Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka technik samoobrony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony
>Dlubanie w oczach nie jest dobrym wyjsciem,. Jak mawial dr. Bryl nie >sztuka wsadzic palce w oczy przeciwnika trzeba jeszcze wiedziec co tym >palcem tam zrobic. Poza tym nie mozna prostowac palcow przy takim >uderzeniu, gdyz jak napotkamy na reke, czy czolo przeciwnika paluszki >sie polamia.

Komplikowanie prostej sprawy moim zdaniem. Pare razy w zyciu
dostalem palcem w oko calkiem przypadkiem i mnie zlozylo na
dobrych pare minut.
Ostatnio rozmawialem z pracownikami takiej fundacji ktora
daje miejsce do przemieszkania kobietom bitym przez mezow.
Jedna z tych pan byla kiedys duszona i w jakims ostatnim
przyplywie krwi do zwojow mozgowych przypomnialo jej sie,
ze gdzies czytala ze palce w oczy trzeba wsadzac. No i
po prostu wsadzila dwa palce dwu rak w dwa oczy pana meza
tak jak umiala niczego wiecej w tych oczach nie czyniac
i facet ma teraz cos ze 60% utraty wzroku a ona ciezkie przezywa
moralne problemy czy aby na pewno dobrze sie stalo.

Pawel Drozdziak
Szkola Samoobrony dla Kobiet WSDP
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony

Dlubanie w oczach nie jest dobrym wyjsciem,. Jak mawial dr. Bryl nie sztuka wsadzic palce w oczy przeciwnika trzeba jeszcze wiedziec co tym palcem tam zrobic. Poza tym nie mozna prostowac palcow przy takim uderzeniu, gdyz jak napotkamy na reke, czy czolo przeciwnika paluszki sie polamia.

Lepszym wyjsciem wydaje mi sie porzadne drapniecie paznokciami po twarzy, ktore zazwyczaj jest dosc bolesne i da nam kilka sekund przewagi.

Drogi Piotrku, paznokcie to słabiutka broń. Spróbuj kogoś porządnie drapnąć - przeciwnika najwyżej rozzłościsz, ale na pewno krzywdy mu nie zrobisz. Chyba, że podrapiesz go po oczach. Oczy są tutaj kluczowe.

Oprócz techniki dłubania w oczach, dość brutalnej, ale skutecznej, po oczach można jeszcze uderzyć zewnątrzną częścią dłoni - rozlużnionymi palcami. Ta technika jest jeszcze prostsza w wykonaniu, a obu uczą na combacie. Nie wiem, czemu Bryll ich nie poleca.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony

Nie wiem, czemu Bryll ich nie poleca.


Tego nie powiedzialem :)
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony

i facet ma teraz cos ze 60% utraty wzroku a ona ciezkie przezywa
moralne problemy czy aby na pewno dobrze sie stalo.


I tutaj pojawia sie drugi problem zwiazany z samoobrona. Mimo ze w kodeksie karnym z 1997 roku pojawila sie instytucja oborny koniecznej oraz braku opdowiedzialnosci przy jej przekroczeniu to orzecznictwo sadow powszechnych wskazuje na cos zgola innego. W sumie broniac siebie i powodujac trwaly uszczerbek na zdrowiu napastnika mozemy byc narazeni na utrzymywanie drania przez reszte zycia. I badz tutaj madry.... :?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony

Nie wiem, czemu Bryll ich nie poleca.


Tego nie powiedzialem :)

Na stronach Greendevils jest wywiad z Brylem, gdzie mówi on, że oko trzeba "wyłuszczyć" (qrde, aż emotikonu brak).
Ja też wolę lekie strzepniecie luźnymi palcami w oko - cudze :) (taka "obcinka" jak strzal z bata) Kups to zachwala na swojej kasecie.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony
Sorry, ale żadna intuicja nie obroni przed wyłapaniem, prostego albo sierpowego przy niskiej gardzie.
  • 0

budo_mangha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony

I tutaj pojawia sie drugi problem zwiazany z samoobrona. Mimo ze w kodeksie karnym z 1997 roku pojawila sie instytucja oborny koniecznej oraz braku opdowiedzialnosci przy jej przekroczeniu to orzecznictwo sadow powszechnych wskazuje na cos zgola innego. W sumie broniac siebie i powodujac trwaly uszczerbek na zdrowiu napastnika mozemy byc narazeni na utrzymywanie drania przez reszte zycia. I badz tutaj madry.... :?

Myślę, że kobieta nie powinna się tego obawiać.
Drugi argument, koronny - moje motto ;) : lepiej odpowiadać za przekroczenie obrony koniecznej niż leżeć w szpitalu!
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony
z tymi oczami to macie racje, że nie jest to technika specjalnie głęboka ( ale im głębiej tym lepiej :) ). tyle że piotrek miał rację pisząc, że palce nie powinny być wyprostowane. mają być lekko zgięte i napięte... - oczywiście jeśli są to ciosy w oczy a nie wkładanie palca w oko przy mniejszym dystansie ( zwarciu? )...

A ja jeszcze chciałbym poruszyć kwestię ostatniej zaprezentowanej techniki ( obrona przed duszeniem ) ... kiedy napastnik dusi w tak nieudolny sposób zazwyczaj istnieje możliwość zadania ciosu pięścią prosto w nos ( albo palcem w oko? ) jako że jedna ręka, przy delikatnym skręcie bioder ma większy zasięg niż obie wysunięte prosto do przodu. nawet przypadku kobiety i mężczyzny ( różnica zasięgu ramion przeważnie )...
  • 0

budo_daniel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZnikadIzewszad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony
Jeśli chodzi o atak na oczy z dystansu to najlepsze moim zdaniem jest dźgniecie z przedniej ręki w oko( z JKD ). Zdecydowanie niepodoba mi się ta ręka na biodrze, no chyba kobiety są na tyle silne żeby unieść tą rękę do szczęki :wink:
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony
Z technik samoobrony dla kobiet, znakomita wydaje mi technika:
- uderzenie oburacz otwartymi dlonmi (taki plaskacz) w uszy napastnika.
Efekt oszolomienia i czasowej niezdolnosci do niczego murowany. Uderzenie dziala na zasadzie wtloczenia powietrza do srodka ucha, moze wywolac popekanie bebenkow.
Wykonane dynamicznie i szybko jest bardzo skuteczne. Nie wymaga jakiegos super szkolenia, nie ma bariery psychicznej przed zastosowaniem... mysle ze to godne polecenia.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony

Z technik samoobrony dla kobiet, znakomita wydaje mi technika:
- uderzenie oburacz otwartymi dlonmi (taki plaskacz) w uszy napastnika.
Efekt oszolomienia i czasowej niezdolnosci do niczego murowany. Uderzenie dziala na zasadzie wtloczenia powietrza do srodka ucha, moze wywolac popekanie bebenkow.
Wykonane dynamicznie i szybko jest bardzo skuteczne. Nie wymaga jakiegos super szkolenia, nie ma bariery psychicznej przed zastosowaniem... mysle ze to godne polecenia.


To jest tzw "stereo" :)

Nie chodzi tu tylko o efekt oszolomienia - ucho to nie tylko narzad sluchu ale i rownowagi. po prostu po trawieniu w ucho co mozna zauwazyc np na zawodach bokserskich ciezko jest uttrzymac rownowage ;)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony
A mezczyznie byscie cos takiego polecili? Przeciez biorac pod uwage, ze kobieta jest mniejsza od napastnika, cios bardzo latwy do zblokowania. Mozna go owszem zadac, ale jak przeciwnik jest juz "zagadany". Zreszta co to za pomysly dzielic techniki na meskie i zenskie, a wychodza nijakie.
K_P
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony

A mezczyznie byscie cos takiego polecili? Przeciez biorac pod uwage, ze kobieta jest mniejsza od napastnika, cios bardzo latwy do zblokowania. Mozna go owszem zadac, ale jak przeciwnik jest juz "zagadany". Zreszta co to za pomysly dzielic techniki na meskie i zenskie, a wychodza nijakie.
K_P


No wlasnie nie ma podzialu na rodzaj technik damskie-meskie a raczej inaczej sa techniki ktore wykonaja mezczyzni a tych samych nie wykonaja kobiety ;)

Kubus to nie jest tak ze ktos Ci stoi i Ty podchodzisz i trach robisz mu stereo :) 8O

To jest technika np z obchwytu kiedy ktos Cie obchwycil z przodu i wyciagnal w gore ;)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony
Przypomniala mi sie prawdziwa historia kiedy to pewien nasz utytulowany zapasnik dobrze juz podpity chwycil klienta wpol i wywindowal w gore ;)

Tamta osoba nie miala by szans w zwarciu i kiedy zostala wydzwignieta zaczela calowac :) zapasnika :)

Zapasnik wkurzony od razu puscil i chcial przyfasolic z piachy no i wtedy dostal kopa w ...

Czyli tez dobra technika ale raczej dla mezczyzny bo gdybym tak trzymal kobiete to nie mial bym nic przeciwko temu aby mnie zaczela calowac :) :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony
Twoja żona mogłaby mieć :) oczywiście pod warunkiem, że to nie byłaby ona.
  • 0

budo_gosc26
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony
Mam pytanie do kobiet...Czy juz tak naprawde ktoras z was miala taka przygode, ze udalo sie Wam wyrwac przestepcy, majac kompletnie zablokowane rece...Gdzie uderzac napastnika i czym kiedy atakuje od przodu...
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony
Gosc26, a miałeś taką akcję, że przy kompletnie zablokowanych rękach skutecznie obroniłeś się przed okładającym Cię napastnikiem?

Jeśli tak, to ... chyba długi trening przed Tobą. Trening UWAŻNOŚCI. Bo cała bajka polega na tym, żeby nie dopuścić do sytuacji w której doszło do fizycznej konfrontacji, w szczególności takiej, w której właśnie obrywasz i nie za bardzo wiadomo co z tym zrobić.

"Źli ludzie" raczej nie są niewidzialni.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_rozczochrany_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Płock

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony
Polecam technikę udeżenia powieżcznią między kciukiem a resztą palców w gardło. Inna to w krótkim dystansie uderzanie w gardło łokciem. Dostałem tak kilka dni temu przypadkowo na treningu. (Łokieć miał być na twarz). Efekt jest piorunujący. Generalnie to wiadomo, wszystkie punkty witalne:oczy, krtań, jaja, kopnięcia w piszczele. Dobry jest lowkick (kopnięcie po łuku w kolano) ale wymaga trochę treningu. A najlepiej to zapisać się do jakiejś sekcji. Tu są dwie szkoły. Jedni uważają że samoobrona, ale z symulacjami prawdziwych ataków. Przygotowuje to psychicznie do walki. A co ważne u kobiet, obrona po pewnym czasie staje się odruchem. Nie wiem co myśleć o kilkumiesięcznych kursach. Ja osobiście polecam może ze 2 lata kravmagi, combat 56 czy bas-3. I na przeciętnego faceta powinno wystarczyć, szczególnie jak zlekceważy kobietę. Inna szkoła mówi że najlepsze są sporty walki, takie gdzie są sparingi i zawody zawody full contakt. Nie polecam absolutnie sekcji tradycyjnych sztuk walki, jak np karate czy kung-fu.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony
Rozczochrany - Ty nic nie polecaj. Ja Cie blagam...
K_P
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka technik samoobrony

Rozczochrany - Ty nic nie polecaj. Ja Cie blagam...
K_P

uppps widze zę pojechałeś po koledze :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024