Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bjj "light" w Polsce?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Bjj "light" w Polsce?
Pisaliście, że bjj ma odmianę dla dzieci (pewnie bez duszeń), ćwiczy się je rekreacyjnie (też pewnie np. bez skręcania stawu skokowego). Słowem, są wersje delikatniejsze dla dzieci i "staruchów"
Czy w Polsce ktoś prowadzi coś takiego, przymierza się?
Staruch z dwójką (na razie za małych) dzieci.
  • 0

budo_badpafcio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj "light" w Polsce?
BJJ jest chyba troszke za młodą dycyplina w Polsce, żeby była odmiana dla dzieci... W każdym razie nie wiem jak Inni, ale ja nic o tym nie słyszałem. Z drugiej strony było by jednak fajnie uczyć Brazylijskiego Jiu-Jitsu np. pięcioletnigo chłopaka:) Jak by miał 15 lat byłby nie do rozj...nia:)
Pozdrawiam:)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Bjj "light" w Polsce?
Z tego co zauwazylem to zajecia tego typu prowadzi/prowadzil Robert Plichta z dziecki w ATW.
Prowadzil on zajecia ogulnorozwojowe dla dzieci. Wplatal w trenigi techniki bjj. Pozycji, chwytow, technik. Jako ze jest swietnym pedagogiem i ma glowe do nauczania mlodych to szlo mu niezle.
O ile wiem to nikt jeszcze nie otworzyl sekcji bjj dla najmlodszych. Jak narazie to bjj w polsce ma poziom amatorski. Inna sprawa ze do nauczana najmlodszych potrzebne jest dodatkowe przeszkolenie, faktycznie umiejetnosci nauczania no i podejscie do najmlodszych. Ciezko znalezc osobe spelniajaca takie wymagania. Inna sprawa ze takie sekcje sa konieczne jezeli kluby bjj chca samodzielnie szkolic przyszlych mistrzow. Jezeli pozostanie tak jak jest to kluby bjj beda zmuszone, jezeli chca aby ich zawodnicy cos osiagneli, wspierac sie trenowanymi od mlodosci zawodnikami z innych styli.
Bjj jako styl ma bardzo wiele organizacji i ciezko jest i bedzie wypracowac jednolity sposob nauczania i szkolenia mlodych. Jak narazie to, tak mi sie wydaje, kazdy opracowywuje wlasne metody szkolenia. O ile istneja metody nauczania doroslych tak o metodach nauczania dzieci jeszcze nie slyszalem.
Jezeli sie gdzies pomylilem to prosze mnie poprawic.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024