolne)

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)
czym mu tego lowkicka zasadził :?: Muszlą :?: :twisted:
  • 0

budo_qwer123qwer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)
no raczej lowkicki sie kopie goleniem, a gościu który dostał to chyba nie miał prawidłowej pozycji :D bo jakby stał na ugiętych nogach to by tak nie skończył
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)
W opisanej sytuacji proponuję zejście w doł (kucnięcie albo przyklęk - z ochroną głowy) i walnięcie w jaja albo wejście w nogi jeśli nie dosięgniesz jaj.
Zasadniczo skoro gościu ma zasłoniętą głowę to trzeba atakować jaja i kolana.
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)

Powiem ci jedno jak przeciwnik ciebie lal po zebrach trza bylo go w morde lac lokciem, ewentualnie zlapac za grdyke czy mnigdalki i cisnac, wepchac palucha w oko czy cos takiego.....
Piotrek


No nareszcie to co lubię. Ja bym jeszcze dołożył dźwignię szczękowo - nosową z zablokowaniem karku. Klient fajnego orła przy tym wywija. Jest to o tyle wredna technika, że można kark ukręcić ale cóż... życie bywa brutalne :D
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)
Myślę że można spróbować zrobić coś podobnego do o soto gari z judo, ostatnio ćwiczyłem z ty że wchodzi się kantem dłoni w podbrudek, jeżeli delikwent nie potrafi padów to może skączyć z poważnym wtrząsem muzgu. Można spróbować
  • 0

budo_mirekl
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Torun

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)
tak czytajac wasze "rady" zastanawiam sie tylko jak odniesc :
"Jak najbardziej o ulicznej" -> do
"Kiedy walczysz z dosyc silnym leszczykiem ktory co chwila przyciska cie do sciany i pierze krotkimi pod żebra".

"stukaliscie" sie kiedykolwiek na ulicy ?
oczywiscie kazdy lobuz uliczny bije w zebra .... (tu jest baaaardzo duzo sarkazmu) ....

od razu ida strzaly na baniak i tyle ....
wiec takie tam gadania o waleniu "krotkimi w zebra" sa bez sensu ...
slowo - jesli ktokolwiek bedzie chial was dziabnac na ulicy - od razu wali w leb ... a nie w brzuch ...

naprawde chcialbym, aby uliczne pajace bily tylko "krotkimi w zebra" .. bardzoooo ....

nie zycze konfrontacji.
pozdrawiam.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)
fajny post.
fajnie jak ktoś z sensem pisze.
fajnie że w toruniu wciąż sensei wilendo uczy realnej walki.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)
Dawno ten post był, ale wciąż proponuję klincz, obalenie i dosiad :) Najskuteczniej będzie, dla wszystkich :)
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)
a to ja chętnie :)
wolę klincz i parter niż żeby jakiś szybki spryciarz w stójce mnie lał po ryju...
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)
zrozumialem ze mowa tu byla o trzech klientach...dosiad??!!
nie badzmy parterowymi szowinistami :) za kark, rotacja, kolano na szczeke, lokiec pociagniecie boczne z dyni ale w parter przy 3 ? to jak kamikadze...
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)
Nie Darek, jeden klient zwany byczkiem był w pierwszym poście sprzed kilku lat :)
  • 0

budo_exkyokushin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)
Kocham karate kyokushin, ale z calym przekonaniem stwierdzam ze jesli dojdzie na ulicy do klinczu miedzy osilkiem choc troszke kumatym a karateka srednim fizycznie to niestety jest ciezko. Polecam cwiczenia pochadzace z muay thai. Opierasz splecione dlonie o kark przeciwnika i ładujesz go kolanem w twarz do momentu az trafisz. Trzeba pamietac o dynamicznym wyskoku i o tym zeby trzymając glowe przeciwnika kierowac ją na kolano po przekatnych. Zlewej strony na prawa noge i odwrotnie. Moze obrazowo tego nieujalem ale jesli trenujesz to zakumasz. Dobra jest rowniez opcja bliskiego kontaktu, kiedy kolankiem mozna obijac nerki przeciwnika. Ale to juz dla zaawansowanych...
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)

Dzieki zanotowalem.A przykład nawinał mi sie jak mnie dopadło paru Boobkoow w toalecie szkolnej jeden sie rzucił i powiem ze własnie używąłem kolan a to mi ksiązkowo nie wychodziło wiec własnie potrzebuje paru opcji dzieki za ta porade z klinczem i glebą

no tak-myslalem o tej opcji powyzej a faktycznie zaczelo sie od jednego byczka :)
a z kolanami to jest czasami troche niebezpiecznie, jak sie trafi na judoke albo zapasnika to przechwyci za nogi gleba murowana...to chyba jest kwestia wyczucia klimatu i tego czym gosc operuje, w wiekszosci przypadkow sa to ludzie przypadkowi nie zwiazani z MA wiec nieprzewidywalni a wtedy kolano jak najbardziej jest wskazane...
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwarcie(o w morde)

Dawno ten post był, ale wciąż proponuję klincz, obalenie i dosiad :) Najskuteczniej będzie, dla wszystkich :)


No mi się najbardziej ten dosiad podoba... zwłaszcza gdy atakującym okazałaby się dziewczyna... :wink: :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024