Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile dajesz ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??

do cen treningow warto doliczyc ceny sprzetu+napoje i zarcie.


No wlasnie nareszcie ktos zauwazyl ze to nie tylko cena zajec ale i inne rzeczy
A tak obserwujac osoby ktore przyjezdzaja na zajecia to czesto wiecej wydaja na jedzenie, picie i inne bzdety niz na zajecia. W koszach jak sie wyrzuca to czesto znajduje sie kanapki ktore zostaly w szkole nie zjedzone a delikwent zajada sie hamburgerami, popija cola i narzeka ile to za zajecia nie musi placic.
Kiedys zeby oplacic zajecia zbieralo sie butelki, makulature lub w lato sie zarabialo na caly rok zajec a po zajeciach sie pilo kranowke lub od swieta najtansza orenzade (rubinka 8) ) i czlowiek byl zadowolony ze cwiczy i nie narzekal na ceny.
A teraz osoba narzeka na cene zajec bo jej mniej kasy zostanie na dyskoteke i poszpanowanie. I dziwne ze zawsze narzekaja najwiecej ci ktorzy orginalnych ciuchach renomowanych firm przychoda na zajecia a nie Ci ktorzy sami gdzies kase dorabiaja aby im starczylo.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??
od razu Martius ustawiasz się po jednej stronie konfliktu cenowego
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??
Tyle, ze Martius ma wiele racji w tym aspekcie ... kwestia podejscia niektorych jest b.negatywna.
Takie czasy , ze albo pipka ale rybka - trzeba troche zaoszczedzic a jak sie chce trenowac to zaplacic. W koncu placi sie za to by uczyl nas wykfalifikowany personel a nie pan Tadzio z bramy. A ten personel tez troche zycia poswiecil na swoja nauke itd
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??

od razu Martius ustawiasz się po jednej stronie konfliktu cenowego


Sorki ze tak zabrzmialo :oops:

Przeczytalem to co napisales i masz racje.
Ja juz patrze z punktu patrzenia instruktora - choc jak sam jade sie uczyc to wiem ze naraz musze na seminarium zabulic ze 100 $ plus przejazdy
Ale nieraz to jest wnerwiajace jak ktos narzeka na ceny a na zajecia dojezdzza eksluzywna wersja jakiegos audii lub dowozi dzieci niezgorszym samochodem a nie bierze pod uwage tego ze instruktor nieraz musi dolozyc do kosztow utrzymania sali.
Niestety sa dyscypliny dotowane i takie ktore same sie utrzymuja ze skladek i statd taka rozbieznosc cen.
Instruktor w klubie sportowym dostaje pensje a jesli nie to ma inne fundusze tzw reprezentacyjne - osoby cwiczace placa grosze a tak naprawde to za to wszystko placimy my wszyscy. Inne kluby utrzymuja sie same i moze jest drozej ale do nich nie doklada spoleczenstwo czyli tak naprawde ktore sa tansze ??
A niestety czesto trzeba nawet w tych prywatnych klubach niektore osoby dotowac bo najczesciej te osoby ktore nie maja pieniedzy aby cwiczyc rokuja najwieksze nadzieje.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??
U nas placi sie 155 can$ za 3 miesiace(studenci i poczatkujacy) a 210 zaawansowani.
Treningi mamy 2 razy dziennie co najmniej, + sobota i niedziela po jednym. Nie ma ograniczenia co do ilosci treningow.
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??
To ile sie placi w danym klubie na pewno zalezne jest od wielu czynnikow.

Moim zdaniem cene od 60 do 80 zł maksymalnie mozna zaakceptowac jak na Polskie warunki. :o
Po za tym duzo tez zalezy od sali ,ilosci treningow w tygodni i co chyba najwazniejsze trenera. Inaczej jest na pewno gdy trener ma bialy pas a inaczej jak ma czarny:-) To duza roznica. I w cenie za treningi tez powinna byc brana pod uwage.

Na pewno nie mozna patrzec na to w ten sposob ze uczac jakiegos nowoczesnego stylu mozna brac stawki jak z kosmosu :!:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??
A jaka jest cena ubezpieczenia za samochod do zaakceptowania na polskie warunki ??
Dlaczego w jednym rejonie za samochod placi sie przykladowo rocznie 300 zl a w innym 1200 ???

Cena wynajecia sali za godzine w wawie to od 70 zl do ponad 150 i to bez maty w malej miejscowosci szkola czesto za sale liczy sobie 10 -20 zl a nieraz udostepnia za darmo byle tylko uczniowie z danej szkoly mieli znizke a na tych znizkach wychodzi sie lepiej czesto nizby brac wieksza satwke i placic wiecej szkole. Czy sa osoby czy nie ma to za sale trzeba zaplacic jak szkola udostepnia za darmo albo tanio to przynajmniej czlowiek wie ze na sekcji nie straci - nie mowie nawet o zarobieniu.

Niestety u nas w kraju juz tak jest ze jedni nie maja pracy albo pracuja za 700 zl a inni maja pensje kilku tysiecy i nie mowie juz o tych co maja kilkanascie ;(

Przy pensji 700 zl to nawet wydatek 50 zl miesiecznie to bardzo duzo a przy kilku tysiacach to nawet 300 zl to nie pieniadz

Przedstawie to tak:
Srednio 2 x w tygodniu po 2h = 4 h tygodniowo
4 tygodnie po 4 h = 16 h miesiecznie

16 x 80 zl = 1280 zl
zalozmy ze jest 20 osob ktore placa po 80 zl miesiecznie czyli 1600 zl jest wplat

1600 - 1280 = 320 zl w tym ubezpieczenia grupy i ubezpieczenia instruktora + podatek dla panstwa

mowie to o grupach np karate gdzie nie jest potrzebna mata ktora dodatkowo podraza sprawe.

Osobiscie uwazam ze w tym rejonie co mieszkam nawet Ci ktorzy biora za zajecia i po 200 zl za miesiac a zapewniaja dobre warunki to nie przesadzaja cenowo ale oczywiscie od razu w wiekszosci eliminuja tych ktorych na to nie stac co jest dosc przykre. Ale to jest jak ze szkola mozna uczyc sie w prywatnej czy spolecznej czy tez chodzic do publicznej ktorej czesto poziom jest nawet wyzszy od prywatnej ale w tej pierwszej trzeba bulic wysokie czesne.
A tak naprawde to nie wiem po ile jest butelka w skupie ale ok 300 butelek w miesiacu to mozna zebrac i sprzedac jesli sie naprawde chce.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??

Ale nieraz to jest wnerwiajace jak ktos narzeka na ceny a na zajecia dojezdzza eksluzywna wersja jakiegos audii lub dowozi dzieci niezgorszym samochodem

Ja na treningi i zwykle wszedzie dojezdzam autobusem.
Jestem studentka i nie mam roboty na treningi kupuje sobie wode, markowe ciuchy - heh nie do konca.
Innymi slowy to duza przesada mowic ze ci narzekajacy na ceny to po prostu zal im kasy, ktora mogliby wydac na dyskoteki i szpan.
Oczywiscie sa pewnie tacy ludzie, ale przez Twoja wypowiedz Martius przewija sie porownanie do "uczciwszych" czasow, a teraz jest jak jest, wszystko podlega konsumcji.
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??
W pełni zgadzam sie z Tafia. Nie chodzi o to ze ktos ma lepsza rozrywke od trenowania sztuk walki. Tylko czesto ludzie wlasnie rezygnuja z powodu zbyt wysokich cen.

Ale jak to ktos kiedys powiedzial chcesz miec markowy towar to za niego zaplac :wink:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??
No niestety zawsze bylo tak ze sie wybieralo co chce sie zrobic i na co mozna wydac pieniadze - przynajmniej mowie o naszym kraju gdzie niestety wydatki sa duze do stosunkowo niskich pensji.
Tafia: - ja raczej mowie ze najbardziej narzekaja na ceny Ci co maja najwiecej a nie osoby ktore musza wysciubic na zajecia ostatni grosz.
Porownanie do uczciwszych czasow ??? Nie raczej do czasow kiedy bylo mniej rzeczy do wyboru ;) - uczciwsze to raczej nie byly 8)
Za zajecia tez sie placilo duze sumy ( no chyba ze cwiczylo sie karate tsunami :) ) a czlowiek aby wyjechac na seminarium zagraniczne oszczedzal naprawde dlugo - powiem tak teraz chyba jest duzo lepiej mniejsza roznica cenowa pomiedzy nami a zachodem wiecej dobrej kadry do wyboru u nas w kraju i duzo sekcji z czego kazdy moze sobie wybrac - podlug ceny, stylu, instruktora, warunkow cwiczenia ale jest wiekszy ped za wszystkim i tak naprawde znacznie mniej czasu na zajecia dodatkowe.
Ale masz racje wszystko podlega konsumcji - po prostu takie czasy.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??

Tylko czesto ludzie wlasnie rezygnuja z powodu zbyt wysokich cen.


Taka jest prawda - ale postaw sie w sytuacji organizatora zajec

Mojej zonie teraz powiedzieli po kilku latach zajec z niemieckiego ze najpewniej jej grupa zostanie rozwiazana bo dla 3 osob (powinno byc 6) nie oplaca im sie prowadzic - pacila caly czas spore pieniadze za to a teraz pozostanie na lodzie a organizator aby oplacic wykladowce i sale zrobi nowa grupe poczatkujaca i od razu znajdzie chetnych.

Niestety nikt nie dotuje wiekszosci sztuk walki i tak to jest - ogolnie kiedys bardziej dbano o kulture fizyczna niz teraz - bylo mase TKKf-ow teraz wiekszosc popadala brak dotacji wysokie ceny wynajmu itp ale za to utrzymuja sie fitnesy gdzie ludzie za godzinke placa 50 - 100 zl czy to nie dziwne ?
  • 0

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??
Powiedz mi Martius, jak mam poderwać pannę, jeśli nie mogę iść do kina/teatru/na basen itd. bo cała forsa jaką mam idzie na treningi? I w dodatku nie zawsze mogę ćwiczyć to co chcę, bo mnie nie stać? Robię czasem strony internetowe, ale to rzadkie fuchy.

Nie wspominając o tym, że jako student powieniem kupę forsy wydawać na ksera, a tego nie robię.

Eh, ale nie płaczę... naprawdę nie...

...buuuuu

:wink:
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??
W takiej sytuacji to mozna wspolczuc Twojej zonie Martius.
Samo zycie. :X


A co do treningow.No fakt wszystko kosztuje wynajecie sali ubezpieczenie o ile cos takiego funkcjonuje w niektorych klubach w ogole :wink:

I oczywiscie trener tez musi swoje zarobic. Z tym sie zgadzam.Nikt nie bedzie charytatywnie uczyl czegos.Chodz prawda jest ze stawki sa i tak naginane nieraz wysoko poniewaz uwaza sie ze jeden styl jest o wiele lepszy od drugiego. A w tym wypadku to juz jest lekka przesada
:fist: .
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??

Powiedz mi Martius, jak mam poderwać pannę, jeśli nie mogę iść do kina/teatru/na basen itd. bo cała forsa jaką mam idzie na treningi? I w dodatku nie zawsze mogę ćwiczyć to co chcę, bo mnie nie stać? Robię czasem strony internetowe, ale to rzadkie fuchy.


I to jest wlasnie to - sztuka wyboru - jak sie nie ma kasy to niestety trzeba wybierac - mialem zaproszenie swego czasu do Japonii - noclegi i wyzywienie za darmo mnie obchodzil tylko dojazd - niestety przeloty byly tak kosztowne (nadal sa) ze obeszlem sie smakiem ;( - niestety jest to moje marzenie ktore zapewne pozostanie marzeniem bo musze wybierac bardziej realne rzeczy.

A moze kiedys wygram w Totka ?? - tylko musze zagrac :) :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??

I oczywiscie trener tez musi swoje zarobic. Z tym sie zgadzam.Nikt nie bedzie charytatywnie uczyl czegos.


Trener od czasu do czasu moz poprowadzic cos charytatywnie ale najczesciej jedna grupke czy kilka osob - bo niestety musi myslec o utrzymaniu rodziny i albo zajmuje sie praca zawodowa i opuszcza sie w cwiczeniu albo zajmuje sie tym zawodowo i musi na tym zarabiac bo juz nie ma czasu na inna prace. Ale i tak wiekszy zarobek dobry trener ma z zajec indywidualnych, pokazow, i szkolen dla firm niz z grup cwiczacych po szkolach z nich sie kokosow nie dorobi.


Chodz prawda jest ze stawki sa i tak naginane nieraz wysoko poniewaz uwaza sie ze jeden styl jest o wiele lepszy od drugiego. A w tym wypadku to juz jest lekka przesada
:fist:


No coz niektorzy wykorzystuja tzw chwile popularnosci ale nie zdaja sobie sprawy z tego ze na dluzsza mete zraza osoby i interes w koncu przestanie sie krecic :)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??
Temat był juz poruszany , choć w kontekscie poszczególnych sztuk walki.
Ale nie ma co i musze zgodzic się z Martiusem, po pierwsze co do tego że trzeba umiec wybrać, ja w tym roku wybrałem treningii, odmawiając sobie tym samym wielu przyjemności, cały poprzedni rok i w wakacje odkładałem grosz by miec na sprzęt opłaty i jakąś niewielka rezerwę tak na wszelki wypadek.
Po drugie owszem słyszę i widzę ludzi którzy narzekaja że tak drogo, choc na nędzarzy nie wyglądają.
A to że nie będę móg sobie pozwolic na pare innych rzecz, przyjemności, czy poderwania panienki( Grey, może trafi się jakas na treningu, co doceni Twoje umiejętności a nie zasobnośc portfela), to mało mnie obchodzi, ja wybrałem i wiem że wybrałem dobrze.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??

A to że nie będę móg sobie pozwolic na pare innych rzecz, przyjemności, czy poderwania panienki( Grey, może trafi się jakas na treningu, co doceni Twoje umiejętności a nie zasobnośc portfela)

Na treningach nie ma panienek, tylko pozostali trenujacy, chyba ze dziewczyne przyprowadzasz zeby popatrzyła :P
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??

A to że nie będę móg sobie pozwolic na pare innych rzecz, przyjemności, czy poderwania panienki( Grey, może trafi się jakas na treningu, co doceni Twoje umiejętności a nie zasobnośc portfela)

Na treningach nie ma panienek, tylko pozostali trenujacy, chyba ze dziewczyne przyprowadzasz zeby popatrzyła :P


Wiem, wiem, ostanim razem przekonałem sie o tym boleśnie na własnej skórze :) :) :) :)
  • 0

budo_natalia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z bieszczad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??
Ha,ha to niezle.
Ja mam prawie za darmo( tylko 20 zl) bjj- a wcale nie zle
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile dajesz ??

Ha,ha to niezle.
Ja mam prawie za darmo( tylko 20 zl) bjj- a wcale nie zle

ehhh, warszawa
Płaciłem 80 zł i będę to robił nadal gdzie indziej. A kurka wcale nie zarabiam więcej niż poza warszawą ludzie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024