Skocz do zawartości


Zdjęcie

Długie paluchy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Długie paluchy
Czy długie palce u dłoni mogą pomagać w systemach chwytających?
Bo tak na chłopski rozum,to chwyt powinien być silniejszy,a i łapę można głębiej wsadzić :) pod kołnierz of course.
Podajcie jeszcze inne cechy,jakie powinien posiadać "Idealny Grappler"
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Długie paluchy
Z doświadczenia wiem, że silny uchwyt mają raczej osoby o raczeh krótkich palcach i masywnych dłoniach. Długie palce dają ten plus, że łatwiej ci "obchwycić" rękę czy nogę, ale siła uchwytu jest raczej mniejsza. A wydawałoby się, że im dłuższe tym lepiej - no ale palce to nie dźwignia jednoramienna (maszyna prosta), gdzie im dłuższe ramię siły tym większa siła na jej końcu. :)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Długie paluchy
Z palcami to jest o tyle prosta sprawa ze nie udalo mi sie stwierdzic czy dlugosc palcow ma znaczenie czy tez nie. Mozliwe ze to dlatego ze nie ma az tak znaczacych roznic.
Idealby grappler ?
Ciezka sprawa szczerzemowiac. Atrybuty w postaci np. dlugich nog maja swoje dobre jak i zle strony. Jako ze nog sobie nie skrocimy totez nalezaloby zniwelowac wady i pracowac nad zaletami. Przykladowo osoby z dlugimi nogami moga miec problem w postaci:
- przejscia z gardy bliskiej do pajeczej
- sa teoretycznie bardziej wrazliwi na ataki na nogi
Zalety sa chyba ciekawsze :
- ulatwione zakladanie technik jak np. trojkat.
- wiekrze mozliwosci kontroli w pajeczej gardzie
Podobne atrybuty mozna wypisac praktycznie dla kazdej czesci ciala. Dlugosc rak, dlugosc tulowia, szyja[kark].
Wydaje mi sie ze nie ma idealu jezeli chodzi o budowe do grapplingu. Chyba idealem jest ten kto zna swoje cialo i umie dopasowac to co robi do wlasnej budowy aby maksymalnie wykorzystac zalety jakie ono posiada. Taki swego rodzaju zloty srodek. Tak mi sie wydaje.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Długie paluchy

Czy długie palce u dłoni mogą pomagać w systemach chwytających?
Bo tak na chłopski rozum,to chwyt powinien być silniejszy,a i łapę można głębiej wsadzić :) pod kołnierz of course.
Podajcie jeszcze inne cechy,jakie powinien posiadać "Idealny Grappler"


Siła uchwytu zależy od mięśni przedramion. Można ją sobie wyrobić np. ściskając piłeczkę lub gumowe kółko.
Długie paluchy służą do czegoś innego :)
Silvio
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024