Skocz do zawartości


Zdjęcie

TKD POLSKA!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

TKD POLSKA!!!

Łatwo było? To pewno dlatego, że byłeś bardzo dobry... Nie byłem bardzo dobry. Po prostu wiesz, ćwiczyć i prowadzić jednocześnie zajęcia okazało się dla mnie łatwe. Odpowiadało mi to. Sobie inny trening robiłem, bardziej taki po polsku... na innych ćwiczeniach oparty, mocniejszy, czasami ostrzejsze walki.

fragment wywiadu z dariuszem kosmala.

polska- kraj z tragicznym stanem kultury fizycznej, z niewielkimi srodkami, najliczniej uprawiana pilka nozna to nieporozumienie, dalej gimnastyka :? siatkowka :roll: sztuki/sporty walki pod wzgledem zaplecza i popularnosci sa gdzies na szarym koncu... mimo wszystko reprezantcja narodowa w TKD ITF rokrocznie pokazuje ze w europie nie ma lepszej a i na misrzostwach swiata nie daje sobie w kasze dmuchac. jak to sie dzieje? dlaczego przecientny kowalski nie ma o tym pojecia?

[/b]
  • 0

budo_pjotrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
bo za piłką idzie wiecej kasy i jest praktycznie dla kazdego, a tkd jest elitarna sztuką nie dla przecietnego kowalskiego.
jak bede miał czas to jesce cos dopisze
  • 0

budo_pjotrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
napisz Moro co wg. ciebie jest główną przyczyną tak małej medialnosci tkd
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
ale w pilce sie nie liczymy, a w TKD tak i nie jest to kwestia jednego sezonu [patrz malysz :) - (nie mam nic przeciwko niemu) ]
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!

napisz Moro co wg. ciebie jest główną przyczyną tak małej medialnosci tkd

no wlasnie zdalem to pytanie w pierwszym poscie :)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
hmmm... gimnastyka jest popularna? Przecież o gimnastyce też nic w mediach nie mówią. Mało kto cokolwiek wie o naszych gimnastykach. Trenuje dużo osób (sam trenowałem) bo organizują nabory w pierwszych klasach podstawówek. O siatkówce czy skokach narciarskich tez nie było słychać dopóki Polacy nie zaczęli wygrywać :? A zrobiło się głośno bo telewizja ostro wzięła się za promowanie - szczególnie tyczy się to Małysza. Co do piłki nożnej to nie wiem czemu ale to nasz sport narodowy, kibole, wspomnienia sukcesów sprzed kilkudziesięciu lat, to jest dziwne ale nawet bez sukcesów Polacy przedkładają piłkę nad inne sporty :cry:
Co do TKD to prawdopodobnie jest to wina słabej promocji, nie ma tego w TV bo władze telewizji nie mają o TKD pojęcia, nie ma sponsorów bo firmy uważają że TKD nie przyniesie im zysków, nie ma reklam więc nie ma mediów, nie ma mediów więc nie ma promocji i koło się zamyka. W ten sposób nawet o największych sukcesach dowiaduje się tylko wybrana garstka miłośników :roll:
No ale jak Polacy mogą się interesować sukcesami w TKD jak w większości nie mają pojęcia co to wogóle jest :evil: Tak to już nasza poroniona rzeczywistość - sztuki walki mimo że są niesamowicie widowiskowe, wcale nie są popularne 8O
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
ja rozumiem ze gdybysmy raz kiedystam zajeli jakies medalowe miejsce na misrzostwach europy to nie odbilbysie to wiekszym echem..ale do kufy nedzy ponad 10 lat z rzedu zajmujemy 1 miejsce. :!: :!: :!: :!: :!: :!: wydaje mi sie ze kazdy przecietny kowalsky :) nawet gdyby nie mial zielonego pojecia o TKD z duma wysluchalby mazurka dabrowskiego :!: od czegos trzeba zaczac, a tu nie dzieje sie nic!!!!!!!!!!
qrde- zaraz napisze do TVP maila!
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
No jak już mówiłem - żyjemy w dziwnym kraju :? TV prywatna musi mieć z tego dużą kase inaczej ich to nie obchodzi, a w zarządzie TV publicznej są same matoły :evil:
Gdyby pomyśleli to TKD przy takich sukcesach mogliby wypromować bardziej niż Małysza :)
  • 0

budo_pjotrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
Jak widze w wiadomosciach sportowych o jakis eliminacjach makrolegionalnych w szermierce to nie wiem czy sie smiac czy płakac.
Najpierw 3/4 wiadomosci to jakas beznadziejna polska liga.
Wszyscy sie podniecali ze polska wlazła do mistrzostw swiata w piłce noznej, a to ze np. Jarosław Suska jest 7 krotnym mistrzem Europy i chyba 2 krotnym mistrzem świata to jusz nikogo nie interesuje, przecierz to wiekszy sukces nisz wygrana Małysza. Troche to denerwujące.
Na pytanie dlaczego to zabardzo nie potrafie odpowiedziec. Zobaczymy czy wspomną w telewizji cos o MŚ w Warszawie. Pozostaje mysl na pocieszenie "piłka nozna to dla zwykłego Kowalskiego, a tkd nie"
Jesce jedno dodam, u mnie w województwie w kadrze mogą byc tylko 4 osoby, a w pływaniu ponad 20. chociaz ostatniej olimpiadzie zachodnipomorskie było na 3 mieejscu. To tesz jest troche irytujące a o różnicy w dofinansowywaniu jesz wole nie wspominac. :( :( :( :( :(
mozna długo krytykowac to wszystko, ale zmienic tego to chyba sie nie da.
:( :( :(
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
Od kiedy zaczelam trenowac tkd, przyko mi , ze polowa moich znajomych nie ma pojecia co to jest:( zadne sukcesy nie sa znane na forum naszego narodu:( czasami jakw Poznaniu odbeda sie MP w TKD WTF to wspomna cos o tym w regionalnej trójce, ale jest to wiadomosc na szarym koncu, po 10 innych, dotyczacych eliminacji miedzyszkolnych do Mistrzostw wielkopolski w szachach czyjuz wspomnianej przez kogos szermierce :(
A tak poza tym to msle ze TKD jest malo popularne, bo w gruncie rzeczy malo jest zawodnikow i trenujacych ( w porownaniu np. do pilki noznej), stosunkowo latwo sie znalezc w kadrze narodowej ( w porownaniu do pilki noznej;) no i jest to sport dos nowy w Polsce. nawet na poznanskim AWF kadrowicze (TKD WTF) nie sa tak samo traktowani , jak np. kadrowicze z plywania czy zapasow. jakos ujmuja temu naszemu kochanemu taekwondo:( ale mam nadzieje ze to sie zmieni!!!! musimy wierzyc;) i sami propagowac taekwondo;)))
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
Może kolejna olimpiada i miejmy nadzieje sukcesy Polaków coś zmienią przynajmniej dla WTF (ale i przy okazji dla całego TKD). Igrzyska olimpijskie są bardzo popularne a medaliści stają sie bohaterami więc kto wie :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
latwo jest sie dostac do kadry :?: :?: :?: rozumiem ze mowisz o WTF
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
No nie mowie o WTF tylko o calym TKD, bo np.. do kadry polski w pilce noznej biora nie wiem, ale ok.20 osob moze, a trenuje ich strasznie duzo. Wiec masz male prawdopodobienstwo dostania sie, a skoro tkd trenuje 10 razy mniej ludzi niz football, no to musi byc latwiej!!!
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
ale wez pod uwage roznice poziomu pilkarzy i taekwondokow,
  • 0

budo_dawid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
O tym że TKD jest mało popularne niech świadczy to iż co roku odbywają się międzynarodowe zawody POLISH OPEN w Poznaniu.Pomimo starań organizatorów (duża ilość plakatów porozwieszanych w centrum miasta) oraz niepobierania opłat za wstęp na same zawody jak zwykle przyszła znikoma ilość kibiców (krótko mówiąc BIEDA Z NĘDZĄ). Zaś nasza "ukochana" poznańska telewizja jak zwykle olała temat i jak to powiedziała Madzia relacje z w/w zawodów znalazły się na szarym końcu a cały materiał trwał chyba ze 2 minuty.Podtym względem znacznie lepiej wypada telewizja WTK ,która zaprezentowała obszerny materiał z ubiegłorocznych mistrzostw seniorów. Zobaczymy jak będzie w tym roku bo niedługo kolejne zawody w Poznaniu. Albo jeszcze bardziej wkurzający przykład.Pamiętam jak chciałem pooglądać sobie walki TKD z Olipiady w Sydnej. Ładuje się do telegazety i patrze że otej i otej godzinie powinna być transmisją z walk TKD. Cały podjarany siadam o ustalonej godzinie przed telewizorem i co? I DUPA! Zawsze kiedy miały lecieć walki głupie ćwoki dawały co innego np.Łucznictwo. Jak dla mnie to numer jeden po szachach aby walnąć w kimono w trybie natychmiastowym :) .

Jeśli chodzi o rankig to uważam iż powinien on być układany wg.ośiągnięć a nie liczby trenujących.A wtym przypadku TKD rządzi (Jarosław Suska czy nasz Marcin Chorzelewski). I jeszcze jedno. Co ztego że piłke nożną trenuje tyle osób skoro na arenia międzynarodowej nic nie znaczymy. Ostatnia przegrana z Łotwą tylko mnie utwierdziła w moim przekonaniu. Tylko chwała bogu że z San Marino nie przegraliśmy :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
wydaje mi sie ze jednak jest ajkies zainteresowanie SW, pamietak jak bylem na meczu TKD ITF polska vs europa na sali byl nadkomplet
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
najwidoczniej wszystko powoli zmienia sie na lepsze :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
no miejmy nadzieje.. napisalem tego maila do tvp, zobaczymy czy odpowiedza.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
Pewnie nie odpiszą bo oni wszystkich zlewają :evil:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: TKD POLSKA!!!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - to moze zmasowany atak cos da... wiecie co macie robic :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024