Skocz do zawartości


Zdjęcie

Molestowanie sexualne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Molestowanie sexualne
Hej
Jak wiadomo molestowanie sexualne ma rozne oblicza i nie wiedziec czemu w Polsce jakos nie przyklada sie do tego wiekszej uwagi mimo ze zjawisko dreczenia psychicznego jest dosc czeste i spotyka kobiety osamotnione w stadzie niewzytych samocow, gdzie slowne docinki na tle powiedzmys exualnym sa dosc czestym zjawiskiem. Wlasnie pisze na goraco tego posta, poniewaz zrobilem co trzeba aby ukrucic podobny incydent jaki mial miejsce na uczelni mojej dziewczyny i mniedzy innymi jej dotyczyl. Proba rozmowy z kims kompetentnym nie przyniosla porzadanego skutku wiec sam zrobiolem z tym porzadke ( Jarek dzieki za nauke ucisku migdalkow ). Jakie sa wasze metody na walke z tym zjawiskiem? Ja zamierzam odwiedzic klienta jeszcze pare razy.
Taki wqrwiony
Piotrek
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Molestowanie sexualne
możesz mu ponaciskać coś więcej niż tylko migdałki, byle to przyniosło pożądany efekt. :twisted: Niestety takich gości jest całkiem sporo i to nie tylko na uczelniach, ale np. w pracy i w dobie panującego w Polsce bezrobocia ciężko się z takimś kimś/czymś sobie w sensowny sposób poradzić (i np. nie spowodować utraty pracy), ogólnie nie ma jednej recepty...Jednej rzeczy można być pewnym: oddawanie sprawy w ręce tzw. prawa może spowodować tylko ciągnące się kilka lat nerwy (USA ani Wielką Brytanią to my nie jesteśmy)... :(
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Molestowanie sexualne

Jakie sa wasze metody na walke z tym zjawiskiem? Ja zamierzam odwiedzic klienta jeszcze pare razy.
Taki wqrwiony
Piotrek


Jest jedna metoda, a w zasadzie dwie, które powinny iść w parze: edukacja i prawo. Nie będę się zagłębiać w kwestie prawne, bo wiadomo, ile tu można złych rzeczy powiedzieć, zaczynając od ustaw i procedur, a kończąc na wydolności sądów.

Właściwa edukacja jest IMHO kluczem do sukcesu. Przez sukces rozumiem szerokie społeczne potępienie dla praktyk molestowania seksualnego, przez które rozumiem wszelkie praktyki niechcianego zachowania o podtekście seksualnym (również werbalne), w szczególności z wykorzystaniem pozycji dominującej (wyższe miejsce w hierarchi społecznej, zawodowej, rodzinnej).
W tej chwili istnieje przyzwolenie dla tego typu praktyk, zachowania takie traktowane są jako "końskie zaloty" itp., tymczasem jest to po prostu pogwałcenie godności człowieka. Często zdarza się, że molestowanie przybiera tak ostre formy, że ofiara albo decyduje się na zmianę miejsca pracy, środowiska itp. albo dochodzi do naruszania jej nietykalności cielesnej, przemocy itp. A ile było spraw sądąwych o molestowanie? Znikoma ilość. Problemem jest tendencja polskich sądów do klasyfikowania molestowania jako usiłowania gwałtu, co praktycznie uniemożliwia wydanie wyroku korzystnego dla ofiary. "Macanie" nie jest próbą gwałtu. Z tego, co się orientuję, ale mogę się mylić, w Polsce nikt nie poszedł do więzienia za molestowanie. Nie ma prawnej definicji molestowania seksualnego.

Problem molestowania seksualnego dotyka także jeszcze jednej, bardzo ważnej kwestii - świadomości praw kobiet w naszym społeczeństwie. Otóż świadomość ta jest bardzo niska. Daleko nam do takich krajów, jak Niemcy, Austria, Finlandia...

Dobre prawo, przejrzyste procedury i edukacja - to najlepsza recepta na problem i ratunek dla molestowanych kobiet. Kobiety muszą czuć się bezpiecznie w swoim miejscu pracy, powinny czuć, że mają gdzie zwrócić się o pomoc i żądać zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych.

A co poradzić w sytuacji jak wyżej? No cóż, każda kobieta chyba znalazła się w sytuacji molestowania seksualnego, przynajmniej werbalnego. Takiemu gościowi po pierwsze warto uświadomić, że jest dupkiem i prostakiem. Po drugie, złożyć skargę do jego przełożonych i zawiadomić policję. Gościu będzie miał kłopoty. Dobrze będzie także powiadomić jego żonę. Dziewczyna ryzykuje nieprzyjemności, ale moim zdaniem warto.
Przemoc fizyczną odradzam, no chyba że od razu dziewczyna zasunie mu parę razy to tu, to tam. :twisted:

EPILOG
Projekt ustawy o równym statusie kobiet i mężczyzn zawierał przepisy dotyczące moelstowania. Niestety, nasz "wspaniały" sejm zeszłej kadencji odrzucił projekt w całości. Dodam, że prace nad nim trwały jakoś prawie 10 lat...
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Molestowanie sexualne

Hej
Jak wiadomo molestowanie sexualne ma rozne oblicza i nie wiedziec czemu w Polsce jakos nie przyklada sie do tego wiekszej uwagi mimo ze zjawisko dreczenia psychicznego jest dosc czeste i spotyka kobietynauke ucisku migdalkow ). Jakie sa wasze metody na walke z tym zjawiskiem? Ja zamierzam odwiedzic klienta jeszcze pare razy.
Taki wqrwiony
Piotrek


Dobrze Piotrek, że podjąłeś akcje.
Moje zdanie jest takie, że prawdziwy mężczyzna nie będzie molestował kobiety. We mnie osobiście to budzi obrzydzenie.
Słyszalem jak gdzieś tam kobity sobie radzą z molestowaniem. Zbierają się w takie bojówki i na przykład molestowana kobieta składa do nich skargę. One znajdują tego kolesia i robią z nim porządek. Niekoniecznie biją do krwi, ale na przykład otaczają go i upadlają, popychają, wyzywają i plują na niego. Uważam że to ciekawy sposób.
Silvio
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Molestowanie sexualne
Po tego typu incydentach wszelkie kroki powinno się skonsultować z prawnikiem. Bezpłatną pomoc prawną kobieta znajdzie w Centrum Praw Kobiet.
Strona internetowa tej organizacji:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_niki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Molestowanie sexualne
Silvio napisał:

Moje zdanie jest takie, że prawdziwy mężczyzna nie będzie molestował kobiety. We mnie osobiście to budzi obrzydzenie.

Niestety Ci prawdziwi mężczyzni są na wymarciu - nikogo nie obrażając.

Słyszalem jak gdzieś tam kobity sobie radzą z molestowaniem. Zbierają się w takie bojówki i na przykład molestowana kobieta składa do nich skargę. One znajdują tego kolesia i robią z nim porządek. Niekoniecznie biją do krwi, ale na przykład otaczają go i upadlają, popychają, wyzywają i plują na niego. Uważam że to ciekawy sposób

Też słyszałam o takich grupach. Szkoda, że u nas nie sa rozpowszechnione. Chętnie bym sie do nich przyłączyła, by pokazac jednemu czy drugiemu typowi, jak powinien traktowac kobiety. :evil:
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Molestowanie sexualne

Niestety Ci prawdziwi mężczyzni są na wymarciu - nikogo nie obrażając.


nie zgodzę się z Tobą. Jest ich sporo, ale bardziej widoczni są Ci nieprawdziwi mężczyźni bo są bardziej hałaśliwi.

Też słyszałam o takich grupach. Szkoda, że u nas nie sa rozpowszechnione. Chętnie bym sie do nich przyłączyła, by pokazac jednemu czy drugiemu typowi, jak powinien traktowac kobiety. :evil:


Ja bym się też przyłączył, ale dla samej zadymy :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024