Skocz do zawartości


Zdjęcie

przygody z innymi stylami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_kuzushi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wolsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami
:) ja co prawda udzielam się w innej sztuce walki,tj.ju-jitsu...ALE chciałem napisać że w naszej sekcji w zielonej górze był gośc z 1 danem taekwondo i naprawdę wiele się od niego nauczyłem...co prawda wprowadzał on nazewnictwo japońskie dla technik,ale wykonanie nie przypominało tego co widziałem np. na kyokushinie...a efekt???!?!? efekt zauważyłem bardzo szybko...pewnego razu gdy wracałem z treningu gdzie właśnie ON pokazywał nam techniki ushiro geri tobi(kopnięcie w tył z wskoku)..jakiś koleś podszedł do mnie na przystanku i zaczepił mnie dawaj chamie kasę ..jakiś burak chyba jego koleś podchodzi z drugiej strony..wykonałem technike gośc odleciał na 2 ,metry do tyłu i nie mógł wstać..a drugi mówi do mnie przyjemnym tonem(a jechało od niedo nalewa-,yśląłem że mnie położy :o ):o!!nie potrzebuje miły pan pomocy..
noie przytoczyłem tu historii mojej przygody po to by pochwalić sie utarczka czy super opanowaną technika..nie..poprostu uważam że od każdego można się nauczyć czegos...gdyby ludzie ćwiczący rózne sztuki walki okazywali sobie należny szacunek rozwijałyby się wzajemne kontakty..dlaczego tak nie jest??KASA...niestety... :evil: taekwondo moim zdaniem to niezwykle wartosciowa sztuka,która emanuje dynamiką i szybkością...wspaniale nadaje się do walki ulicznej zwłaszcza z kilkoma przeciwnikami...jest niezwykle widowiskowa...ja cwiczać ju-jitsu asymiluje sobie wasze techniki i nigdy nie nazwałem któreś bezsensowna...owszem są takie do których zapewne się nie przyzwyczaje...ale zawsze z przyjemnością choć obejrze...SZACUNEK DLA WAS-ohhszzzsss :) 8) poklon poklon
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami
ja tez trenuje oprocz tkd ju jitsu ,ale wcale nie uwazam ze ktoras z tych sztuk nadaje sie na ulice;)
z drugiej strony tkd jest naprawde niesamowicie dynamiczne :!:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami

.gdyby ludzie ćwiczący rózne sztuki walki okazywali sobie należny szacunek rozwijałyby się wzajemne kontakty..dlaczego tak nie jest??

nooo ja mysle ze sa jeszcze ludzie nie 'skazeni' stylowym fanatyzmem- jako przyklad moge podac chociazby treningi ktore sami zorganizowalismy sobie kozystajac z okazji przyjazdu do wawy na MS, na jednaj macie- viet vo dao, karate gosokuryu, karate shidokan, taekwondo :)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami
a kto trenowal viet vo dao?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami

taekwondo moim zdaniem to niezwykle wartosciowa sztuka,która emanuje dynamiką i szybkością...wspaniale nadaje się do walki ulicznej zwłaszcza z kilkoma przeciwnikami...


Hmm- i tu przesadziłeś :) . Na ulicę nadaje się 30% technik TKD - i to w odpowiednich połączeniach, z odpowiednią gardą itp. itd.

No ale dobra - na temat skuteczności pisałem TYLE RAZY, że wystarczy...
Archiwum i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Do kilku przeciwników to się nadaje, ale nie żadna MA tylko narzędzia... lol
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami

a kto trenowal viet vo dao?

Masza
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami
?

a kto to, i ja nic n :) :) ie wiem ????????????????
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami

?

a kto to, i ja nic n :) :) ie wiem ????????????????

powiem tylko ze to zapewne najbardizej chetna do walki dziewczyna w Pana klubie :)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami
To moze byc tylko Anetka :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami

To moze byc tylko Anetka :)

wiedzialem ze nie bedize problemow ze zidentyfikowaniem :wink:
  • 0

budo_masza
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami
No proszę, nic się nie ukryje... ;)
A ten wspólny trening to rzeczywiście było miłe doświadczenie - bardzo kształcące :)
  • 0

budo_kathis
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami

A ten wspólny trening to rzeczywiście było miłe doświadczenie - bardzo kształcące


Jak i (w moim przypadku) doswiadczenie bardzo dobrze motywujace do dalszej pracy :wink:
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami
ja dawno, dawno temu ćwiczyłem Karate Shotokan (6 kyu) potem na pół roku zagościłem na jiu-jitsu...ale tandeta :( na treningu ćwiczyliśmy po 7 technik dźwigni itp. z czego może tylko 1 poza treningiem bym zapamiętał i powtórzył
no i teraz przyszedł czas na tdk...ale mam złamane żebro więc 0 ćwiczeń :( :(:(:(:(:( ja chce na treningi !!!!!!!!!!!!!!!1
  • 0

budo_cameleonxx
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami
trenuje tkd kilku lat z malymi przerwami w ktorych trenowalem kickbox,tajbox,bjj,combat, judo, kravmaga,capoeira. zacznijmy od kickboxu i tajboxu na pierwszym treningu juz mnie zauwazuli po kopnieciach staralem sie nie robic ich na maxa, ale wszyscy w szatni wiedzieli ze to chyba tkd. na sparingach nie mialem najmniejszych problemow szybkie kopniecia robia swoje. raz mialem lipe jak chlopaczyna sie zdenerwowal bo przegrywal juz ktorys raz z rzedu ze mna i uzyl niespodziewanie nieczystej techniki :X (jak bym wiedzial to bym mu pokazal swoje). na bjj mowili ze jakos sobie radze,ale tam to podstawa parter i chwyty. z nimi nie wolno wchodzic za bardzo w zwarcia. licza sie 1-2 mocne bomby. combat tez jest niezly duzo skutecznych technik tak samo jak krav maga. na capoeire chodzilem 5miesiecy,ale tylko zeby sie nauczyc fajnych techik, bo wedlug mnie uzywanie tych technik na ulicy moze sie skonczyc ciezko. capoeira jest fajna.
ale i tak sadze ze TKD ITF is the BEST
pozdrawiam wszystkich ciezko trenujacych MA
  • 0

budo_ddz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami
Jeszcze nie miałem do czynienia z innymi tylami ale w ferie zamierzam wybrać się na treningi Kyokushinkai.Z tego co słyszałem od qmpla który trenuje u nich to ciekawie tam mają :)
Pytanie do tych co trenowali z karatekami: trenowaliście w całych dobokach? Czy nie afiszowaliście się z TKD na tych treningach?
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami
Osobiście nie byłem na treningach kyokushin. Kiedyś zrobiliśmy dwa oficjalne wspólne treningi z łęczyńską sekcją KK i każdy był w swoich strojach. Do tej pory czasami chłopaki z kyoku wpadają potrenować z nami, zawsze oficjalnie, w strojach i zawsze zajmują odpowiednie do stopnia miejsce na zbiórce. Miło ich gościć i fajnie się razem trenuje.

Chociaż nie ukrywam, że jeden z naszych kiedyś wybrał sie na "szpiegowską" wyprawę do sąsiedniej sekcji ITF bez doboku. Chociaż odrobina spostrzegawczości wystarczyła do zdemaskowania, jako że założył koszulkę z mistrzostw Polski PUT :-)

Gizmo
  • 0

budo_xav
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami
Ja zaczynałem od kick boxingu i bardzo dobrze wspominam tamten okres. Dobra rozgrzewka, dużo różnych technik nożych i elementy stricte bokserskie. Można było poczuć walkę całym sobą (nie dosłownie :) ). Poza tym mieliśmy treningi na wzmocnienie miejsc, które są najsłabsze. Niestety wycisk był chyba zbyt mocny i z 40 zostało nas 4 i trzeba było sekcję rozwiązać :( .

Teraz trenuję WTF i nie narzekam chociaż brakuje mi technik ręcznych. Dla uzupełnienia tego niedoboru od czasu do czasu sparuję z kolegą z MT.
  • 0

budo_meijin777
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami
Hej! Śledzę to forum od jakiegoś czasu i w końcu zdecydowałem napisać coś od siebie :)

Sztukami walki zainteresowałem się już w podstawówce i od razu było to tkd. Niestety, mieszkałem wtedy w Elblągu i nie było tam żadnej sekcji. Na początku ogólniaka postanowiłem więc wybrać się z moim kumplem na trening karate shotokan, on miał wtedy zielony pas. Byłem na dwóch raczej w roli obserwatora, ale jakoś to do mnie nie trafiło i odpuściłem sobie. Jakiś czas później poszedłem na trening Ving Tsun Kung Fu. Bardzo mi się spodobało - pierwszy trening trwał 4(!!) godziny. Może wydawać się to dziwne, ale spokojnie - tam nie było żadnych rozgrzewek, biegania itp. Cały czas statyczna pozycja i uczyłem się pierwszego z trzech układów. Bardzo miło wspominam ten czas - treningi 6 razy w tygodniu po 2 godziny każdy. Jeśli chodzi o stosunek sifu do innych sztuk walki, to już inna sprawa - Ving Tsun było TĄ JEDYNĄ DOBRĄ sztuką, a Taekwon-do jej zupełnym przeciwieństwem, czyli kompletnie beznadzejnym i bezużytecznym czymś, z reszta Karate tak samo. No, może jeszcze boks był ok. Nie zabawiłem tam zbyt długo, ale wiele stamtąd wyniosłem. Po ogólniaku wyjechałem na studia do Gdańska. Na drugim roku postanowiłem kontynuować przygodę z Kung Fu, tym razem Shaolin Kung Fu (Yang's Martial Arts Association) - z tego co pamiętam to było połączeie stylu długiej pięści i białego żurawia. To było coś zupełnie innego niż Ving Tsun (tam było bardzo mało technik - tylko to co niezbędne na ulicę - kilka bloków, kilka technik ręką i dwa kopnięcia, no i dźwignie). Jedyną rzeczą podobną do Ving Tsun były elementy białego żurawia (z którego to podobno VT się wywodzi). Dużo się tam nie nauczyłem, oprócz robienia pompek - tak tgo było tam najwięcej, trener miał świra na tym punkcie. Po miesięcznej przygodzie tam i usłyszeniu zapewnień, że umieć coś to będę po 15 latach treningu, odpuściłem to sobie. Po roku wyprowadziłem się z akademika na Zaspę i tam zacząłem chodzić do sekcji Gdanśkiego Klubu TKD we Wrzeszczu prowadzonego przez Sławomira Fydę II dan. To było to! Po 9 miesiącach wyprowadziłem się do Elbląga na kilka miesięcy, ale potem kupiłem mieszkanie w Gdańsku i dalej trenuję - aczkolwiek od 4 miesięcy mam przymusową przerwę, bo na drugim treningu po wakacjach nabawiłem się kontuzji nogi (na pogotowiu powiedzieli, że to "powierzchowne uszkodzenie mięsnia łydki" i że mam na 3 tygodnie dać sobie spokój z treningami, ale chodzić mogłem normalnie dopiero po 2 miesiącach :( ). Teraz jest już właściwie ok i niedługo wrócę, jak tylko moja córeczka skończy swoj pierwszy miesiąc życia :)
Ufff, rozpisałem się... Chyba nieźle jak na pierwszy raz :)

P.S. Wszytkiego najlepszego w Nowym Roku dla wszystkich z Forum!!!
  • 0

budo_drops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:omów nie korzystam

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami
moje osobiste przezycia z innymi stylami wiarza sie raczej z ludzmi, ktorzy prowadzili treningi , chyba z 6 lat temu pojechalem na oboz kubg-fu (nie pamietam jaki styl), chcialem zlapac jakakolwiek wiedze o sw, jak to sie mowi dowiedziec sie "czym to sie je", no i wchodze na pierwszy trening patrze na trenera a tu koles ma konkretnie oko podbite, mowi ze trenuje 15 lat i uwaza ze jak sie sztuki walki trenuje to nie mozna nikogo bic zeby mu krzywdy nie zrobic i ze on dwa dni wczesniej byl w barze i dal sie obic zeby nikogo nie skrzywdzic swoimi "zajebistymi" umiejetnosciami, po dwoch dluugich tygodniach moja przygoda z ta szuka walki sie zakonczyla a w pamiec mi zostal trener z obitym ryjem i jakies pozycje zwierzat ??!!??, na szczescie potem trafilem na TKD ITF krotko mowiac super atmosfera, konkretny trener, zawodnicy z osiagnieciami, dodatkowo walki w parterze, duzy wycisk, mocne sparingi czego chciec wiecej, niestety kilka lat temu mialem troche przer w trenowaniu, pomyslalem wtedy lookne jak wyglada "cos innego", wymyslilem capo w warszawie w klubie "barebizu" (czy jakos tak juz nie pamietam dokladnie moze "berabizu" ?? ) niestety trener bbyl przekonany o boskosci tego co trenuje, niestety nie zaprezentowal umiejetnosci, ktore by to potwierdzily :/ koles byl raczej z tych otylych !! po 3 tygodniach zrezygnowalem po na treningach byl luz, marna rozgrzewka, marne rozciaganie, no i nie za bardzo wyobrazalem sobie jak mozna wykorzystac to co koles mi pokazywal w realnej walce... nauczony tymi doswiadczeniami od paru lat TYLKO TKD!!!! jak to ktos madry kiedys powiedzial TKD UBER ALLES ;)
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: przygody z innymi stylami
ja kocham tkd, ale brakuje mi kilku rzeczy wiec czesto chodze po roznych innych sekcjach i zalapuje jakies techniki, czasem bardzo przydatne :) czasem mozna sie usmiac, nie wiem skad wiekszosc ubzdurala sobie ze taekwondo to kendo. rozumiem, ze ktos kto jest laikiem w SW moze mylic, ale przychodze np na judo albo karate a oni sie mnie pytaja czy mam miecz....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024